Šilutės konservatorių frakcija pakeitė pirmininką

Paskutiniame Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje iš Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos pirmininko pareigų atsistatydino Sandra Tamašauskienė.

Naujasis frakcijos pirmininkas Ž. Kurlianskas sako, kad pasisakymai frakcijos vardu nuo šiol bus nuosaikesni.

Ji teigė, kad skyriuje išrinktas naujas pirmininkas Žygimantas Kurlianskas, todėl konservatorių frakcija apsisprendė ir frakcijai vadovauti paskyrė naująjį pirmininką.

Antrą kadenciją konservatoriams vadovavusi S. Tamašauskienė pasitraukė iš lyderės pozicijų. Ž. Kurlianskas yra turintis teisininko išsilavinimą ir savo politinėje kovoje yra šiek tiek korektiškesnis, o prieš kalbėdamas viešumoje pasveria kiekvieną žodį.

„Šilutės naujienoms“ Ž. Kurlianskas sakė, kad lig šiol konservatoriai buvo konstruktyvi opozicija, tad ir jam vadovaujant frakcijai tokia išliks. Atskirų frakcijos narių pasisakymų bei jų aštrumo frakcija neaptarinėja ir kiekvienas politikas pasirenka savo taktiką. Bet, pasak Ž. Kurliansko, frakcijos vardu pasisakymai nuo šiol bus nuosaikesni.

Po to, kai tapo skyriaus pirmininku Ž. Kurlianskas, laikydamasis etiketo bei mandagumo jau susitiko su valdančiosios koalicijos vadovais – meru Vytautu Laurinaičiu bei vicemeru Sigitu Šepučiu. Artimiausiu metu jis ruošiasi susitikti ir su iš atostogų sugrįžusiu savivaldybės administracijos direktoriumi Virgilijumi Pozingiu.

Pasak Ž. Kurliansko, jau įvykusiuose susitikimuose pokalbiai buvo geranoriški, be jokio priešiškumo. Jis prisipažino pirmą kartą asmeniškai bendravęs su meru ir jo pavaduotoju.

„Tiek meras, tiek vicemeras papasakojo apie Savivaldybėje vykdomus darbus bei finansinius reikalus. Be jokių skrupulų pakalbėta ir apie pradėtus vykdyti naujus projektus – apžvalgos bokšto statybą Uostadvaryje bei vaikų poilsio stovyklos Kintuose rekonstrukciją. Savivaldybės vadovai tikisi opozicijos partijų palaikymo svarstant ir priimant kitų metų savivaldybės biudžetą“, – sakė pašnekovas.

Pasak Ž. Kurliansko, vadovams buvo primintas ir opozicijos atstovų pageidavimas, kuris buvo išsakytas jau prieš metus. Jie ir šiemet siūlo sprendimu įtvirtinti vaiko kraitelio paramą naujagimiams. Tai pat išlieka pageidavimas mokėti transporto kompensacijas pedagogams, kurie į darbą važiuoja daugiau nei 10 kilometrų atstumus. Opozicionieriai mano, kad tokia kompensacija padėtų į rajono mokyklas pritraukti ne tik skirtingų seniūnijų, bet gal ir kitų savivaldybių pedagogus.

Komercijos direktorius, korespondentas