Taupus remontas ar namo statymas: darbai, kuriuos galite be vargo atlikti patys

Namų remontas gali turėti įtakos jūsų pajamoms, tačiau yra daugybė būdų, kaip galite sumažinti remonto išlaidas ir pasilikti pinigus sau. Žinoma, svarbiausia, jog remontas būtų atliekamas taisyklingai ir būtų ilgalaikis, bet keletą darbų galite atlikti patys, kad sutaupytumėte pinigų. O sutaupyti nori kiekvienas, dėl to reikia aptarti, kokie namų remonto darbai yra atliekami lengvai be profesionalų pagalbos.

Vasara yra šilta ir paprastai yra judriausias statybų sezonas. Todėl jums ne tik sunku rasti tinkamų statybininkų, bet ir jų darbai gali būti brangesni dėl didelės jų paklausos. Norėdami šiek tiek sutaupyti,  rekomenduojama planuoti atnaujinti namus vėsesniu metų laiku, nes statybininkai šiuo metu turi mažiau darbo. Kai turės daugiau laiko, statybininkams bus lengviau ir jie galės darbą atlikti ne tik pigiau, bet ir greičiau.

Kaip pradėti taupyti

Taupyti išteklius svarbu ne tik kišenei, bet ir gamtai. Kiekvienas išsaugotas išteklius yra nauda gamtai, nes visi žmonių naudojami ištekliai yra iš gamtos. Dėl poreikio naudoti energiją, vandenį ir gamtos išteklius, bet kokios prekės ir produkto gamyba tam tikru būdu bus žalinga aplinkai. Statant namą svarbu atsižvelgti į jo energijos poreikius. Pasirinkę ekologiškus ir tvarius statybos metodus, jūs automatiškai sutaupysite pinigų ir išteklių, sumažinsite oro taršą ir sutaupysite energiją per visą namo gyvenimą.

  • Jei norite sutaupyti – statybos reikmenis pirkite patys iš patikimų šaltinių, kuriuose prekės bus patraukliomis kainomis. Lankstai iš www.torx.lt – jums tikrai pravers remonto metu, dėl to juos galite įsigyti nedelsiant. Lankstai arba vyriai yra skirti įvairaus tipo durų įrengimui. Lankstai gali būti įvairių spalvų – juodi, sidabriniai, auksiniai. Juos galima derinti prie naudojamos medienos arba galima rinktis universalų variantą, pavyzdžiui, sidabrinius lankstus. 
  • Inkariniai varžtai internetupuikus sprendimas, kuomet norisi sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką, kadangi prekė atkeliauja pats į namus.Inkariniai varžtai, dar vadinami ankeriais, tai tvirtinimo varžtai, pasižymintys tvirtumu, atsparumu ir yra tinkami naudoti kaip laikinas ar nuolatinis tvirtinimo sprendimas. Dažniausiai ankeriai į betoną yra naudojami statybose – stogo konstrukcijų, perdangų tvirtinimui. Tvirtinimo ankeriai pasižymi išskirtiniu tvirtumu, priklausomai nuo tipo ir gamintojo. 

Ką verta aptarti su rangovu

Dauguma rangovų susitiks su jumis prieš pradedant remontą, kad aptartų būsimą statybos grafiką ir pasiūlytų, kaip optimizuoti išlaidas. Tai puiki proga pradėti taupyti. Statybos įmonės konsultantas gali jums pasakyti, ko jums tikrai nereikia, o jūs pasiūlysite atlikti kai kuriuos darbus patys arba atidėti, kol turėsite pinigų. Peržiūrėdami statybų/remonto biudžetą su statybų bendrovės atstovu, galite drąsiai derėtis ir paaiškinti, ko nesuprantate. Pavyzdžiui, rangovas gali pagalvoti, kad norite kokių nors ypatingų sienų dekoracijų, nors iš tikrųjų ketinate patys dažyti sienas be jokių ypatingų dekoracijų, todėl prašome tiksliai išreikšti savo pageidavimus, nes taip galite sutaupyti daug pinigų.

Derybų su rangovu procese taip pat galite nuspręsti, kokius darbus galite atlikti, ir susitarti, kokias medžiagas galite įsigyti. Jei pasirinksite „pasidaryk pats“ apdailos variantą, nepamirškite, kad darbas namuose ir lankymasis techninės įrangos parduotuvėje jums kainuos daug laiko, tačiau jei turite ribotą biudžetą, tikrai verta. Jei jau pats atlikote tam tikrą darbą, pabandykite nuo pat pradžių pasakyti, kokio darbo neatliks statybininkas.