Skalūno plokštės: ar tai pasirinkimas, kuris tarnaus daugiau nei šimtą metų?

Skalūnas yra natūrali, graži medžiaga, kuri statybose naudojama šimtmečius. Tai nepaprastai įvairi medžiaga, galinti sukurti ir kaimišką, ir šiuolaikišką nekilnojamojo turto išvaizdą, priklausomai nuo to, kaip naudojama. Ekonomiškai efektyvios ir didelio našumo skalūno plokštės puikiai tinka įvairiems projektams – tiek grindų, tiek stogo čerpėms.

Kas yra skalūnas ir kur galima įsigyti skalūninių plokščių?

Akmens skalūnas – tai natūrali uoliena, pasižyminti mažu vandens įsigėrimu ir atsparumu žalingam atmosferos poveikiui: tai natūralios savybės, užtikrinančios šio fasado ar stogo dangos ilgaamžiškumą. Akmens skalūno plokštės mėgiamos naudoti tuomet, kai reikia kokybės ir kainos santykio. Jei ieškote kokybiškų skalūno plokščių, jas rasite „Vidara“, UAB.

Patvarumas ir ilgaamžiškumas yra skalūno plokščių vizitinė kortelė

Visų pirma, skalūnas tarnauja tikrai ilgai. Įrengę naują stogą ar grindis, juk norite būti tikri, kad po kelerių metų jums nereikės remonto daryti iš naujo. Na, o  skalūnas gali tarnauti gerokai ilgiau nei 100 metų ir yra viena iš atspariausių stogo medžiagų. Dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo ši medžiaga yra puiki investicija, kuri visą gyvenimą išlaikys jūsų namų šilumą ir izoliaciją.

 

Skalūno plokštės: kodėl jas verta pasirinkti?

Slakūnas yra ypatinga medžiaga, kuri pagerina namo išvaizdą ir apsaugo stogą bei fasadą. Štai keletas priežasčių, kodėl verta rinktis skalūną. Pirmiausia, skalūnas yra universali medžiaga – skalūno čerpės yra plačiai naudojamos ir puikiai tinka fasadams, stogams ir kitoms namų reikmėms.

Taip pat skalūnas yra natūrali medžiaga, vertinama dėl atsparumo drėgmei, temperatūros svyravimams, UV spinduliams ir kitiems atmosferos elementams. Dėl šių savybių minėtoji medžiaga yra puikus pasirinkimas Lietuvai, kur orai dažnai nepastovūs ir gana atšiaurūs. Dėl natūralių savybių ši danga yra atspari graužikams, vabzdžiams, pavojingiems mikrobams ir kitiems kenkėjams. Skalūno plytelės bėgant metams nesikeičia, išlaikydamos ryškią spalvą, puikią išvaizdą ir tvirtumą.

Skirtingai nuo kitų stogo dangų medžiagų, skalūnas yra visiškai atsparus ugniai. Skalūnas susidaro, kai uolienų sluoksnius veikia didelis slėgis ir karštis, o šios jėgos daro jį itin atsparų karščiui ir liepsnai. Dėl to skalūnas yra puikus stogo dangos medžiagos pasirinkimas, nes sumažina tikimybę, kad jūsų stogas užsidegs gaisro atveju, o tai padeda apsaugoti jus ir jūsų šeimą.

Ar skalūnas yra ekologiškas pasirinkimas?

Šiais laikais žmonės labiau suvokia savo poveikį aplinkai, todėl jums bus malonu žinoti, kad skalūnas yra ekologiškas pasirinkimas. Natūraliai gamtoje esantis skalūnas yra ekologiška medžiaga visais savo gyvavimo etapais. Tai vienas iš tvariausių medžiagų variantų bet kokiam statybos projektui. Skalūnas yra visiškai natūralus, išgaunamas iš karjerų ir nereikalauja jokio papildomo apdorojimo chemikalais. Dėl gavybos proceso paprastumo nereikia jokių dirbtinių medžiagų, o tai reiškia, kad skalūnas yra tvari medžiaga, kuri yra geresnė žmonių sveikatai. Skalūnas – sveika statybinė medžiaga, kuri neįneš į namus nereikalingų cheminių produktų.

Kokia yra skalūno plokščių kaina?

Skalūnas yra stebėtinai prieinama medžiaga. Nors tai gali būti ne pats pigiausias pasirinkimas, dėl ilgaamžiškumo jis yra labai ekonomiškas pasirinkimas, nes jo nereikia keisti visą gyvenimą. Skalūnas taip pat reikalauja mažai priežiūros ir remonto per visą jo eksploatavimo laiką, todėl ilgainiui sutaupysite, kadangi nereikės remonto. Investuokite šiek tiek daugiau dabar į skalūno plyteles ir patirsite finansinę naudą ateityje, kai visą gyvenimą nereikės mokėti už naujas grindis ar stogą.