Termovizija: ką apie tai reikia žinoti?

pixabay.com nuotr.

Tie, kuriems priklauso pastatai, šiandien gali rinktis iš daugybės įvairių sprendimų ir vienas jų yra termoviziniai tyrimai ar tiesiog termovizija. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau. 

Koks yra termovizinio tyrimo principas?

Šio tyrimo principas yra labai paprastas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad kiekvienas fizinis kūnas išskiria elektromagnetinę raudonąją energiją: kuo objekto temperatūra yra aukštesnė, tuo šis spinduliavimas – ryškesnis. Na, o termovizorius, kuris naudoja infraraudonuosius spindulius, nufilmuoja, kaip pasiskirsto šiluma pastato paviršiuje. Vaizdas, kuris yra gaunamas šio tyrimo metu, yra naudojamas termograma. Jame galima išvysti įvairias spalvas: ir kuo spalva ryškesnė, tuo didesnę menamą temperatūrą ji atitinka. 

Kam tinka šis tyrimas?

Termovizija – tyrimas, kuris tiks tiems žmonėms, kurių užsakymu yra statomas pastatas ir norima įsitikinti jo šilumos izoliacija. Taip pat šis tyrimas tiks ir tiems, kurie įsigijo pastatą ir nori sužinoti, kokia yra jo šilumos izoliacija. Trumpai tariant, izoliacija yra tyrimas, kuris apie jus dominantį pastatą leidžia pamatyti tai, ko negalite pastebėti tiesiog žvelgdami. Užsisakyti termovizinį tyrimą nėra sudėtinga – šiandien jį atlieka daugybė įmonių. 

Ar atlikus tyrimą, pateikiami papildomi komentarai?

Taip, atlikus tyrimą, yra ne tik identifikuojamos probleminės vietos, bet ir pateikiami ir komentarai, o taip pat – ir problemų sprendimo būdai. Taigi, užsakovas ne tik sužino, kokios yra pastato šilumos izoliacija, bet ir turi aiškų suvokimą apie problemines vietas ir galimus sprendimo būdus jaukesniam, patogesniam ir taupesniam gyvenimui. 

Ką dar svarbu žinoti apie šį tyrimą?

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad šis tyrimas yra bekontaktis ir nekenksmingas, o temperatūros matavimas vyksta per atstumą. Taip pat svarbu pabrėžti, kad didelė dalis žmonių šį tyrimą užsako tuomet, kai jau įsigyja būstą. Tačiau geriausia šį tyrimą užsakyti ir atlikti dar tuomet, kai būsto nesate įsigiję – jei po tyrimo paaiškės, kad būstas yra nesandarus ir teks išleisti daug lėšų defektų šalinimui, bus paprasčiau įsigyti kitą pastatą. Tad įneškite daugiau aiškumo, užsakydami termovizinius tyrimus.