Tarybos posėdyje – konservatoriaus ir valstiečių apsišaudymas dėl teiginių laikraštyje

Tokio konflikto, nuvedusio į tikrus asmeniškumus, koks tarp politikų kilo paskutinio rajono tarybos posėdžio metu, nebuvo jau seniai. O įsiplieskė jis dėl straipsnių viename rajono laikraštyje.

Pagrindinis konfliktas kilo tarp konservatoriaus Z. Merliūno ir vieno iš buvusių valstiečių žaliųjų lyderio rajone V. Pozingio.

Konservatorius Zigmantas Merliūnas, galimai prisiskaitęs publikacijų ant dabar jau buvusių rajono Valstiečių žaliųjų politikų užsipuolė juos prašydamas viešų pasiaiškinimų.

Tuo tarpu Valstiečių žaliųjų atstovai paskelbtą informaciją apibūdino vienu žodžiu – melagiena. Pasak kai kurių iš jų, tokią informaciją skleisti spaudoje ir politikų pareiškimuose yra negarbinga ir vertėtų pagalvoti apie paneigimus.

Teigė, kad skaitė laikraštyje

Z. Merliūnas Tarybos posėdyje kalbėjo, kad Savivaldybės tarybos rinkimuose Valstiečiai žalieji laimėjo 4 Tarybos politikų vietas, ir pasirašydami valdančiosios koalicijos sutartį žadėjo dirbti skaidriai ir sąžiningai. Z. Merliūnas prašė atsakyti koalicijos vadovų, ar jie taip įsivaizdavo Valstiečių žaliųjų veiklą ir ar jiems su tokiais politikais yra pakeliui?

Z. Merliūnas dėstė teiginius, kurie jam sukėlė įtarimus. Pasak jo, Genovaitė Kimbrienė dar praėjusių metų gruodžio mėnesį pardavė Šilutės savivaldybės administracijai savo Traksėdžiuose esantį butą. Jo teigimu, tuomet paklausus apie šį sandėrį, buvo atsakyta, kad tai tik sutapimas, jog butas pirktas iš politikės, o buto nuotraukų, kad būtų galima nustatyti jo vertę, niekas neparodė.

Šiek tiek vėliau, pasak Z. Merliūno, iš kito valstiečių politiko Edgaro Padimansko buvo išnuomotos patalpos, skirtos Grabupių bibliotekai. Tikriausiai už lojalumą valdžiai dar kitam valstiečiui – Sigitui Majui jau paskirtos, o gal dar bus paskirtos svarbios pareigos Savivaldybės šilumos bendrovėje.
Pasak Z. Merliūno, atskirai reikėtų paminėti ir šios komandos vadovą, Savivaldybės administracijos vadovą Virgilijų Pozingį, kuriam „aitvarai atneša turtus“. Z. Merliūnas prašė V. Pozingį paneigti „Šilokarčemos“ laikraštyje paminėtus faktus apie tai, kad jam kažkas ruošiasi padovanoti statomą namą, juolab, kad panašus įvykis jau yra buvęs, ir ar tai galima pavadinti „atkatu“ (tokiu žodžiu tai įvardijo laikraštis). Be to V. Pozingiui priminti kaltinimai mobingu, kuriuos skleidė vieno mirusio Savivaldybės darbuotojo žmona.

Melagiena – ugnis be dūmo

Nors po savo kalbos apie kolegas politikus Z. Merliūnas neprašė jų skubiai atsakyti, o tik tyliai pagalvoti, jam atsakymai buvo drėbtelti nedelsiant.

Pirmasis Z. Merliūno pagarsintas, laikraštyje skaitytas žinias paneigė S. Majus. Jis sakė, kad per dvejus jo dalyvavimo politikoje metus jam niekas nesiūlė ir jis nieko neprašė nei pareigų, nei kokių kitų atlygių. Taigi, laikraštyje paskelbta ir kai kurių opozicijos politikų skleidžiama žinia apie tai, kad jam skiriamos pareigos „Šilutės šilumos tinkluose“ yra paprasčiausia melagiena. Nors tautosakoje yra tokia frazė, jog nėra ugnies be dūmų, pasak S. Majaus, šioje situacijoje net ir dūmų nebuvo. O minėto laikraščio paskelbtos prielaidos apie tokias pareigas yra tik nesąžiningas darbas, siekiant jį, kaip politiką diskredituoti.

Kitas valstietis žaliasis E. Padimanskas sakė, kad tame pat straipsnyje, kuriame skleidžiama melagiena apie S. Majų, buvo rašoma ir apie jį. Esą jis laimėjęs konkursą vadovauti Šilutės PSPC. Ši neteisinga informacija jį pastatė į apgailėtiną situaciją ir buvo gėda prieš minėtos įstaigos vadovę Liną Stanišauskienę. Nes jis niekada nedirbo Šilutės PSPC ir niekada nedalyvavo jokiuose šios įstaigos konkursuose.

Kitos straipsnyje minimos prielaidos, jog jis nežinia kokiais keliais pasiekė, kad išnuomotų savo patalpas Gardamo bibliotekai, pasak E. Padimansko, taip pat yra neteisingos. Mat nuomos konkurse buvo pasiūlytos tik vienos patalpos. E. Padimanskas patalpas valdančioje bendrovėje turi tik trečdalį akcijų, o visa veiklą organizuoja bendrovės direktorius. „Todėl bet koks mano dalyvavimas nuomos konkurse yra perdėtas“, – sakė E. Padimanskas.

E. Padimanskas sakė, kad dėl neteisingos informacijos laikraštyje jam buvo gėda prieš L. Stanišauskienę, nes jis niekada nedirbo Šilutės PSPC ir nedalyvavo šios įstaigos konkursuose. S. Majus žinią apie tai, kad jam
ruošiamos pareigos „Šilutės šilumos tinkluose“ pavadino dviem žodžiais:
„paprasčiausia melagiena“.

Atsiklausti redakcijos nežada

Administracijos direktorius V. Pozingis piktinosi, kad „Šilokarčemos“ laikraščio korespondentai turėtų atsakingiau tikrinti skelbiamus faktus. Asmeniškai jis visas gaunamas pajamas ir įsigyjamą turtą yra deklaravęs.

„Bet kas gali susipažinti ir įvertinti, o jei kam kyla abejonių, gali kreiptis į teisėsaugą ir pasiaiškinti. Visiems linkiu uždirbtas pajamas deklaruoti, pinigus leisti įsigyjant turtą ir nebūtina apie tokius sandėrius atsiklausti „Šilokarčemos“ laikraščio redakcijos“, – žėrė V. Pozingis.

Kadangi G. Kimbrienė neatsakinėjo į jai mestus kaltinimus dėl parduoto buto, tai irgi padarė V. Pozingis. Jis sakė, kad jeigu G. Kimbrienei priklausantis butas Traksėdžiuose tiko viešajai komisijai, tai ji ir nutarė tą butą nupirkti. Komisija nuolat intensyviai ieško butų, kad galėtų juos nupirkti ir išnuomoti socialinės paramos ieškantiems žmonėms.

Kokį tikslą turėjo opozicijos atstovas Z. Merliūnas: norėjo tik pagarsinti savo pasvarstymus ar ir toliau ieškos teisybės šiose situacijose, Savivaldybės tarybos posėdyje jis nebesakė.

Komercijos direktorius, korespondentas