Reguliaraus spintos valymo svarba

Keičiantis metų laikams ir keičiantis drabužių madų tendencijoms, spintoje lengva sukaupti daug drabužių. Tačiau svarbu reguliariai tvarkyti spintą, kad ji būtų tvarkinga, joje atsirastų vietos naujiems daiktams ir kad joje liktų tik tie daiktai, kuriuos tikrai mėgstate ir nešiojate. Šiame straipsnyje Balduperlai.lt  dalinasi, kaip svarbu reguliariai valyti spintą, ir pasidalysime keliais patarimais, kaip tai daryti efektyviai.

 • Palaiko spintos tvarką

Vienas iš pagrindinių reguliaraus spintos valymo privalumų yra tas, kad jis padeda palaikyti spintos tvarką. Kai spintoje yra per daug drabužių, gali būti sunku rasti ieškomus daiktus, o tai gali sukelti nusivylimą ir net vėlyvą dienos pradžią. Pašalinę daiktus, kurių nebedėvite, turėsite daugiau vietos ir galėsite geriau sutvarkyti daiktus, kuriuos dėvite iš tiesų ir kurie jums patinka ir tinka.

Vienas iš būdų tvarkyti spintą – vadovautis taisykle „vienas įeina, vienas išeina”. Pavyzdžiui, jei perkate naują megztinį, atsikratykite seno, kad jam atsirastų vietos. Tai užtikrina, kad į spintą nepridėsite per daug daiktų, ir padeda palaikyti tvarką spintoje.

 • Atlaisvina vietą naujiems daiktams

Dar vienas spintos valymo privalumas yra tas, kad jo metu atsiranda vietos naujiems daiktams. Kai spintoje daug drabužių, galite net nesuprasti, kad turite tam tikrų daiktų, arba galite juos visai pamiršti. Atsikratę daiktų, kurių nebedėvite, spintoje turėsite daugiau vietos, kurioje galėsite matyti ir pasiekti daiktus, kuriuos dėvite, todėl rytais bus lengviau apsirengti.

Be to, reguliariai tvarkant savo garderobą, pastebėsite ir tai, ko kurį laiką jums trūko, pavyzdžiui, jei supratote, kad išvalėte didžiąją dalį savo juodų suknelių, galbūt norėsite apsvarstyti galimybę papildyti spintą nauja suknele. Tvarkant garderobą, galėsite nustatyti, ko jums iš tikrųjų reikia, ir tikslingiau pirkti.

 • Padeda apibrėžti asmeninį stilių

Kai tvarkote savo spintą, esate priversti atidžiau pažvelgti į turimus daiktus ir paklausti savęs, kodėl juos laikote. Šis procesas gali padėti apibrėžti asmeninį stilių ir nustatyti daiktus, kurie iš tiesų atspindi jūsų estetiką. Pašalinę daiktus, kurie neatitinka jūsų asmeninio stiliaus, turėsite nuoseklesnę ir jūsų individualų skonį atspindinčią spintą.

 • Mažina stresą

Netvarka gali būti pagrindinis streso šaltinis, o netvarkinga spinta gali prisidėti prie stresą keliančios aplinkos. Reguliariai tvarkydami spintą pašalinsite netvarką ir sukursite ramesnę erdvę. Tai gali padėti sumažinti stresą ir padaryti rytinį rengimąsi malonesnį.

 • Galimybė dovanoti arba parduoti daiktus

Vienas naudingiausių spintos valymo aspektų yra tai, kad daiktus, kurių nebedėvite, galite paaukoti arba parduoti. Drabužių dovanojimas vietinei socialinės labdaros organizacijai – puikus būdas atsidėkoti savo bendruomenei ir padėti tiems, kuriems iš tiesų reikia pagalbos. Be to, galite parduoti mažai dėvėtus drabužius internetu ir taip užsidirbti papildomų pinigų.

Sprendžiant, ką dovanoti ar parduoti, svarbu atsižvelgti į daikto būklę ir į tai, ar jis vis dar madingas. Jei daiktas yra geros būklės ir vis dar madingas, labiau tikėtina, kad už jį dar gausite keletą papildomų eurų savo naujam pirkiniui įsigyti. 

Patarimai, kaip išvalyti spintą

Dabar, kai žinome spintos valymo naudą, pasinerkime į keletą patarimų, kaip tai padaryti efektyviai.

 • Skirkite laiko

Spintos valymas gali būti daug laiko reikalaujantis procesas, todėl svarbu skirti pakankamai laiko užduočiai atlikti. Priklausomai nuo jūsų spintos dydžio ir drabužių kiekio, gali tekti skirti visą popietę arba savaitgalį. Taip pat patartina pasirinkti laiką, kai jaučiatės energingi ir motyvuoti, nes peržiūrėti visą savo spintą gali būti psichologiškai ir fiziškai sunki užduotis.

 • Naudokite keturių krūvų metodą

„Keturių krūvų” metodas yra populiarus spintos valymo metodas. Pradėkite nuo to, kad peržiūrėsite kiekvieną drabužių spintos daiktą ir suskirstysite jį į vieną iš keturių krūvų: pasilikti, padovanoti, parduoti arba išmesti. Būkite sąžiningi su savimi, ar tikrai nešiojate kiekvieną daiktą ir ar jis jums vis dar tinkamas.

Į „pasilikti” krūvą turėtų patekti tik tie daiktai, kuriuos mėgstate ir dažnai dėvite. Į krūvą „paaukoti” reikėtų dėti daiktus, kurie yra geros būklės, bet nebetinka jūsų stiliui arba netinkamas dydis. Į „parduoti” krūvą turėtų patekti daiktai, kurie vis dar yra stilingi ir geros būklės, bet kurių nebedėvėjote daugiau nei metus. Į krūvą „išmesti” reikėtų dėti daiktus, kurie yra sugadinti, sutepti arba nebetinkami naudoti.

 • Apsvarstykite, kada paskutinį kartą dėvėjote daiktą

Tvarkydami drabužių spintą apsvarstykite, kada paskutinį kartą dėvėjote kiekvieną daiktą. Jei jo nedėvėjote daugiau nei metus, tikriausiai galima sakyti, kad jis jums nereikalingas. Be to, jei laikote daiktus, kurie jums nebetinka arba kuriuos laikote „tik tam tikram atvejui”, metas jų atsisakyti.

 • Realistiškai vertinkite savo gyvenimo būdą

Sprendžiant, ką pasilikti, o ko atsikratyti, svarbu realiai įvertinti savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, jei dirbate namuose ir retai išeinate į miestą, gali būti, kad jums nereikia tiek daug puošnių ar oficialių kostiumų. Kita vertus, jei lankotės daugelyje renginių arba dirbate darbą, kuriame reikia dalykinės aprangos, jūsų spintoje gali prireikti daugiau oficialių daiktų. Apsvarstykite, ką iš tikrųjų nuolat dėvite, ir pagal tai pritaikykite savo garderobą.

 • Atsikratykite dublikatų

Įprasta, kad tam tikrų daiktų, pavyzdžiui, juodų marškinėlių ar džinsų, savo spintoje turite po kelis vienetus. Tvarkydami spintą apsvarstykite, ar jums tikrai reikia kelių to paties daikto versijų. Jei ne, išsirinkite mėgstamiausią, o likusius paaukokite arba parduokite.

 • Rūpinkitės dovanotomis ir parduotomis prekėmis

Išvalę spintą, pasirūpinkite dovanotais ir parduotais daiktais. Dovanojamus daiktus išskalbkite ir sulankstykite arba pakabinkite, kad jie būtų geros būklės. Jei daiktus parduodate, padarykite aiškių nuotraukų ir paskelbkite juos internete. Būkite kantrūs pardavimo procese ir nesitikėkite uždirbti daug pinigų, nes perpardavimo kainos gali būti mažesnės nei mažmeninės.

Apibendrinant galima pasakyti, kad reguliarus spintos valymas yra svarbus norint palaikyti tvarką spintoje, padaryti vietos naujiems daiktams, apibrėžti asmeninį stilių, sumažinti stresą ir atsidėkoti bendruomenei. Pasinaudokite patarimais, kuriais pasidalijome, kad veiksmingai išvalytumėte savo spintą ir susikurtumėte garderobą, atspindintį jūsų individualų stilių ir gyvenimo būdą. Skirdami laiko spintai išvalyti, galėsite sąmoningiau ir maloniau rengtis, o vilkėdami drabužius jausitės labiau pasitikintys savimi ir pasitempę.