Stiliaus patarimai, ko nederėtų dėvėti moterims, perkopusioms penkiasdešimtmetį

Perkopusios 50 metų amžiaus ribą, moterys paprastai jau yra suformavusios savo įvaizdį, kuris jas tenkina ir padeda jausti didesnį pasitikėjimą savimi. Vis dėlto, šiandien gyvename pasaulyje, kuriame daugybė žmonių yra tarytum apsėsti jaunystės kulto, tad ir penkiasdešimties sulaukusios moterys tarsi ima jausti poreikį ar net spaudimą atrodyti jaunesnėmis ir rinktis tai, ką dėvi jaunesnio amžiaus moterys.

Tačiau tokia nuostata nėra teisinga. Mes turime atrodyti taip, kaip iš tikrųjų jaučiamės, t.y. siekti atrodyti gerai pagal savo amžių ir nesistengti savęs dirbtinai pajauninti ar tapti perpus jaunesnėmis. Toks įvaizdis vargu ar sukurs norimą rezultatą ir greičiausiai vers jaustis nepatogiai prieš kitus. Todėl norime pateikti keletą naudingų stiliaus patarimų, kurie gali padėti jums suprasti, kokios aprangos reikėtų vengti ir kuo ją būtų galima pakeisti, formuojant nepriekaištingą brandaus amžiaus moters įvaizdį.

Labai prigludę ir per didelio dydžio drabužiai

Mados tendencijos keičiasi kiekvienais metais. Kartais atrodo madinga dėvėti labai prigludusius drabužius, o kartais vyrauja per didelių dydžių drabužių mados. Tokiais atvejais galime matyti jaunas moteris ir garsenybes dėvinčias per didelio dydžio kelnes, per didelius marškinius ar labai didelius ir apsmukusius megztinius. Galbūt ir jums ne kartą kilo mintis išbandyti tokią aprangą, nes manėte, kad tokiu būdu galėsite paslėpti vieną kitą papildomą kilogramą ar kitus bėgant metams atsiradusius figūros trūkumus. Tačiau iš tikrųjų dėl per didelių drabužių dėvėjimo brandžiame amžiuje efektas gali būti priešingas – tokie drabužiai ne tik nepadės jums paslėpti apkūnumo, bet su jais galite atrodyti dar apkūnesnės, nei esate iš tikrųjų.

Žinoma, yra viena išimtis, kuomet galite dėvėti laisvesnius drabužius, jeigu juos sluoksniuojate, užsivilkdamos ant jų prigludusią viršutinę dalį ar netgi dailiai prigludusį švarką. Arba galite labai puikiai atrodyti dėvėdamos didelį megztinį su prigludusiais siaurais džinsais. Tačiau visais kitais atvejais vertėtų vengti tiek per daug aptemptų, tiek per daug didelių drabužių. Rinkitės tai, kas iš tikrųjų geriausiai tinka jūsų kūno linijoms. 

Šviesios ir neutralios spalvos

Tikrai nenorime pasakyti, kad negalite rinktis jokių neutralių spalvų, tačiau turėtumėte vengti, kad visi jūsų drabužiai, avalynė ir aksesuarai būtų panašios šviesios ar neutralios spalvos. Toks vienspalvis įvaizdis netinka brandesnio amžiaus moterims ir nedera prie jų odos atspalvio. Žinoma, tai nereiškia, kad turėtumėte visai atsisakyti neutralių spalvų, tačiau jas rekomenduojama maišyti su kitomis jums tinkančiomis spalvomis.

Per daug atvira dekoltė

Įprasta manyti, kad didesnė iškirptė yra seksualumo ir galios ženklas. Tačiau, sulaukus brandesnio amžiaus, pernelyg atviros dekoltė demonstravimas gali atrodyti nepatraukliai, tarsi desperatiškas bandymas atkreipti į save dėmesį. Todėl negili iškirptė, kuri išreikš jūsų moteriškumą, suteiks jums daugiau pasitikėjimo savimi.

Savo gundantį moteriškumą pademonstruokite vilkėdamos suknelę iš prabangesnio audinio, pvz., kašmyro, šilko ar atlaso. Naudokite dirbtinio kailio detales ir „gilesnes“ spalvas, pvz., šampano ar kreminę, švelniai violetinę ar slyvinę, pabrėždamos savo natūralų jausmingumą ir būdamos tikros, kad neatrodote beviltiškai siekiančios susilaukti dėmesio.

Vilnoniai drabužiai

Vilnoniai megztiniai su užtrauktuku yra vienas iš tų greitų ir lengvų drabužių, kuriuos dažnai mėgstame užsimesti, kai einame pasivaikščioti su augintiniu ar keliaujame iki pašto dėžutės, tačiau ar kada pagalvojote, ką tokie drabužiai iš tikrųjų sako apie jūsų stilių ir asmenybę? Taip, jūs esate visiškai teisios – tikrai nedaug.

Kur kas geriau pasirinkti šiltą ir stambų megztinį iki klubų ar kiek ilgesnį, kuris atitiktų mados tendencijas. Taip pat naudinga įsigyti ir išskirtinio dizaino paltą, kurį galėtumėte užsimesti bet kokia proga. Ir tikrai tam nereikia laukti kažkokio išskirtinio renginio, kai kiekvieną dieną galite laikyti ypatinga. Kaip bebūtų, jei mėgstate vilnonius drabužius, būtų naudinga investuoti į aukštesnės kokybės drabužį, kuris yra labiau struktūriškas ir atrodo dailiau. Priešingu atveju pigūs ir per daug laisvi vilnoniai drabužiai sukels jums papildomą diskomfortą ir juos dėvėdamos vargu ar jausitės patogiai. 

Per daug senamadiškų detalių

Jei mėgstate senamadiškas stiliaus detales, jas rinkitės labai apgalvotai ir atsargiai, nes dėl jų jūs tiesiog galite atrodyti kur kas vyresnės, nei norėtumėte. Tiesą sakant, kai kurios moterys nori išlikti jaunatviškos, dėvėdamos naujausias mados tendencijas atitinkančius drabužius, kai tuo tarpu kita brandaus amžiaus moterų grupė visiškai atsisako madingo stiliaus ir priskiria save „močiučių“ mados kategorijai. Tačiau juk turite suprasti, kad močiutė yra tik vaidmuo, o ne stilius!

Todėl tikrai nemanykite, kad jei jums jau 50 metų ar daugiau, nuo šiol privalote sekti savo močiutės pavyzdžiu. Tai, ką dėvėjo jūsų mamos, buvo jų laikmečio mados, todėl jums tikrai tai gali netikti. Taigi, jei siekiate modernesnio stiliaus, sijonus derinkite su stilingais batais – ir rezultatas bus nepriekaištingas. Be to, labai smagus stiliaus sprendimas gali būti ir teniso bateliai, tačiau, jei nuspręsite juos avėti, turėtumėte pasirūpinti, kad kita jūsų aprangos dalis būtų vientisa, o apavas taptų stilingu aksesuaru.

Sunkūs ir dideli auskarai

Mėgstate dėvėti papuošalus? Nuostabu! Tai reiškia, kad turite dar daugiau galimybių pagyvinti savo įvaizdį ir paversti jį išskirtiniu. Jei taip pat dievinate auskarus ir be jų negalite įsivaizduoti savo įvaizdžio, nepamirškite, kad bėgant metams ausų speneliai praranda elastingumą ir stangrumą. Todėl nesirinkite sunkių ir masyvių auskarų, nes ausų speneliai nuo jų dar labiau išsitemps ir atrodys neestetiškai. Laimei, šiomis dienomis galima pasirinkti auskarus, pagamintus iš įvairiausių labai lengvų medžiagų. Jei jau kurį laiką neatnaujinote savo papuošalų kolekcijos, dabar būtų pats metas ją peržiūrėti ir senamadiškus papuošalus pakeisti šiuolaikiškų modelių papuošalais.

Aukštakulniai

Nors aukštakulniai paprastai laikomi labai moteriškomis stiliaus detalėmis, jų nereikėtų pernelyg sureikšminti. Jie tikrai nėra būtini tam, kad suteiktumėte savo įvaizdžiui daugiau moteriškumo ar stilingumo. Be to, juos avėdamos jūs jausitės nepatogiai ir be reikalo varginsite savo pėdas, kelius ir klubus, jau nekalbant apie įvairias nugaros problemas, kurių neišvengia ir daugelis jaunų moterų, mėgstančių aukštakulnius batelius. Taigi, su amžiumi aukštakulniai paprasčiausiai tampa nepatogia ir nepraktiška avalyne. Kur kas geriau pasirinkti batelius ir plokščiapadžius. Jie yra labai patogūs ir saugūs sąnariams, o taip pat padeda lengviau išlaikyti pusiausvyrą. 

Pabaigai

Žinoma, šiame straipsnyje paminėti drabužiai, avalynė ar aksesuarai, kurių moterims, sulaukusioms brandaus amžiaus, reikėtų vengti arba kuriuos reikėtų dėvėti labai atsargiai,  atidžiai apgalvojant, kokį poveikį jie turės jūsų bendram įvaizdžiui. Tačiau, kaip jau ne kartą esame minėję, visų svarbiausia yra tai, kad niekada nepamirštumėte, jog jūsų stilius turi atitikti jūsų unikalią asmenybę, charakterį, gyvenimo būdą ir tikrąją savijautą. Jei pasirinksite tokius drabužius, avalynę, papuošalus ir aksesuarus, kuriuos dėvėdamos jaučiatės patogiai ir pasitikite savimi, jūsų pagrindinis tikslas – puikiai atrodyti ir gerai jaustis – bus pasiektas!

Daugiau: Sidonas.lt