„Sveikatos darna“ plečia komandą ir psichikos paslaugų spektrą

Šilutiškiams atsiranda dar daugiau galimybių greičiau gauti psichikos sveikatos paslaugas, mat toliau plečiasi vos prieš pusmetį medicinos centre „Sveikatos darna“ įkurta Psichikos sveikatos klinika. Klinikos komandą vėl papildė gydytoja psichiatrė ir psichologė, o jos vadovai jau planuoja ir naujas paslaugas.

Teikiama kompleksinė pagalba

Rusnės gatvėje 6 įsikūrusios „Sveikatos darnos“ Psichikos sveikatos klinikoje nuo metų pradžios paslaugas teikė gydytoja psichiatrė Jolita Bruožytė ir psichologė Rosita Katauskienė.

Tačiau medicinos centro direktorius Kęstutis Vaičiūnas sako greit pastebėjęs, kad šios srities paslaugų poreikis sparčiai didėjo, o pacientų daugėjo. Todėl nebuvo kitos išeities, kaip tik ieškoti galimybių plėsti kolektyvą, o kartu ir paslaugų spektrą.

Dabar medicinos centro Psichikos sveikatos klinikoje pacientų jau laukia ir gydytoja psichiatrė Liana Liutkienė bei psichologė Jolita Baliutavičiūtė. Kartu dirba ir bendrosios praktikos slaugytojos Rimutė Girčienė bei Raimonda Šmitienė, taip pat socialinė darbuotoja Aina Bagdanovienė. Tad klinikoje jau teikiama visapusiška kompleksinė pagalba.

Pasak K. Vaičiūno, vienos paslaugos yra mokamos, kitos – ne, priklausomai nuo to, kurias apmoka Teritorinės ligonių kasos.

Svarstantieji ieškoti medikų pagalbos turėtų žinoti, kad norint gauti psichikos sveikatos paslaugas nebūtina keisti savo ligšiolinio šeimos gydytojo centro ir prisirašyti „Sveikatos darnoje“. Čia laukiami bet kurio Šilutės rajono savivaldybės pirminio sveikatos priežiūros centro pacientai.

Daugelio ligų sukėlėjas – stresas

Gydytoja psichiatrė L. Liutkienė šilutiškiams gerai pažįstama, jos profesionalaus gydymo ir šilto žodžio jau reikėjo ne vienam krašto gyventojui. Per savo ilgametę praktiką gydytoja sako pastebėjusi, jog, deja, vis dar labai nelengvai atsikratome daugelį dešimtmečių lietuviams būdingos baimės kreiptis į psichiatrą.

„Toji stigma, kad pas psichiatrą patenka tik tie, kam jau visai blogai, vis dar gaji. Tačiau noriu priminti, jog jei anksčiau buvo plačiai paplitęs posakis „Sveikame kūne sveika siela“, tai dabar vis daugiau žmonių suvokia kokią didžiulę žalą mūsų organizmui daro stresas. O jis – kasdienis mūsų visų gyvenimo palydovas. Stresą kelia ir neįtikėtinai spartus gyvenimo tempas, ir geopolitinė situacija, neužtikrintumas dėl ateities. Ir tai daro įtaką visoms organizmo sistemoms. Stresas sukelia kraujotakos sutrikimus, insultą, širdies negalavimus, turi įtakos net ir onkologinių procesų atsiradimui“, – sako gydytoja.

Todėl, pasak L. Liutkienės, verta pasirūpinti ne tik savo kūno, bet ir sielos sveikata, nelaukiant kol problemos pagilės.

Pasak gydytojos-psichiatrės, visgi džiugina, kad lietuviai po truputį tampa sąmoningesni ir nebevengia kreiptis į gydytoją psichiatrą. Juolab, kad ne vienam pacientui ir medikamentinio gydymo nereikia.

O „Sveikatos darnos“ vadovai jau planuoja tolesnę plėtrą. Psichikos sveikatos klinikai jau perkama nauja įranga ir dar daugiau naujų paslaugų čia žadama pasiūlyti dar iki Naujųjų metų.

Ši komanda dirba kiekvieną savaitės dieną, nuo 8 iki 16 valandos. Registracija vyksta telefonu +370 608 70071.