Susitikimas su „Sodros“ specialistėmis

Sodros seminaras 009F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko Valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) Šilutės skyriaus seminaras apie elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos (EGAS) naudojimo galimybes, kurias pristatė Šilutės skyriaus vedėja Birutė Kleinaitė ir Klaipėdos skyriaus Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Renata Petrikauskienė.

Specialistės informavo, kad nuo 2009 m. sausio 1 d. būsima senatvės pensija turi pasirūpinti patys gyventojai, nes „Sodros“ specialistai nebevyksta į įmones ar įstaigas, kad jų darbuotojams padėtų sukaupti reikiamus duomenis. Pensijai skirti reikalingus dokumentus galima pristatyti į bet kurį „Sodros“ teritorinį skyrių.

„Sodra“ ligos pašalpą skiria tik gavusi elektroninį nedarbingumo pažymėjimą iš gydytojo, gyventojo prašymą ir iš darbdavio pranešimą dėl pašalpos skyrimo. Elektroninį prašymą dabar galima pateikti sau patogiu metu, net neišėjus iš namų, per elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą – EGAS, tinklalapyje https://gyventojai.sodra.lt. Beje, ligos pašalpos iš darbdavio ar „Sodros“ lėšų skiriamos, jeigu dėl jų į pašalpos mokėtoją kreipiamasi ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo ligos pabaigos.

Naudojantis EGAS duomenų baze taip pat gyventojai gali gauti informaciją apie priskaičiuotas ir mokamas išmokas, įgytą valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą, prognozuojamą valstybinę socialinio draudimo senatvės pensiją ir kita.

Prisijungti prie EGAS galima naudojantis Lietuvoje veikiančių bankų internetinės bankininkystės priemonėmis arba elektroniniu parašu. Visi, pageidaujantys išmokti naudotis EGAS, gali kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių.