Šilutėje ir kaimuose planuojama įrengti 54 vaizdo kameras

overt-bullet-cameraDarbo grupė, kuriai vadovavo Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas, numatė 54 vietas Šilutės mieste ir seniūnijose, kur reikėtų įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Jeigu politikai nuspręstų jas įsigyti, kas mėnesį biudžete turėtų rasti ne mažiau kaip 54 tūkstančius litų toms vaizdo kameroms eksploatuoti.

Šilutės mieste turėtų būti įrengta 15 tokių kamerų, dar po dvi siūloma įrengti greta miesto esančiose gyvenvietėse – Traksėdžiuose ir Pagryniuose. Kitose rajono seniūnijų gyvenvietėse, kuriose gyvena daugiau kaip 700 gyventojų, reikėtų nuo 2 iki 4 kamerų.

Pasiūlymus, kuriose vietose vaizdo stebėjimo kameros būtų reikalingiausios, dar prieš mėnesį buvo prašyta teikti ir seniūnų, tartasi ir su Šilutės r. policijos komisariato vadovais, geriausiai žinančiais, kuriose vietose dažniausiai vykdomi teisėtvarkos pažeidimai.

Darbo grupės posėdyje dalyvavo ir vaizdo stebėjimo kameras miestuose montuojančios bei prižiūrinčios bendrovės TEO LT atstovai. Jie sakė, kad sudarius 3 metų išperkamosios nuomos sutartį su įmone, viena 360 laipsnių kampu sukiojama aukštos vaizdo raiškos kamera rajono biudžetui per mėnesį atsieis apie 1000 litų. Į šią kainą įskaičiuotas tokios kameros įrengimas, naudojimas ir techninė priežiūra.  Kaimo vietovėse, kur gali tekti papildomai kloti šviesolaidžio atšakas, ši kaina gali būti dar didesnė.

Naujovę svarsčiusios darbo grupės nariai nutarė, kad rajono Savivaldybė, šiuo metu turinti milžiniškų skolų, įrengti iš karto visas 54 vaizdo kameras tikrai nepajėgtų. Todėl jie apsvarstė ir kitą variantą – pradėti nuo kelių kamerų įrengimo, kol kas, galbūt, tik Šilutės centre.