Saugus pianino transportavimas – įmanoma? Pataria ekspertas

Daugelis žmonių stengiasi persikraustymo darbus atlikti patys. Kodėl?

Gan gajus mitas, jog specialistų paslaugos kainuoja brangiai, tad tai ir atgraso nuo tolimesnio informacijos tikslinimo. O tai tikrai liūdina, kadangi šiuo metu profesionalai paslaugas teikia ne tik gana pigiai, tačiau taip pat ir greitai, tad šiuolaikiniam žmogui, kuris dažniausia daug skuba – tai yra labai reikalinga paslauga.

Pagalba ypač reikalinga tokiu atveju, kai reikia pervežti netradicinius krovinius. Tokius, kurie yra labai jautrūs aplinkos dirgikliams, arba tokius, kurie yra labai sunkūs. Pavyzdžiui, kai reikalingas pianino pervežimas. Tai yra darbas, kurį reikia palikti savo sferos specialistams. Visgi nusprendus bandyti patiems – reikia viską daryti tinkamai. Apie tai ir kalbamės su ekspertu, kuris padeda pervežti tiek pianinus, tiek kitus sudėtingus krovinius.

Tinkama transporto priemonė

Pati svarbiausia sąlyga yra rasti tinkamą transporto priemonę, kuri padės Jums saugiai transportuoti pianiną. Galima nuomotis mikroautobusus ir vairuoti juos pačiam, galima nuomotis su vairuoju arba galima kreiptis į perkraustytojus, kurie ne tik perveža su sava transporto priemone, tačiau taip pat ir padeda nunešti, užnešti, žinoma, supakuoti.

Blogiausia ką galima padaryti, tai bandyti pervežti pianiną su lengvąja mašina. Žinoma, galima bandyti su priekaba, tačiau tokiu atveju reikalingas ne tik labai geras pianino „įpakavimas“, tačiau ir tinkamas pririšimas. Pianino pervežimas turėtų būti atliekamas su krovinine mašina, kad tikrai viskas būtų saugu ir tuo pačiu muzikos įranga nebus sugadinama“,- pasakoja specialistas.

Tikrai ne visi pervežėjai sutinka pasirūpinti tokiu sunkiu kroviniu kaip pianinas. Taigi, dažnai reikia domėtis asmeniškai dėl konkrečiai verslo galimybių.

Galiausiai, jeigu, visgi, renkatės kaimyno transporto priemonę ar panašiai – pirmiausia reikalingi pianino išmatavimai ir tik kai jie suderinami su transporto priemonės galimybėmis – verta bandyti pianiną talpinti. Jam reikia erdvės, nes per daug suspaudus – galima subraižyti“,- priduria.

Bandyti išardyti?

Kai kurie masyvūs instrumentai gali būti vežami dalimis. Tai ne tik paprasčiau, tačiau ir saugiau. Tačiau pianinas yra tas, kuris, deja, retai išardomas. Visada galima bandyti nuimti jo dureles, tačiau dažniausiai pokyčiai bus tokie minimalūs, kad net neverta jų atlikti.

Jeigu reikalingas fortepijono pervežimas – tuomet jis dalinamas į kelias dalis. Žinoma, vis tiek bus reikalinga didelė transporto priemonė ir tuo pačiu sunkius svorius nešti galintys krovėjai. Tačiau transportavimas dalimis dažniausiai reikalingas ne dėl svorio, tačiau didesnės apsaugos, kuri ir yra svarbiausia pervežėjams“,- pasakoja krovinių pervežimo darbus atliekantis ekspertas.

Nepamirškite, kad išardžius pianiną ir jį sudėjus – bus reikalingas jo derinimas. Net ir pervežimo darbus paliekant ekspertams – tai yra neišvengiama. Juk bet kokie įrangos pokyčiai lemia skambesio pakitimus.

Tinkamas pakavimas

Reikia nepamiršti, kad bet kokie kroviniai „reikalauja“ tinkamo pakavimo. Tai, žinoma, garantuoja saugumą. Juk norisi išvengti net ir pačių mažiausių įbrėžimų, kurie ant pavyzdžiui juodo, pianino – labai puikiai matyti.

Dažniausiai pakavimui yra naudojama burbulinė plėvelė, kuri labai puikiai apsaugo daiktą jo transportavimo metu. Pakuojamas kiekvienas pianino centimetras žinoma, papildomai naudojama lipni juosta, kuri suteikia dar daugiau apsaugos. Venkite pakavimo laikraščiais, žurnalais. Tai nėra apsauga. Jie gali nudažyti instrumentą“,- patirtimi dalijasi ekspertas.

Akivaizdu, kad su gera komanda – viskas ne tik kur kas paprasčiau, tačiau ir saugiau. Telieka rasti tuos, kurie sutiktų pervežti pianiną. Juk šis instrumentas yra toks krovinys, kuris įveikiamas toli gražu ne kiekvienai perkraustymo įmonei.