Projektas „Gyvenk ir maitinkis sveikai“

gyvenk sveikai sveksnaGegužės mėnesį Švėkšnos specialiojoje mokykloje buvo vykdomas projektas „Gyvenk ir maitinkis sveikai“. Jis tapo gražiu mokslo metų užbaigimo akcentu.

Projektą parengė ir įgyvendino auklėtojos Daiva Budvytienė, Aurelija Norvilienė, Rasa Eidukienė, į jo veiklą įsijungė ne tik mokyklos mokiniai, bet ir dauguma pedagogų.

Visą savaitę vaikai mankštinosi, sportavo, skanavo įvairias daržoves ir vaisius, gėrė pieną – bandė mokytis gyventi ir maitintis sveikai.

Projektas buvo pradėtas mankštos ir morkų diena. Sporto aikštyne susirinkę mokiniai bėgo įvairias distancijas, mokėsi mankštos elementų, kuriuos demonstravo mokyklos dešimtokas Arūnas Zmitra. Pasportavę skanavo auklėtojos Daivos Būdvytienės užaugintų morkų.

Futbolo – topinambų dieną vyresnieji mokiniai mokė mažesniuosius futbolo žaidimo elementų, ragavo topinambų, kuriuos projekto dalyviams atnešė auklėtoja Rasa Eidukienė.

Krepšinio – obuolių dieną vaikai mokėsi krepšinio žaidimo gudrybių – mėtė baudas, mokėsi varyti kamuolį, bandė suprasti sudėtingas krepšinio taisykles. Po krepšinio treniruočių skanavo obuolių, kuriuos iš savo sodo derliaus atnešė auklėtoja Aurelija Norvilienė.

Maratono – pieno dieną vaikai bėgo 2000 m distanciją. Nors dalyvių buvo didelis būrys, tačiau ne visiems pavyko įveikti distanciją. Beje, ašarų kartėlio nebuvo – juk svarbu ne laimėti, o dalyvauti. „Noriu ir kitais metais šiame projekte dalyvauti, pavargus, bet laiminga“, – taip po bėgimo savo būseną įvertino penktokė Iveta.

Po intensyvaus bėgimo vaikai atsigaivino pienu, kurį projekto dalyviams parūpino auklėtoja Aurelija Norvilienė.

Paskutinę projekto dieną surengta mokinių piešinių ir plakatų paroda „Noriu augti sveikas“. Joje atsispindėjo vaikų samprata apie žalingus įpročius, sveiką mitybą. Medicinos slaugytoja Vilija Daugėlienė skaitė paskaitą „Sveika gyvensena“, vyko įdomi diskusija. Paaiškėjo, kad daugelis paauglių supranta, kas yra sveika gyvensena, žino, kad rūkymas ir alkoholis, bloga mityba žaloja jauną organizmą. Bet dauguma mokinių turi žalingų įpročių ir tvirtina, kad labai sunku jų atsisakyti.

Belieka tikėtis, kad projektas „Gyvenk ir maitinkis sveikai“ padės suvokti žalingų įpročių įtaką paauglio sveikatai, o gal kai kuriems tai bus noras jų atsisakyti.