Seimo narys Z. Balčytis: prieš žvejybos draudimus ir už partnerystę, bet be šeimos statuso

Covid-19 infekcijos karantinas dar nesibaigė, tačiau mūsų krašte išrinktas Seimo narys Zigmantas Balčytis nusprendė baigti slapstytis ir aplankyti savo rinkiminę apygardą.

Z. Balčytis sakė, kad naująją valdžią tenka įtikinėti, jog pamaryje pradėtos statybos ir rekonstrukcijos yra naudingos ir būtinos.

Vos atvykęs penktadienį jis susitiko su Šilutės krašto žiniasklaidininkais. Seimo narys pasakojo apie savo darbą Seime, apie regioninės politikos svarbą ir apie bendravimą su Šilutės savivaldybės vadovais, siekiant išspręsti mūsų krašte kylančias problemas.

Dirba regionų frakcijoje

Z. Balčytis LR Seimo nariu tapo Šilutės savivaldybėje iškeltas Socialdemokratų darbo partijos, tačiau jis ir dabar dar nėra tapęs šios partijos nariu. Todėl paklaustas, ar eidamas Seimo nario pareigas turi klausyti partijos vadovybės nuomonės kaip balsuoti, jis atsakė, kad ne. Dar pridėjo, kad Socialdemokratų darbo partija lig šiol jokių įstatymų projektų neparuošė.

Z. Balčytis yra tapęs Regionų frakcijos nariu. Šioje frakcijoje yra 13 narių, iš kurių 12 rinkti vienmandatėse rinkimų apygardose. Jis tik dabar gerai suprato kaip skiriasi Seimo nariai išrinkti pagal sąrašą daugiamandatėse rinkimų apygardose ir tie, kurie išrinkti vienmandatėse rinkimų apygardose.

Pasak Z. Balčyčio, yra klaida, kad buvo panaikintos apskričių administracijos, nes kol jos dirbo, tolygiau buvo paskirstomos lėšos visoje valstybėje. Dabar turime grėsmę, kad Lietuvoje, kaip ir Latvijoje liksime su vienu didmiesčiu. Lietuvoje šiuo metu auga tik Vilnius, kuriame jau skaičiuojama apie 800 tūkst. gyventojų.

Viską darė, kad neuždraustų verslinės žvejybos

Z. Balčytis buvo paklaustas ir apie iniciatyvą uždrausti verslinę žvejybą. Pasak jo, situacija buvo sudėtinga, nes tokio draudimo siekė valdančiosios koalicijos politikų grupė, o jų iniciatyvą rėmė net 180 įmonių, kurios prekiauja mėgėjiškos žvejybos inventoriumi.

Pasak Z. Balčyčio, verslinės žvejybos draudimo siekiantys politikai skleidė melagingus prasimanymus. Pavyzdžiui buvo teigiama, kad uždraudus verslinę žvejybą Kauno mariose sugaunamų žuvų kiekiai padidėjo. Tačiau toks pavyzdys visiškai netinka Kuršių marioms, nes Lietuvai priklauso tik trečdalis viso marių ploto. Taigi, uždraudę verslinę žvejybą čia, padidintume sugaunamos žuvies kiekius Rusijai priklausančiuose marių plotuose.

Už partnerystę, bet be šeimos statuso

Kalbėdamas apie savo balsavimą dėl partnerystės įstatymo Z. Balčytis sakė, kad jis yra už partnerystės įstatymą, tačiau tik tokį, kuris padėtų sutvarkyti dviejų asmenų, gyvenančių kartu turtinius reikalus. Dabar pasiūlytame partnerystės įstatyme, be turtinių reikalų, buvo daug pridėta ir teiginių apie šeimyninius klausimus. Tad jeigu dabar toks įstatymas būtų priimtas, būtų likę nedaug laiko įteisinti ir galimybę homoseksualioms poroms įsivaikinti vaikus.

Tokiam veiksmui Z. Balčytis niekad nepritartų.

Pasirengęs dirbti su Savivaldybe

Kalbėdamas apie santykius su Šilutės savivaldybės vadovais Z. Balčytis sakė, kad jie yra dalykiški. Vadovai turi vienokių ar kitokių prašymų, o jis kiek galėdamas stengiasi padėti.

Z. Balčytis žino, jog yra šiokių tokių nesklandumų dėl Pakalnės upės žiočių valymo, dėl Vaikų stovyklos rekonstravimo Kintuose ir dėl apžvalgos bokšto statybos Uostadvaryje finansavimo. Jo teigimu, darbai minėtuose objektuose jau galėjo būti pradėti, tačiau seniai pastebėta, kad besikeičiant valdžioms dažnai anksčiau planuoti darbai yra peržiūrimi. Todėl, pasak Z. Balčyčio, dabar lieka tik kantriai įtikinėti, kad šie pamaryje suplanuoti darbai yra naudingi ir būtini.

Komercijos direktorius, korespondentas