Tik gyvenimo būdo pokyčiai pagerins jūsų savijautą

Jūsų gyvenimo būdas pasižymi lėtu tempu bei netinkamai subalansuota mityba ir manote, kad čia nieko tokio? Kiekvienas kardiologas mano kitaip. Tokiu gyvenimo būdu pasižymintys žmonės dažnai nė nenutuokia kuo jie rizikuoja. Tiksliau kalbant, tokie gyvenimo įpročiai yra tiesiausias kelia į kapus. Specialistai pažymi, kad tendencijos yra liūdnokos nepaisant fakto, kad skiriama nemažai lėšų švietimui apie širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją.

Ko tikėtis gyvenantiems nesilaikant sveikos gyvensenos principų?

Turbūt visi kardiologai sutiks, kad širdies veiklos sutrikimai bus neišvengiami netgi jauniems žmonėms, jeigu jie ir toliau vengs bent kiek judėti. Dabar matoma tendencija, kad viskas yra prieinama labai paprastai. Netgi į parduotuvę dabar eiti nereikia – internetu galima užsisakyti visus maisto produktus ir jie bus pristatyti iki pat namų durų. Tačiau, gydytojai pabrėžia, kad tokios paslaugos patiems žmonėms labiau yra žalingos. Parandama daug judėjimo laiko, o tai reiškia, kad kardinaliai keičiasi žmogaus sveikatos būklė. Mažas judėjimas skatina daugybės ligų atsiradimą.

Žmonės, kurie turi miego sutrikimų, neturėtų dėl to stebėtis, jeigu per dieną nėra didelio fizinio aktyvumo. Bent jau minimalus fizinis aktyvumas skatina geresnę medžiagų apykaitą, o taip pat organizmas pavargsta, kas ir turėtų būti normalu. Kai žmogus praktiškai nejuda per visą dieną, jo organizmas prie to pripranta, todėl einant miegoti, neįsijungia funkcijos, kurios verstų kūną ilsėtis. Kūnas tiesiog nesijaučia pavargęs. Tad, nemiga yra vienas iš simptomų, kuris pabrėžia, kad laikas pradėti aktyviau gyventi.

Kūno svorio pokyčiai taip pat neturėtų stebinti tų, kurie yra labai pasyvūs. Ypatingą dėmesį turi atkreipti tie, kurie dirba sėdimą darbą. Nejudant smarkiai kinta kraujotakos sistema. Sulėtėja medžiagų apykaita. Dėl to pacientai gali jausti ženklius svorio prieaugio ar kritimo pokyčius net ir po menkų maisto porcijų suvartojimo.

Kardiologai taip pat primena, kad menkas fizinis aktyvumas taip pat smarkiai kenkia smegenų veiklai. Taip yra dėl to, kad judėjimas skatina medžiagų apykaitą. Kraujas efektyviau patenka į smegenis, o tai reiškia, kad jas greičiau pasiekia deguonis bei reikalingi vitaminai. Kai kraujotaka yra sulėtėjusi, smegenyse deguonies kiekis ženkliai sumažėja, o ką jau kalbėti apie reikalingų medžiagų trūkumą. Dėl to smegenų veikla suprastėja, o tai reiškia, kad dirbantiems protinį darbą tampa vis sunkiau jį atlikti.

Dažnai nuo pačių žmonių priklauso kaip jie jaučiasi fiziškai

Kardiologų teigimų, žmogus pats gali pakeisti savo fizinę būklę, jeigu tik laikysis elementarių reikalavimų. Naivu tikėtis, kad nesilaikant nurodytų taisyklių, niekas nepasikeis. Jeigu norite ne tik sustiprinti širdį, pagerinti kraujotaką, bet ir apskritai – jaustis geriau, tuomet patariama kreiptis į kardiologus tiek tyrimams, tiek ir konsultacijoms. Tai tikrai išeis į jums į naudą.