Šilutės rajono amatininkai kviečiami dalyvauti vikingų turguje Švedijoje

vikingaiPartneriai iš Švedijos Foteviken miesto atsiuntė kvietimą į improvizuotą viduramžių turgų, kuris vyks 2012 rugsėjo 5-9 dienomis. Turgaus idėja – pristatyti kuo archajiškesnius amatus. Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyrius kviečia amatininkus teikti paraiškas ir dalyvauti turguje.

Prasidėjo trimečio tarptautinio projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ įgyvendinimas. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos (Šilutės) kūrėjams susipažinti, generuoti naujas bendradarbiavimo idėjas ir jas įgyvendinti.

Gegužės 26 dieną Šilutėje susitiks Lenkijos, Švedijos ir Šilutės rajono savivaldybės kolektyvai liaudiškoje šventėje „Ko svarstyklėm nepasversi“.

Kiekvienas atėjęs į Senojo turgaus aikštę gaus gerų emocijų ir šmaikščių nuotykių, pasiklausys koncertų. O įspūdingas „Paribio turgaus“ kulinarinio paveldo ir edukacijų kiemas tikrai nestokos gardėsių ir potyrių.

Į improvizuotą viduramžių turgų kviečia ir Foteviken miestas. Ši vietovė mena vikingų laikus, čia veikia amatininkų gildijos, šv. Marko brolija.

Turguje dalyvauti kviečiami 5 kūrėjai iš Šilutės rajono savivaldybės, kurie dirba senųjų amatų metodais, technikomis. Kvietime nurodytos amatų rūšys: senovinė drožyba, tekstilė, odos dirbiniai, keramika.

Svarbiausia yra parodyti kiekvienos amatų šakos skirtingus gamybos būdus. Kiekvienas kūrėjas atsiveža savo darbui reikalingas medžiagas, pageidautina atsivežti viduramžių kostiumus.

Šilutės rajono savivaldybės amatininkai kviečiami iki 2012 gegužės 30 dienos Šilutės kultūros ir pramogų centrui centras1@siltec.lt teikti savo darbų ir gamybos būdų aprašymus ir savo sąlygas.

Su 5 kūrėjais, kurie atitiks partnerių iš Švedijos keliamus reikalavimus, bus aptariamos detalios išlaidos ir kitos sąlygos.

Kartu su šilutiškiais šiame renginyje dalyvaus ir partneriai iš Lenkijos.

Birželio pirmomis dienomis į Lenkiją išvyksta šilutiškių komanda dalyvauti Miestų turnyre.