Samurajų ir vienuolių gėrimas – lieknėjimui, energijai ir dvasinei ramybei

Kaip numesti svorį, stiprinti imunitetą, turėti daugiau jėgų kas valandą netonizuojant organizmo kava? Kaip apsisaugoti nuo virusų ar greičiau pasveikti po jų atakos? Tokie rūpesčiai kamuoja milijonus žmonių.

bixabay.com nuotr.

”Matcha” suteikia energijos

Šias problemas gali padėti spręsti vienas stebuklingas gėrimas – matcha arbata – jaunų žaliosios arbatos lapų milteliai. Daugiau nei 1000 metų šis senovinis, išskirtinio skonio gėrimas plačiai paplitęs Japonijoje ir ypač vertinamas dėl poveikio kūnui ir sielai. Dėl unikalių savybių jos suteikiama natūrali energija trunka daugiau negu 5 valandas.

„Matcha arbata yra naudingesnis ir sveikesnis žmogui gėrimas nei kava. Šiandieniniai žmonės visur skuba, be kelių puodelių kavos per dieną neįsivaizduoja gyvenimo. Tačiau kofeinas turi trumpalaikį poveikį – staigus energijos antplūdis jaučiamas valandą, o vėliau vėl reikia organizmą stimuliuoti. Ilgainiui kavos reikia vis daugiau ir tai tampa psichologine priklausomybe. Didelis kofeino kiekis žalingas organizmui – gali sutrikti širdies ritmas, mikroelementų balansas, padidėti kraujo spaudimas, – įspėja Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinės poliklinikos vadovas, gydytojas endokrinologas Andrej Levinger. – Matcha turi kiek daugiau kofeino nei kava, bet jis veikia organizmą švelniau dėl kitų komponentų“.

Šių laikų pasaulinė epidemija – nutukimas. Dėl mažo fizinio aktyvumo, sėslaus darbo pasireiškia medžiagų apykaitos, metabolizmo sutrikimai, kurie gali sukelti cukrinį diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas, lemti kitų organų sutrikimą.

„Matcha arbata greitina metabolizmą, turi daug flavonoidų, antioksidantų, vitaminų, ląstelienos ir dėl to mažina blogojo cholesterolio kiekį, slopina jo įsisavinimą. Matcha tonizuoja, suteikia jėgų, padeda išvengti viršsvorio bei daugybės sveikatos problemų. Ši arbata ypač naudinga sergantiems cukriniu diabetu, pabrėžiamas net priešvėžinis matcha poveikis“, – sako A. Levinger.

Degina riebalus

Gydytojas rekomenduoja kasdien gerti matcha arbatą, kurioje gausu antioksidantų, padedančių neutralizuoti kenksmingus laisvuosius radikalus. Tai padės numesti ir svorį, ir stiprins imunitetą.

Ypač svarbu, kad matcha būtų aukščiausios, premium kokybės sertifikuota arbata, nes tada stipresnis jos poveikis. Tokioje arbatoje gausu katechinų, kurie padidina kūno termogenezę nuo 8-10 % iki 35-43 %. Tai paspartina organizmo biocheminį procesą, padeda sudeginti riebalus, gerina ištvermę.

Nekokybiška matcha dažnai turi arseno priemaišą, kuris lemia odos sudirginimą, pilvo ir galvos skausmus, viduriavimą. Arbata padeda sumažinti ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje mažindama atsparumą insulinui, nes joje yra daug maistinių skaidulų, kurios ilgai palaiko sotumą ir neleidžia persivalgyti. Tai neleis jums nutukti ir susirgti 2 tipo diabetu.

Pasaulį užklupusi pandemija, karas į žmonių gyvenimą įnešė dar daugiau nerimo. Stresas skatina kortizolio sekreciją, kai kortizolio lygis nuolat aukštas, kūnas pereina į uždegimo būseną. Pradedate jaustis pavargę, išsekę ir neramūs. O blogiausias streso šalutinis poveikis yra padažnėjęs skanaus ir kaloringo maisto valgymas, o todėl didėja ir svoris, vystosi pavojingas metabolinis sindromas. Matcha mažina alkio jausmą ir saugo nuo persivalgymo.

Japonijoje ieškojo tiekėjų

„Japonijoje matcha pradėjo gerti vienuolynuose, iš ten išplito į samurajų gretas. Ši istorija ir įkvėpė mūsų pavadinimą. Kiekvienas samurajus matcha ceremoniją darydavo prieš kovą ir prieš meditaciją, nes matcha ir energizuoja, ir kartu ramina protą“, – sako pirmosios Lietuvoje specializuotos e-parduotuvės matchai ir jos reikmenims https://samuraistea.com/lt/  vadovė Eglė Gabrielė Germanavičiūtė.

Visa produkcija keliauja iš Japonijos gamintojų į Lietuvą be tarpininkų. Šio verslo įkūrėjai mėnesį Japonijos vienuolynuose ieškojo verslo partnerių kokybiškiausiai matcha atsirinkti. Aplankė šimtus fermų, klausėsi vienuolių istorijų apie matcha arbatos magiją, kol Kyote atrado tyriausią matcha.

Matcha gamybai atrenkami kokybiškiausi žaliosios arbatos lapai. Paskutines savaites, prieš derliaus nuėmimą, lapeliai yra auginami šešėlyje, o jų stiebai pašalinami prieš lapus sumalant į smulkius miltelius. Matcha arbata yra jaunų žaliosios arbatos lapų milteliai. Ji skiriasi nuo kitų tuo, kad geriant ją yra suvirškinamas visas arbatos lapelis. Kuo kokybiškesnė matcha, tuo didesnis jos poveikis organizmui.

Matcha ruošiama plakant bambukine šluotele. Arbata pasižymi vaisių aromatu bei maloniai karčiu skoniu, primenančiu riešutus.

„Matcha puoselėja kūną ir ramina protą. Tai išskirtinis produktas, kuris įgauna neįtikėtiną pagreitį pasaulyje”, – sako Eglė.

BNS INF.