Svorio metimo mitai, kuriuos privalu paneigti

Padailinti kūno formas norisi bene kiekvienam žmogui. Tik neretai skiriasi tikslai - vieni trokšta tiesiog atsikratyti perteklinio svorio, o kitiems tesinori išryškinti pasislėpusius raumenis. Pirmu atveju, žmonės dažnai ryžtasi drastiškiems pokyčiams ir netgi patiki melaginga informacija. Kokius svorio metimo mitus būtina paneigti?

Geriausi rezultatai pasiekiami sumažinus suvalgomo maisto kiekį

Jeigu manote, kad šis teiginys teisingas, nuliūdinsime – sėkmingo svorio metimo paslaptis slypi tikrai ne tame. Nors dažnais atvejais reikia sumažinti savo kasdienes porcijas, svarbiausia yra sveikas protas. Dauguma svorio metimo kelionę pradėjusių žmonių pajaučia azartą, kuris remiasi maisto mažinimo principu. Atrodo, kad mažėjantys skaičiai ant svarstyklių atsiranda daug sparčiau, o džiaugsmas vis didėja. Tokių situacijų idilė greitai subliūkšta, kai žmogui diagnozuojami tokie valgymo sutrikimai kaip anoreksija arba persivalgymas, atsirandantis nuo per didelių ribojimų. Tuomet asmuo neretai sugrįžta į pirminį tašką – pasiekiamas pradinis svoris ir, bet kokiu atveju, smarkiai pažeidžiama psichologinė sveikata. Todėl būtina kreipti dėmesį į patiekalų maistingumą, skonį, o ne tik energetinę vertę ir kiekį.

 

Būtina atsisakyti tam tikro maisto

Svorio metimu pradėję domėtis žmonės susidaro įspūdį, kad iš savo raciono turi išmesti cukrų, grūdinės kilmės gaminius, raudoną mėsą ar net tam tikros rūšies vaisius. Taip, kai kuriuos ingredientus gaminant sau maistą reikėtų riboti, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog jie draudžiami. Net jei ir žinote, kad kūnui būtų geriau, tarkim, atsisakius pieno produktų, tokio pokyčio nepasieksite per naktį. Reikėtų save nuraminti ir pratinti prie savaitinių pokyčių, kurie, tikėtina, įsitvirtins į kasdienę rutiną. Kitu atveju, pastebėsite, kad priprasti prie naujo gyvenimo būdo yra labai sunku, o ir režimo laikytis daugumai nepavyksta ilgai. Visada pravartu prašyti pagalbos – pavyzdžiui, “Calorycare” ne tik pateiks Jūsų KMI duomenis, bet ir padės susidaryti tinkamą mitybos planą, kuris tenkins tiek kūną, tiek mintis. Geriau nežalokite savęs varžančiais veiksmais, leiskite sau kartais pasilepinti mylimu maistu. Juk aktualu yra daugiau domėtis, kas kūnui padeda, kas leidžia jaustis geriau – tada bus daug lengviau suvokti pokyčių dėsningumą ir jų poreikį.

 

Režimo pokyčiai reikalingi tik proceso metu

Kai kuriems asmenims nesinori tikėti, kad svorio metimas yra darbas visam gyvenimui. Naivu manyti, kad numetus tam tikrą kiekį svorio galima grįžti prie senų įpročių ir pamiršti susikurtą naują rutiną. Iš tiesų, reikia atminti, kad bent kelis kūnui naudingus įpročius privalu išlaikyti net ir pasiekus visus svajonių tikslus. Juk gana lengva paslysti, kai atrodo kad rezultatas jau čia pat, todėl sau galima leisti daugiau. Galų gale, pravartu pasvarstyti ir apie tai, ar tikslo siekimo priemonės tikrai tenkina, jei prie jų per visą svorio metimo laiką nepripratote. Turėdami mylimą sportinę veiklą ir besirinkdami skanius bei maistingus patiekalus, dauguma žmonių nė nenori žvelgti į praeities rutinas.