Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla įvertinta už geriausiai tvarkomą aplinką

turizmo mokyklos 60metisŠiandien LITEXPO parodų rūmuose vykstančios parodos „Mokykla 2012” metu apdovanoti Geriausiai tvarkomų mokyklų aplinkos – apžiūros konkurso šių metų nugalėtojai – ikimokyklinės, bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo įstaigos.

Profesinio mokymo įstaigų grupėje konkurso laurus pelnė Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, skoningai puoselėjanti savo aplinką.

Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras konkursą rengia jau trečius metus. Šiemet jame dalyvavo 62 ikimokyklinio, bendrojo ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos iš 40-ies savivaldybių.

Profesinio mokymo įstaigos konkurse dalyvavo pirmą kartą.

Šiemet komisija, rinkusi gražiausiai tvarkomas mokyklas, didelį dėmesį kreipė į tai, kokia kuriama bendra kultūrinė erdvė, apžiūrėjo mokyklų muziejus.

Vertinimo komisijos vadovė, Švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyr. specialistė Dalia Šiaulytienė sako, kad šis konkursas kasmet sukelia didelį mokyklų susidomėjimą. Nors mokyklos aplinką tvarko jau seniai, tačiau šis konkursas paskatino išradingesnes idėjas ir atidesnį darbą, nes jų pastangos pradėtos vertinti šalies mastu.

Be to, konkursas suformavo naują patirties sklaidos formą. Konkurso dalyviai šiemet lankėsi geriausiai tvarkomose mokyklose, domėjosi jų patirtimi. Savo mokyklos aplinką jie tobulino pasiremdami komisijos narių patarimais ir rekomendacijomis.

Konkurso nugalėtojams įteiktos atminimo lentos „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2012”, albumas „Baltų menas”, jos apdovanotos sodo ir daržo įrankių rinkiniais.

Pirmą kartą Geriausiai tvarkomų mokyklų apžiūra – konkursas surengtas 2010 metais. Jo organizatoriai buvo Aplinkos ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija. Dėmesys buvo skirtas želdinių, gėlynų, senų medžių, riedulių priežiūrai, kompostavimui, kraštovaizdžio tvarkymui. Konkurso finaliniame etape dalyvavo 66 mokyklos iš 37 savivaldybių. Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė” pateko tarp nugalėtojų ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje.

Antrąjį konkursą 2011 metais organizavo Švietimo ir mokslo ministerija su Lietuvos jaunimo turizmo centru. Finale dalyvavo 47 mokyklos iš 31 savivaldybės. Pernai vertinta mokyklos aplinka kaip ugdymo, laisvalaikio, veiklos, sportinio, kultūrinio ugdymo rekreacijos sritis. Ypač buvo svarbu išsiaiškinti ugdymo proceso galimybes, kaip formuojamos erdvės, ar jos „gyvos”, ar turi tęstinumą, ar atlieka tik estetinę funkciją.

Vienas svarbiausių šio apžiūros – konkurso tikslų – skatinti mokyklų bendruomenių iniciatyvas įtraukti vaikus ir jaunimą į nuolatinį aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą, plėtoti sąmoningą požiūrį į aplinką, ugdyti atsakomybę.