Svarbiausių daiktų sąrašas keliaujantiems su gyvūnu

Namuose atsiradus augintiniui, suprantame, kad kartu ateina ir atsakomybės jausmas. Juk norime, kad gyvūnas jaustųsi gerai, nugyventų ilgą gyvenimą ir pralinksmintų savo buvimu liūdnomis mums akimirkomis. Vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria dažnas šeimininkas - kelionių laikotarpis. Ką svarbu turėti keliaujant su savo augintiniu?

Maisto ir vandens atsargos

Aišku, šių daiktų būtinybė smarkiai priklauso nuo kelionės tipo. Tiems, kurie keliauja automobiliu, kad ir į pajūrį, su savimi maisto atsargų turėti būtina. Tokiu atveju pravartu yra rinktis sausą maistą, kuris yra šiek tiek patogesnis važiuojant visomis transporto priemonėmis. Tikimybė, kad išsipurvinsite irgi sumažės. Žinodami savo gyvūno poreikius maistui ir vandeniui tikrai gana paprastai galite suplanuoti šių produktų reikiamą kiekį. Nepamirškite, ypač keliaudami su augintiniu pirmą kartą, kad rekomenduojama turėti skanėstų. Dauguma gyvūnų patiria stresą dėl aplinkos pokyčių, o jiems nurimti padėti gali ir papildomi paskatinimai ir dėmesys.

 

Narvai ir nešioklės 

Nors narvo idėja daugumai skamba drastiškai, gyvūnams jie neretai palieka neblogą įspūdį. Iš tiesų, narvai šunims ir katėms svarbūs ne tik tam, kad šie nepabėgtų. Tokia erdvė kai kuriems gyvūnams suteikia saugumo jausmą, kai keliaujant yra susiduriama su nepažįstamais žmonėmis ir nauja aplinka. Jie būdami šalia savo šeimininkų jaučiasi gana komfortabiliai. Žinoma, tai galioja ne visais atvejais. Labai pravartu augintinį prieš kelionę pabandyti pripratinti prie naujos būvio vietos, nesvarbu, ar tai narvas, ar nešyklė. 

 

Pavadėlis

Planuodami malonią kelionę tiek sau, tiek augintiniui kai kurie šeimininkai netyčia pamiršta elementarias detales. Pavyzdžiui, pavadėlį. Tai gali pakreipti atostogas visai nemalonia linkme, kadangi būsite pririšti prie gyvūno, o ir jis negalės pasidžiaugti nauja vieta. Būtinai peržiūrėkite susipakuotą mantą ir patikrinkite, ar joje yra pavadėlis. Ieškant naujo kokybiško pavadėlio, vertėtų skirti daugiau laiko apgalvoti, koks produktas bus kokybiškiausias. Ne kiekviena gyvūnų prekių parduotuvė siūlo platų pasirinkimą, kuris pasižymi prieinamomis kainomis. Atsižvelkite ne tik į savo gyvūno dydį, bet ir į medžiagą, iš kurios pavadėlis pagamintas. Vienas universaliausių pasirinkimų – nailonas.

 

Svarbiausios higienos priemonės

Į kelionę vežtis visų įmanomų augintinio priežiūros priemonių nevertėtų. Visgi, svarbiausi daiktai turėtų atsirasti Jūsų krepšyje. Juos lengviausiai išsirinksite patys, atsižvelgdami į savo augintinio poreikius. Kai kuriems šunims, ypač ilgaplaukiams, kailio priežiūra ir šukavimas yra kassavaitinis procesas, todėl šepetį turėti tikrai nepakenks. Visiems gyvūnams aktualus daiktas – rankšluostis. Jei keliaujate į gamtą, o augintinis nori pasivaikščioti, tikėtina, kad jo pėdutes reikės gana dažnai valyti. 

 

Komforto suteikiantys daiktai

Tuo atveju, jei gyvūnas turi mylimą žaislą, kuris yra kartu su juo ir miegant, ir žaidžiant, tikėtina, kad jis pravers ir kelionės metu. Tokia gudrybe galėsite nuraminti išsigandusį augintinį ir būsite užtikrinti, kad padarėte viską, kad suteiktumėte gyvūnui patogumus kelionėje. Taip pat turėkite miegui skirtą vietą – tai gali būti ir paprastas pledas, ant kurio gyvūnas galės numigti ilgos kelionės metu.