Šeštadienį Šilutės futbolininkai kovos dėl vietos aukštesnėje lygoje

Lapkričio 12 d., 13 val. Šilutės stadione vyks paskutinės LFF II lygos rungtynės, Šilutės vyrų komanda priims jaunimą ugdančią Klaipėdos futbolo mokyklos (FM) ekipą.

Akimirka iš LFF II lygos ketvirtojo turo rungtynių.

Šiais metais Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygoje niekam šansų nepaliko ir nugalėtojais tapo Vilniaus r. FK „TransINVEST“ klubas. Šią komandą treniravo ir su ja čempionų titulą iškovojo buvęs Lietuvos rinktinės saugas Giedrius Barevičius. „TransINVEST“ visą sezoną užtikrintai žygiavo link čempionų titulo ir pirmą pralaimėjimą patyrė tik 25 ture, kai jau vilniečiams nieko nebelemiančiose rungtynėse, pripažino Marijampolės „Sūduva B“ komandos pranašumą. FK „TransINVEST“ kitą sezoną jau ruošiasi debiutui aukštesnėje lygoje.

Ar į aukštesnę lygą sugrįš ir Svajūno Česnulio treniruojami Šilutės futbolininkai? Pamario krašto atstovai turi realią galimybę iškovoti II lygos sidabro medalius ir kartu pelnyti vietą aukštesnėje lygoje bei kitą sezoną startuoti jau LFF I lygoje.

I lygoje šilutiškiai paskutinį kartą žaidė prieš 5 metus. Dar 2017 m., po sutartų rungtynių skandalais ir nuviliančiais rezultatais pasibaigusio sezono, Šilutės komanda buvo netekusi vietos I lygoje. Prieš paskutinį turą šilutiškiai ir Kauno „Žalgirio B“ komanda dalinasi 2-3 turnyro vietas. Tiek jaunieji kauniečiai, tiek šilutiškiai likus vienerioms rungtynėms yra surinkę po 51 tašką. Abi ekipos per sezoną iškovojo po 15 pergalių, 6 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 4 pralaimėjimus. „Šilutė“ ir Kauno „Žalgiris B“ šiame sezone tarpusavyje žaidė dvejas rungtynes ir abu kartus rezultatas buvo lygus. Rugpjūčio mėnesį Kaune abi ekipos sužaidė nulinėmis lygiosiomis, o spalį jau Šilutėje vykusios rungtynės pasibaigė rezultatu 1:1. Paskutinėse tarpusavio rungtynėse su Kauno komanda šilutiškiai rezultatą išlygino jau per pridėtą laiką, kai įvartį pelnė Donatas Surblys.

Šeštadienio rungtynės klaipėdiečiams jau nieko nebelemia, jie nei nukris, nei pakils aukščiau VII vietos. Tuo tarpu Kaune jaunieji žalgiriečiai rungtyniaus su Kauno „Fortūnos“ FM auklėtiniais. Šiame sezone „Fortūnos“ futbolininkams Fortūna nesišypsojo ir jie II lygoje užėmė tik 10 vietą. Tiek „Šilutės“, tiek Kauno „Žalgirio B“ komandoms surinkus vienodai taškų, aukštesnę vietą lems per sezoną įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumas. Prieš paskutinį turą geresnį įvarčių skirtumą turi kauniečiai +39, šilutiškių sezono įvarčių skirtumas yra +36. Taigi paskutiniame ture, šilutiškiams norint laimėti sidabro medalius reikia ne tik nugalėti Klaipėdos FM auklėtinius, bet ir tikėtis pagalbos iš Kauno „Žalgirio B“ varžovų.