Tinkamai pasiruošus, slidinėjimas – vaikui puiki pramoga

Ar neperšals? Ar nelūš rankos? Ar...nenusisuks sprando? Dažnam tėveliui (ir, ne paslaptis, ypač mamoms), prakalbus apie slidinėjimą bei savo mažametes atžalas, iškyla daug abejonių.

Tiesa, kaip pažymi https://terrasport.lt/lt/Terrasport“ atstovas, pastarosios dažniausiai yra nepagrįstos: „Tėveliams rekomenduojame šiek tiek pasidomėti slidinėjimo specifika bei šios adaptavimu mažųjų galimybėms, išrinkti kokybišką, tinkamą slidinėjimo įrangą bei aprangą ir nepamirštami įspūdžiai leidžiant laiką kartu – garantuoti!“

Tai, kuo gyvenate jūs, nebūtinai bus priimtina atžaloms. Jei su vaiku slidinėjimą išbandote pirmą kartą, racionali išeitis – inventoriaus nuoma. Jei vaikas „užkibs“ ir taps akivaizdu, jog ant slidžių stos ne vieną kartą, galima įsigyti ir nuosavas slides bei kitą reikiamą inventorių. O, jei šeimoje auga kelios atžalos, šie daiktai galės būti perduodami iš kartos į kartą.

Žemiau pateikti keli patarimai, praversiantys besimokinančių slidinėti vaikų tėvams.

  • Vaikams skirtų slidžių ilgis svyruoja nuo 67 iki 140 cm, o tinkamiausias variantas – esančios intervale tarp smakro ir nosies. Jei vaikui tai – pirma pažintis su šia pramoga, dėl didesnio saugumo galite rinktis ir šiek tiek trumpesnes.
  •  Neskubėkite besimokinančiam slidinėti vaikui į rankas įduoti lazdas. Iš pradžių jaunieji slidininkai turėtų orientuotis į mokymąsi „dirbti“ slidinėmis ir tik vėliau, šiek tiek įgudus, prijungti ir rankų judesius.
  •   Slidžių segtukai, kurių paskirtis – išlaikyti tarpą tarp slidžių galų bei pakinktai su vadelėmis, leidžiantys reguliuoti priekyje čiuožiančio vaiko judesius – papildomas inventorius, kurį, norint paspartinti vaiko mokymąsi slidinėti bei sumažinti kritimų tikimybę, taip pat galima įsigyti.
  •  Kalbant apie aprangą, derėtų rinktis tarp pašiltinto, drėgmei atsparaus, tačiau kvėpuojančio slidininko kelnių bei striukės komplekto arba rinktis vientisą slidinėjimo kostiumą, nepamainomą tuo atveju, kai vaikas, savo noru ar netyčia, dažnai vartosi sniege.
  •  Pirmajam rūbui sluoksniui negalima rinktis medvilnės. Tai turėtų būti sintetiniai arba merino vilnos rūbai.
  • Pirmieji slidinėjimo batai turėtų būti su 2-3 sagtimis, pažengusių ar daugiau sveriančių vaikų – su 4 sagtimis. Kaip žinia, vaiko koja auga labai greitai, tad, praktiškiems tėvams, nenorintiems kiekvieną sezoną keisti batų, rekomenduoji reguliuojamo dydžio batai, kurie įprastai yra didesni 4-5 dydžiais ir garantuotai tarnauja porą ar net daugiau metų.