Svetainės dekoro idėjos: 3 paprasti būdai pakeisti erdvę

Svetainė bene funkcionaliausia ir labiausiai naudojama erdvė namuose.

Joje mes atsipalaiduojame, pramogaujame, o kartais ir dirbame. Tačiau jei šiame kambaryje nėra tinkamos atmosferos, laikas susimąstyti. Galbūt jį reikia atnaujinti? Pateikiame jums tris paprastus, tačiau veiksmingus būdus, kaip galima pakeisti svetainės erdvę.

1. Alternatyvių baldų pasirinkimas

Tai, ko niekada nereikėtų daryti turint mažą svetainę, tai naudoti per daug baldų. Galima rinktis sofą, kuri būtų proporcinga kambario dydžiui, o jei vis tiek reikia daugiau sėdimų vietų, naudoti kėdes ar pufus. Jie užima daug mažiau vietos nei dideli foteliai, be to, tokius baldus galima lengvai stumdyti, naudoti kaip atramas kojoms. Jei svetainėje trūksta vietos, bet vis tiek norite pramogauti, apsvarstykite daugiafunkcius baldus. Vienas geriausių pavyzdžių – minkšti baldai su miegamu mechanizmu. Juos galima naudoti dviem būdais, kas leidžia savo svetainę paversti dar naudingesne.

2. Akcentinė siena

Visi norime, kad mūsų svetainėje vyrautų jaukumas ir ramybė. Tačiau tamsus dekoras ar sienų spalva gali vizualiai sumažinti patalpą. Norint išspręsti tokią problemą, rekomenduojama imtis pokyčių. Pakeiskite svetainės dekorą arba sienas, pasitelkdami šviesias, pastelines spalvas. Iš karto pastebėsite akivaizdų rezultatą. Šviesi akcentinė siena atpalaiduos ir padės nusiraminti, be to, ji vizualiai nemažins kambario ir pagyvins visą aplinką.

3. Tekstūra ir natūralumas

Truputis tekstūros gali sušildyti net pačius šalčiausius namus. Taigi pakeiskite sintetines, dirbtines ir blizgias medžiagas natūraliomis, tokiomis kaip mediena, organinė medvilnė bei linas. Netobulas jų paviršius suteikia erdvei sudėtingumo ir įdomumo. Drąsiai derinkite skirtingas natūralias medžiagas. Skirtingos jų tekstūros suteiks kambariui dar daugiau gyvybės.

Planuoti savo svetainės dekorą ir jį įgyvendinti gali būti labai smagu. Darydami tai, visada prisiminkite, kad mažiau yra daugiau. Tačiau taip pat drąsiai išbandykite unikalius stilius ir daugiafunkcius baldus. Skirkite svetainės dekorui pakankamai dėmesio ir pamatysite, kaip jis pranoks lūkesčius.