Pūlingų spuogų efektyvus gydymas

Aknė yra viena dažniausių odos ligų, atginančių pacientus pas dermatologą. Esant šiai ligai veido ar kitų kūno zonų oda išmarginama rausvais, neretai pūlingais spuogais. Kova su šia odos liga nėra lengva ir daugelis išbandę natūralias priemones visgi galiausiai džiaugiasi pasirinkę modernius gydymo metodus.

nuotr. pixabay.com

Kas yra aknė?

Akne vadinamas lėtinis uždegimas, apimantis odoje esančias riebalų liaukas bei viršutinę plauko folikulo dalį. Liga gali būti įvairaus sudėtingumo, pasireiškia daugiausia veido, kaklo, pečių, nugaros srityje. Pažeistose vietose odą išmargina pūlinukai, papulės, įvairaus dydžio pūlingi patinimai, taip pat raudonos spalvos mazgeliai.

Dėl stipraus poveikio odai ir jos išvaizdai aknė priskiriama ne tik prie odos, tačiau ir prie lėtinių, psichologinį diskomfortą sąlygojančių ligų. Itin didelė dalis žmonių ja serga maždaug iki 24 metų amžiaus.

Ligą būtina gydyti, kadangi negydant spuogelių vietoje gali likti randeliai, primenantys duobutes.

Aknės gydymas

Ši odos liga ne tik gali stipriai pažeisti odą, tačiau ji ir labai sunkiai gydoma, tad šis kelias neretai būna sudėtingas bei reikalaujantis kantrybės.

Regis, dar visai neseniai aknės gydymas rėmėsi medikamentų vartojimu, pavyzdžiui, kontraceptikų, tam tikrų antibiotikų ar kitų. Tikrą perversmą gydant šią klastingą odos ligą sukėlė šviesos terapija – inovatyvus ir kur kas efektyvesnių rezultatų leidžiantis pasiekti gydymo būdas.

Gydant aknę šviesos terapijos būdu pacientai nejaučia jokio skausmo ar kitokio diskomforto. Maža to, procedūra apibūdinama kaip atpalaiduojanti – pacientui tereikia patogiai įsitaisyti, atsipalaiduoti ir leisti specialistams atlikti savo darbą. Procedūrą galima atlikti bet kuriuo metu, kada patogu Jums, nes po procedūros iškart galima grįžti prie įprastų kasdienių veiklų. Šviesos terapijos procedūrai reikėtų skirti vos iki pusvalandžio.

Efektui pasiekti reikia atlikti maždaug dvi procedūras per savaitę. Vidutiniškai užtenka 8 procedūrų, tačiau tikslus skaičius yra parenkamas individualiai.

Verta pabrėžti ir tai, jog aknės sukeltų pūlingų spuogų gydymas šviesos terapija ne tik efektyvus, tačiau ir saugus. Veikiamas tik pažeistas plotas, aplinkiniams audiniams nedaroma jokia įtaka.

 

Dermatologo kabineto duris verta praverti ne tik tada, kai vargina aknė, bet ir tada, jei aktualus karpų gydymas, apgamų šalinimas (https://www.medcentras.lt/paslaugos-ir-kainos/dermatologija/apgamu-salinimas/) ar kitos odos problemos.