Siuvimo mašina – kaip pasirinkti tinkamą?

Iš šono siuvimas gali atrodyti, kaip paprastas laisvalaikio būdas, tačiau pradėjus šiuo procesu domėtis plačiau, tampa aišku, jog jame vyrauja įvairiausių niuansų.

Vienas iš jų yra siuvimo mašina. Tam, kad išsirinkti kokybišką ir patogią siuvimo mašiną, turi praeiti nemažai laiko ieškojimams, o tam, kad bent šiek tiek jo sutaupyti, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Siuvimo mašinų klasės

Siuvimo mašinos yra išskaidomos į tris klases: elektromechaninės, kompiuterizuotos ir siuvimo – siuvinėjimo kompiuterizuotos mašinos.

Elektromechaninės siuvimo mašinos yra pačios paprasčiausios ir pigiausios. Jose principas yra labai aiškus – visos siūlės, kurias turi (gali) atlikti siuvimo mašina yra pavaizduotos ant priekinės panelės. Reguliatoriaus pagalbos pasukimu norimos siūlės yra pasirenkamos bei nustatomi parametrai t.y. dygsnio ilgis ir plotis, siūlo įtempimas. Ant siuvimo mašinos korpuso galima rasti simbolius ir nukreipiamąsias strėlytes, kurios padeda prisiminti, kaip tinkamai verti siūlą, vynioti ritę ir reguliatoriaus parametrus. ValerijaFic.com Siūlai gali padėti jums sukurti nepriekaištingus dirbinius, kuriais galėsite drąsiai didžiuotis!

Elektromechaninės siuvimo mašinos laisvai įveikia visus audinius: plonus, storus ir tamprius. Šio siuvimo mašinos atlieka tiek dekoratyvines, tiek darbines siūles, todėl jos yra tikros pagalbininkės kiekvieno mėgstančio siūti namuose!

Kompiuterizuota siuvimo mašina

Kompiuterizuotos siuvimo mašinos apjungia visas elektromechaninės savybes, tik modernesniu principu. Tiesa, kompiuterizuotos siuvimo mašinos turi dar papildomai daugiau funkcijų, kurių valdymas yra labai patogus. Šiose mašinose nėra sunkiai besisukančių rankenų ir reguliatorių. Dauguma nustatymų yra valdomi elektroniniu būdu. Kompiuterizuotos siuvimo mašinos atlieka ne tik darbines ir dekoratyvines siūles, bet ir atlieka siūlių apdailą su siuvinėjimo elementais. Šios mašinos gali lengvai išsiuvinėti raides ir skaičius. Šiose mašinose yra specialus ekranas, kuris vaizduoją visą reikiamą informaciją.

Kompiuterizuotos siuvimo mašinos yra patikimos ir ilgaamžiškos, todėl jų bijoti tikrai nereikėtų. Elektroninių elementų pagalba, ši mašina pati nustato, koks turėtų būti dygsnio ilgis ir plotis, primena, kada reikia uždėti tinkamą pėdelę ir neleidžia sulaužyti (pažeisti) dvigubos adatos.

Siuvimo – siuvinėjimo kompiuterizuota mašina

Šios siuvimo mašinos yra itin aukštos kokybės, kurios leidžia prijungti siuvinėjimo modulį ir atlikti piešinius. Be profesionalaus siuvimo, su šiomis mašinomis galima siūti skiautinius, atlikti dygsniavimą bei siuvinėjimą lankeliuose.

Siuvimo – siuvinėjimo kompiuterizuotos mašinos atlieka daugiau nei 500 dirbinių, dekoratyvinių dygsnių, 10 rūšių kilpų, net kelias abėcėlės bei simbolius. Taip pat galima nustatyti apie 20 adatos darbinių padėčių ir daugelis nustatymų yra automatizuoti. Tam tikri modeliai turi automatinį viršutinį ir apatinį siūlų įtempimo reguliavimą. Darbas su šiomis siuvimo – siuvinėjimo kompiuterizuotomis mašinomis yra labai lengvas ir greitas, todėl galima sukurti nemažą kiekį drabužių per trumpą laiką. Didžiausias privalumas toks, jog galima atlikti net ir sudėtingiausius piešinius.