Šilutiškiai solidarizavosi su ukrainiečiais ir sudegino blogybes

Šilutiškiai vietoje Užgavėnių šėlionių šiemet surengė solidarumo su kenčiančia ukrainiečių tauta akciją.

Pirmąją kalendorinio pavasario dieną, kai visoje Lietuvoje minėjome Užgavėnes, šilutiškiai solidariai ir vieningai rinkosi atiduoti didžiausią pagarbą, savo rūpestį, supratingumą šiuo metu už laisvę kovojantiems ir nekaltai kraują praliejantiems Ukrainos žmonėms. Tradicinė mūsų pamario Šiupinio šventė virto vidinės maldos ir vilties siunčiama žinia – vienybės ir palaikymo akcija „Laisvė žydi“. Visi susirinkusieji mintimis siuntė draugiškiems ir tvirtiems kaip plienas ukrainiečiams: „Slava Ukraini!“.

Į akciją „Laisvė žydi“ gausiai susirinkę šilutiškiai nepajėgė nuslėpti nerimo dėl Ukrainos likimo ir išreiškė didžiulį palaikymą kenčiantiems jos žmonėms.

Kovo 1-osios, antradienio, pavakarys prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato, nušvitusio Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis, sukvietė visus neabejingus kraupiems ir neteisėtiems Rusijos agresoriaus veiksmams. Šįkart ne džiūgavome prasidėjusiu pavasariu, o išreiškėme didžiulį susirūpinimą ir palaikymą – juk tuo metu (ir ne tik) Ukrainos žemė drebėjo nuo bombų sprogimų, griuvo namai, ligoninės, mokyklos, šventyklos, liejosi žmonių kraujas, o į nelaisvę buvo grobiami beginkliai vaikai, vyrai, moterys. Štai tokia XXI amžiaus laisvės kaina…

Su vaikais atėjusios šeimos rankose laikė Ukrainos simboliką.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius Šilutės kamerinio dramos teatro režisierius Albinas Kėleris sakė: „Šiandien karo Ukrainoje akivaizdoje mes solidarizuojamės su ukrainiečių tauta ir tradicinę lietuvininkų Šiupinio šventę minime kitaip. Manau, jog šiandien daugelis iš mūsų supranta, kad šiuo metu vyksta kova ne tik už Ukrainos laisvę, bet ir už tai, kad išliktų pasaulis, prie kurio esame įpratę. Žodžio laisvės ir teisės viršenybės pasaulis“.

Vienybės ir palaikymo akcijos metu nuskambėjo Ukrainos himno akordai, o po jų šilutiškiai buvo pakviesti simboliniame aukure sudeginti ant lapelių užrašytas visas juos ištikusias blogybes.
Akcijos metu visiems susirinkusiesiems palinkėta parsinešti simbolinį Laisvės, Vilties ir Šviesos žiedą, kuris pražystų visų namuose.

Tuo metu, kai Šilutės mieste vyko vienybės ir palaikymo akcija „Laisvė žydi“, į tokius pat renginius kvietė ir rajono seniūnijų bendruomenės.