Savivaldybės vadovai pagerbė abiturientus – šimtukų kolekcionierius

Genetika, dirbtinis intelektas, medicina, veterinarija, anglų kalba, matematika, informatika – tai dalykai, kuriuos planuoja studijuoti dvylika geriausių Šilutės rajono abiturientų. Dauguma studijas rinksis Lietuvoje.

2020 metų abiturientams teko didžiulis iššūkis – gimnazijas baigti ir valstybiniams brandos egzaminams (VBE) ruoštis nuotoliniu būdu. Ir nors buvo sunku, jie parodė itin gerus, geresnius nei pernai rezultatus. Abiturientai surinko 17 šimtukų, tuo tarpu pernai – 14.

Trys iš dvylikos abiturientų išskirtiniai, surinkę daugiau nei po vieną šimtuką. Tai Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientas Benas Ranauskas (2 šimtukai) ir Vydūno gimnazijos abiturientai Gerda Šlažaitė (3 šimtukai) ir Benas Taroza (trys šimtukai).

17 šimtukų iš 3 gimnazijų

Iš 17 abiturientų pelnytų šimtukų, 10 yra iš anglų kalbos, 2 lietuvių kalbos ir literatūros, 2 iš informacinių technologijų, 1 iš matematikos, 1 iš biologijos ir 1 iš vokiečių kalbos. Šimtukus už VBE gavo 12 abiturientų. Iš Šilutės pirmosios gimnazijos – 5 šimtukai, Vydūno – 11 šimtukų ir Žemaičių Naumiesčio – 1 šimtukas.

2019 – 2020 m. rajono abiturientai rinkosi laikyti vienuolikos mokomųjų dalykų VBE. Vieną iš svarbiausiųjų lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 254 kandidatai (kartu su eksternais ir buvusiais mokiniais), neišlaikė – 41. Matematikos egzaminą laikė 193, neišlaikė – 81; istorijos laikė 130, neišlaikė – 2; geografijos laikė 85, neišlaikė – 4; biologijos laikė 122, neišlaikė – 6; chemijos laikė 23, neišlaikė – 2; fizikos laikė – 35, neišlaikė – 2; informacinių technologijų laikė 35, neišlaikė – 2; anglų kalbos laikė 255, neišlaikė – 3; vokiečių kalbos laikė 2 ir abu išlaikė aukštais balais; rusų kalbos laikė 3 ir visi išlaikė.

Lyginant su praėjusiais metais, neišlaikiusiųjų procentas mažesnis keturių mokomųjų dalykų: istorijos, geografijos, biologijos ir anglų kalbos; šiek tiek padaugėjo neišlaikiusiųjų informacinių technologijų, fizikos, chemijos, lietuvių kalbos ir literatūros, o daugiausia, beveik 42 procentai, neišlaikė matematikos.

Linkėjo gero vėjo

Antradienį Savivaldybės vadovai gabiausius abiturientus pakvietė į padėkos renginį. Šilutės švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė pasveikino aukščiausius rezultatus pasiekusius abiturientus.
„Šiais metais jūs esate ypatingi – ir mokytojai, ir mokiniai, nes jums teko didelis iššūkis. Kovo mėnesį nežinojome kaip reikės laikyti egzaminus, kaip reikės baigti mokyklą, kaip vyks egzaminai“, – sunkias mokymosi sąlygas priminė ji. D. Butvydienė dėkojo ne tik abiturientams, bet ir mokytojams, kurie sugebėjo sunkiu momentu paruošti mokinius egzaminams ir prie šio tikslo juos vedė visus 12 metų.
Mokytojams, abiturientams bei jų tėvams dėkojo ir vicemeras Sigitas Šeputis. Jis linkėjo palankaus vėjo siekiant tolimesnius tikslų. Anot jo, tikslas pasiekiamas, kai žinai ko nori ir kur eini.
Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis abiturientams linkėjo pasiekti daug žinių, o vėliau grįžti į gimtąjį kraštą – toliau jį puoselėti ir kurti jo ateitį. Kad Šilutė klestėtų, reikia išsilavinusių, talentingų žmonių.

Abiturientus sveikino ir Savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis. Sėkmės jauniems žmonėms linkėjo ir gimnazijų vadovės Marina Stirbienė, Laima Spirgienė, ir Vilma Bartušienė.

Geriausi iš geriausių

Kotryna STANKEVIČIŪTĖ, Šilutės pirmoji gimnazija. Šimtukas lietuvių kalbos ir literatūros egzamine, mokytoja Jovita Ona Kiaupienė. Kotryna į padėkos renginį negalėjo atvykti, nes jau savanoriauja, atlieka karinę prievolę.

Gytė GUŽAUSKAITĖ, Šilutės pirmoji gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Natalija Mulerova. Gytė sakė, kad dar nėra šimtu procentu tikra, tačiau tikriausiai studijuos mediciną Kaune arba Vilniuje.

Titas BARTULIS, Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Jurgita Beitienė. Titas studijuos informatiką Kauno technologijų universitete. Laikyti anglų kalbos valstybinį egzaminą jis pasirinko, nes tai privaloma norint gauti valstybės finansuojamą vietą universitete.
Ugnė PETNIŪNAITĖ,
Vydūno gimnazija. Šimtukas vokiečių kalbos egzamine, mokytoja Virginija Kisielienė. Ugnė žada studijuoti genetiką Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Mergina Vydūno gimnaziją palieka su geriausiais atsiminimais.

Vitalija BARAUSKAITĖ, Vydūno gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Renata Baliasi. Vitalija žada ir toliau gilinti anglų kalbos žinias – studijuos anglų filologiją Vilniaus universitete.

Rūta DALINKEVIČIŪTĖ, Vydūno gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Renata Baliasi.

Irmantas LINKIS, Vydūno gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Renata Baliasi. Irmantas studijuos dirbtinį intelektą Kauno technologijų universitete, jo atmintyje prisiminimai iš gimnazijos liks patys geriausi.

Adomas ČIŽAUSKAS, Šilutės pirmoji gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Kristina Sodonienė. Adomas studijuos matematiką arba informatikos pedagogiką Vytauto Didžiojo universitete. Vaikinas tikisi būti mokytoju suaugusiems žmonėms, o kur bus jo darbo vieta – Lietuvoje ar kitoje šalyje – jam nėra skirtumo.

Gintarė SKRODENYTĖ, Vydūno gimnazija. Šimtukas anglų kalbos egzamine, mokytoja Daiva Abišalienė. Vienas pagrindinių Gintarės planų – veterinarijos studijos Kaune. Kalbėdama apie mokyklą ji sakė, kad buvo visokių laikų – ir sunkių akimirkų, ir džiugių. Smagiausia bus atsiminti linksmus dalykus.

Benas RANAUSKAS, Šilutės pirmoji gimnazija. Du šimtukai – anglų kalbos ir informacinių technologijų, mokytojai Kristina Sodonienė ir Alvydas Ežerinskis. Benas Kauno technologijų universitete žada studijuoti programų sistemas arba elektronikos inžineriją. Vaikinas sakė, kad gimnazijoje buvo patys geriausi 4 metai, per kuriuos jis daug patyrė ir sužinojo. Jis išdavė, kad už šiuos egzaminus tikėjosi gauti šimtukus, o daugiausia vidinių jėgų pareikalavo egzaminai, iš kurių negavo šimtukų, nors ir tikėjosi.

Gerda ŠLAŽAITĖ, Vydūno gimnazija. Trys šimtukai – lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir biologijos, mokytojai – Laimutė Pakalniškienė, Daiva Abišalienė ir Audronė Česnakevičienė. Gerda studijuos mediciną Vilniaus universitete. Keturi metai gimnazijoje jai buvo patys smagiausi, juos prisimins su šypsena. Mergina dėkinga mokytojams ir klasiokams.

Benas TAROZA, Vydūno gimnazija. Trys šimtukai – matematikos, anglų kalbos ir informacinių technologijų, mokytojai Asta Bendikienė, Daiva Abišalienė ir Tatjana Balvočienė. Benas žada studijuoti matematiką ir matematikos taikymus Vilniaus universitete. Geriausių įvertinimų už šiuos egzaminus jis tikėjosi, o labiausiai džiugina šimtukas iš matematikos.

Surinkę po tris šimtukus – G. Šlažaitė ir B. Taroza – bus pagerbti ir Valdovų rūmuose Vilniuje.