Šilutiškių Kalėdos ligoninės medikams virto darbymečiu

Kiekvienos šventės yra šventės vieniems, bet didesni rūpesčiai ir didesnis darbo krūvis kitiems. Didžiosios metų šventės, žinia, Lietuvos medikams tikrai nebūna šventiškos, pasak statistikos, jiems iškvietimų padaugėja bent penktadaliu.

 

Praėjusios Kalėdos nebuvo išimtis: medikų pagalbos reikėjo ne tik pernelyg „prisišventusiems“ tautiečiams, neapskaičiavusiems mišrainių ar stipresnių gėrimų. Kaip žinia, prieš pat šventes šiemet dar kilo ir gripo, COVID-19 ir kitų virusinių ligų banga. Tad ir Šilutės greitosios medikai kviesti kone tris kartus daugiau, ir ligoninės medikams nebuvo ne tik kada švęsti – net prisėsti per budėjimo parą kai kuriems jų neteko…

Kalėdų dienomis ligonių antplūdis

Kalbantis su Šilutės ligoninės vyr. gydytoju Algiu Starkumi tampa aišku, kad Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis mūsų visų sveikatos sergėtojams nebuvo laiko net pagalvoti apie vaišėmis nukrautus stalus ar pasibuvimą su artimaisiais.

„Kalėdų švenčių dienomis ligonių buvo labai daug. Tomis dienomis tik per vieną parą į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių atvykdavo apie 60 pacientų, o tai yra dvigubai daugiau, nei įprastomis dienomis. Mūsų gydytojai ir slaugytojos tikrąja žodžio prasme neturėjo kada prisėsti“, – apie Kalėdų šventes sakė A. Starkus.

Pasak vyr. gydytojo, padėtį sunkino ir tai, kad kaip tik gruodį sparčiai pradėjo kilti sergamumo gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir koronavirusu banga. Įprastai tokie karščiuojantys pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją, tačiau Kalėdų švenčių dienomis šeimos gydytojai nedirbo net 3 dienas. Tad visą šį krūvį teko atlaikyti įprastai švenčių dienomis budintiems penkiems ligoninės gydytojams – specialistams ir dirbusioms slaugytojoms.

Vyr. gydytojas dėkoja už supratimą

„Situacijų buvo įvairių. Nemažai buvo ir karščiuojančių vaikų, juos teko guldyti į skyrių. O ir pacientas pacientui nelygu – atvyko ir tokių ligonių, kurių būklė iš karto kėlė nerimą, kurie atvyko su aukšta temperatūra. Tad tokius priimame ir apžiūrime skubiai. Ne tokiems sunkiems ligoniams teko ir nemažai palaukti, kai kuriems net ir po porą valandų“, – kalbėjo A. Starkus.

Tokį pacientų antplūdį pavadinęs liaudiškai – „tikra šienapjūte“, vyr. gydytojas pasidžiaugia, kad rimtų konfliktų tomis dienomis tarp medikų ir pacientų visgi nekilo.

„Todėl labai noriu padėkoti visiems atvykusiems ir kantriai laukusiems už supratingumą ir geranoriškumą“, – sakė jis.

Naujųjų metų sutikimas, pasak vyr. gydytojo, praėjo jau ramiau. Šiemet nebuvo ir sprogusių petardų sužalotų žmonių, kai ankstesniais metais tokių pacientų Šilutės medikai sulaukdavo nemažai.

„Atrodo, kad mūsų žmonės jau išmoko Naujuosius metus sutikti kultūringai ir saugiai“, – pasidžiaugė A. Starkus.

Šilutės ligoninės vadovas visiems šilutiškiams šiais metais linki sveikatos ir dėkoja už supratimą bei pakantumą.

Dvigubai daugiau Greitosios iškvietimų

Respublikinė žiniasklaida skelbia, jog šalies greitosios medicininės pagalbos brigados Kalėdų dienomis visada sulaukia penktadaliu daugiau iškvietimų, nei įprastai.

Šiemet Šilutės pirminio sveikatos priežiūros cento (PSPC) Greitosios pagalbos darbuotojų ekipažai į iškvietimus irgi skubėjo bent du kartus dažniau, nei įprastai.

PSPC direktorė Lina Stanišauskienė sakė, jog nuo gruodžio 31-osios vakaro iki sausio 2-osios ryto sulaukta apie 70 iškvietimų. Tai žymiai daugiau nei įprastai, kai per parą kartais Greitosios medikai kviečiami 10, o kartais keliasdešimt kartų.

„Mūsų medikams buvo sunkios ne tik švenčių, bet ir tarpušvenčio dienos. Buvo ir avarijų, ir traumų, ir persivalgiusių, ir alkoholio padauginusių pacientų. Buvo ir smurto šeimose atvejų“, – sakė L. Stanišauskienė.

Pasak direktorės, galima pasidžiaugti nebent tuo, kad Šilutės krašte kol kas nepasitaikė tiesioginio smurto prieš Greitosios medikus atvejų, kuriais pastaruoju metu garsėja kai kurie kiti šalies rajonai. Tačiau psichologinio smurto būta ne kartą, medikus neblaivūs piliečiai leidžia sau iškoneveikti necenzūriniais žodžiais.