Skauda sąnarius? Štai, ką turėtumėte daryti

Skausmas gali būti labai įvairus, tačiau, tie, kurie jau yra susidūrę su sąnarių skausmu, puikiai žino, kaip tai vargina ir, kaip smarkiai gali pabloginti gyvenimo kokybę.

Visgi, taip pat svarbu žinoti, kad yra daug dalykų, kuriuos galite daryti kiekvieną dieną, vardan geresnės savijautos. Tad, jei norite, kad sąnarių skausmas nebūtų toks įkyrus, pats metas imtis šių priemonių.

Visų pirma, reikėtų atminti, kad šaltas bei drėgnas oras yra vienas didžiausių sąnarių priešų. Jei ilgai leisite laiką lauke, kuomet drėgna bei vėsu ir neavėsite šiltų drabužių bei avalynės o taip pat – pirštinių, labai didelį tikimybė, kad sulauksite dar intensyvesnio sąnarių skausmo. Tad, jei laukia ne keliolikos minučių, o kur kas ilgesnis laiko tarpas, tokiu atveju, derėtų pasirūpinti šiltais, tačiau tuo pat metu – orą puikiai praleidžiančiais drabužiais, avalyne bei pirštinėmis.

Sąnarių skausmas daugeliui žmonių primena, kad ko gero, visgi teks atsisakyti ilgų kelionių pėsčiomis – ilgo atstumo neveiksite vien dėl nemalonių potyrių, Tačiau taip at svarbu akcentuoti, kad visgi nuolat patiriamas sąnarių skausmas yra ženklas, rodantis, kad jums reikalingos kasdienės lengvos mankštos. Jų reikia tam, kad sąnariai būtų geriau aprūpinami krauju, o tai leis išvengti sąstingio.

Tačiau ir tai – dar ne viskas: nepamirškite, kad situaciją gali pagerinti ir tinkama mityba. Egzistuoja dvi pagrindinės produktų grupės, kurias turėtumėte įtraukti į savo valgiaraštį. Tai – maisto produktai, kurie turi Omega – 3 riebiųjų rūgščių (graikiniai riešutai, migdolai, riebi žuvis, žuvies taukai), o taip pat – daug vitamino C turintys produktai (brokoliai, citrinos, greipfrutai, apelsinai ir t.t.). Tad kasdien suvartokite bent po kelias porcijas įvardintų produktų.

Taigi, kaip matyti, yra daug dalykų kuriuos galite daryti kasdien, kad situacija būtų geresnė, Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad, jei sąnarių skausmas kamuoja ilgą laiką ir jokios išbandytos priemonės nepadeda, geriausias sprendimas – kreiptis į specialistus, kad būtų atlikti reikiami tyrimai ir pasiūlyti efektyviausi sprendimai. Vienu iš sprendimų gali tapti ir sąnario keitimas. Daugiau apie tai sužinosite užsukę į sąnariokeitimas.lt.