Trečdalis šalyje užfiksuotų rinkimų pažeidimų – Šilutėje, sulaikyti 2 vyrai

Pirmame rinkimų ture į išankstinį balsavimą asocialūs rinkėjai buvo masiškai vežami grupėmis. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Prasidėjus išankstiniam balsavimui į Seimą trečiadienį policija gavo 17 pranešimų iš įvairių Lietuvos vietų apie galimus pažeidimus, praneša BNS.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad daugiausia pranešimų gauta iš Šilutės – registruoti penki pranešimai. Du asmenys aplinkybių aiškinimuisi buvo sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą.

Policijos departamentas teigia, kad atsakomybės sulaukti gali ne tik rinkimuose perkantys balsus asmenys, bet ir juos parduodantys rinkėjai.

„Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1 iki 2 tūkst. litų“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Baudžiamojo kodekso 172 straipsnis numato, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture.

Jau nuo šios dienos iki sekmadienio visoje šalyje dirba sustiprintos policijos pajėgos, pareigūnai patruliuoja prie išankstinio balsavimo vietų, pagal atskirą planą dirba kriminalinė policija.

Pirmajame rinkimų ture Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais Šilutėje pradėjo 3 ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise (pagal LR BK 172 str.). Viena byla jau perduota Šilutės r. apylinkės teismui.

Įstatymas numato, kad tas, kas naudodamas psichinę prievartą arba papirkdamas, arba apgaulės būdu trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Atsakomybė gresia ne tik tiems, kas perka rinkėjų balsus, bet ir tiems, kurie sutinka perleisti savo balsą už pinigus ar kitokį atlygį. Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1000 iki 2000 litų.

Šilutės-Pagėgių apygardoje tarp partijų laimėjo partija Tvarka ir teisingumas (24,22 proc.), o vienmandatėje pirmąsias dvi vietas užėmė „tvarkietis” Kęstas Komskis bei socialdemokratas Artūras Skardžius.

Galerija: Antrasis turas. Išankstinis balsavimas Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje

joomplu:7764

demesioPastebėjote rinkimų įstatymo pažeidimų?

Fiksuokite ir siųskite info@silutesnaujienos.lt arba ĮKELKITE ČIA.