Praktiniai patarimai moterims: kokias kojines rinktis?

Kojinės mus lydi kiekvieną dieną ir, deja, dažnai pirkdami nekreipiame daug dėmesio į tokius klausimus kaip audinio sudėtis ar net koks yra jų gamintojas. Vietoj to, mes dažniausiai vadovaujamės tuo, kaip jos atrodo. Nereikėtų vadovautis tik vizualizacija, nes kojinės turi atlikti ir kitas funkcijas, pavyzdžiui, palengvinti pėdų padėtį visos dienos metu, palaikyti tinkamą kojų temperatūrą. Yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis moteriškas kojines, nors patarimus galima pritaikyti ir vyriškoms bei vaikiškoms kojinėms. Būtent todėl tam esame mes – čia pateikėme visą reikalingą informaciją apie moteriškų kojinių pasirinkimą.

Kojinių tipai: koks tipas kam tinka labiausiai?

Prieš pradedant, pagrindinis klausimas turėtų būti, kam mums iš tikrųjų reikia kojinių, kadangi jų paskirtis skiriasi: nuo kasdieniam nešiojimui iki sportui skirtų. Kojinės yra skirstomos į pėdučių tipo, trumpas, vidutinio ilgio ir ilgas kojines. Ilgos kojinės bus puikus pasirinkimas šaltesnėms dienoms, tuo tarpu pėdutės ar trumpos kojinės idealiai tiks vasaros metui. 

Pėdutes dažniausiai moterys renkasi prie mokasinų, balerinų ar laivelių tipo batelių, norėdamos jaustis patogiai, tausoti avalynę, bet tuo pačiu atrodyti gražiai. Trumpas kojines moterys renkasi prie laisvalaikio batelių arba sportui. Sportinės kojinės beveik visais atvejais yra trumpo modelio, kad koja aukščiau kulkšnies neprakaituotų. Ilgos kojinės patogios avint aulinukus ar ilgus žieminius batus. Kojinės iki kelių dažnai dėvimos žiemos metu prie sijono, taip sukuriant tvarkingą jaunatvišką drabužių derinį.

Kojinių audinio sudėtis: skirtingos medžiagų savybės

Kitas svarbus aspektas, tai yra kojinių audinio sudėtis. Radote kojines, kurios jums vizualiai patinka? Viskas atrodo gerai? Puiku, tačiau nepamirškite pasidomėti, iš kokių medžiagų jos pagamintos. Dažniausiai esame linkusios rinktis moteriškas medvilnines kojines ir nieko keisto, nes beveik visą medvilninių kojinių audinio sudėtį sudaro medvilnė – patogi medžiaga pėdai. Medvilnė gali sugerti drėgmę ir užtikrina gerą oro cirkuliaciją, nes tai natūralus pluoštas. Kita populiari medžiaga – poliamidas, kuris vertinamas už jo patvarumą. Kojinės su poliamido pluoštu yra kur kas labiau atsparesnės dėvėjimuisi ir skalbimui. Beveik visos kojinės turi elastano, bet nebijokite, nes tai medžiaga, atsakinga už tobulą kojinių prigludimą prie pėdos linijų.

Kojinių dydžiai

Trečia, tai yra kojinių dydis. Nesvarbu, ar norite pirkti internetu, ar fizinėje parduotuvėje. Niekada neturėtumėte pamiršti patikrinti pasirinktų kojinių dydžio! Tai be galo svarbus dalykas, nes dydis dažnai nulemia įsigytų kojinių patogumą. Nereikia pamiršti, kad skirtingi gamintojai gali turėti šiek tiek kitokią dydžių sampratą nei tas, iš kurio iki šiol visada pirkote kojines. Svarbiausia atsižvelgti į avimų batų dydį ir pagal tai vadovautis, renkantis kojinių dydį. Tokiu būdu tikrai neprašausite ir dėvėsite patogias kojines.

Pirkite kojines internetu

Paskutinis patarimas yra ne ką mažiau svarbus. Kiekvienai iš mūsų aktualu sutaupyti. Ir kalbame ne tik apie pinigus, bet ir mūsų brangų laiką. Ieškokite moteriškų kojinių internetu – https://spartatextile.lt/produkto-kategorija/moterims/kojines-moterims/ir už jas mokėkite mažiau, o ir laiko bei jėgų sutaupysite, užuot sukus ratus fizinėje parduotuvėje. Įsigykite kokybiškas kojines internetu ir džiaukitės sutaupiusios pinigų.