Turkija kelionės: 7 populiariausi miestai, kuriuos verta aplankyti

Europos ir Azijos žemynų sandūroje įsikūrusi Turkija – tai įvairių kultūrų, skonių ir istorijos kupina šalis. Savaip unikalus ir įvairus Turkijos kraštovaizdis – nuo šurmuliuojančių didmiesčių iki senovinių griuvėsių – keliautojams siūlo unikalią kelionę per laiką ir tradicijas. Jei planuojate svečiuotis Turkijoje, rekomenduojame aplankyti bent vieną iš šių šešių Turkijos miestų, garsėjančių išskirtinėmis įdomybėmis.

1. Stambulas

Nė vienas vizitas į Turkiją neapsieina be Stambulo – miesto, jungiančio du žemynus. Buvusi Bizantijos ir Osmanų imperijų sostinė Stambulas yra tikras istorijos ir kultūros lobynas. Žymusis Sofijos soboras ir Mėlynoji mečetė demonstruoja miesto architektūrinę didybę, o šurmuliuojantis Didysis turgus siūlo pojūčių, garsų ir kvapų oazę. Jei Turkija kelionės metu norite paragauti įvairių skonių, pasivaikščiokite energingomis Beyoğlu gatvėmis ir pasimėgaukite tradicinių restoranų ir šiuolaikinių kavinių siūlomais patiekalais.

2. Ankara

Ankara, Turkijos sostinė, dažnai lieka Stambulo šešėlyje, tačiau ji neatsilieka nuo garsiojo miesto, nes siūlo pamatyti daugybę kultūrinių ir istorinių objektų. Mieste yra moderniosios Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Atatiurko mauzoliejus, kuris yra ir nacionalinis simbolis, ir muziejus. Ankara taip pat garsi dėl savo gyvybingos meno scenos: čia veikia daugybė teatrų ir Anatolijos civilizacijų muziejus, kuriame eksponuojami senovės Turkijos praeities artefaktai.

3. Izmiras

Egėjo jūros perlu vadinamas Izmiras yra trečias pagal dydį Turkijos miestas ir svarbus uostas. Šis miestas, palyginti su Stambulu ir Ankara, dvelkia kiek ramesne atmosfera. Jo pakrantės promenada, Kordon, puikiai tinka ramiam pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui dviračiu stebint saulėlydį. Izmiras taip pat yra puiki bazė vienos dienos išvykoms į netoliese esančius senovės miestus, tokius kaip Efesas ir Pergamonas, todėl jis yra populiarus tarp istorijos mėgėjų.

4. Antalija

Antalija yra vartai į Turkijos pietinį Viduržemio jūros regioną, kuris dėl savo nuostabaus žydro vandens vadinamas Turkio pakrante. Šiame mieste gamtos grožis dera su istorine gelme – čia yra nepaliesti paplūdimiai ir įspūdingi romėnų griuvėsiai, pavyzdžiui, Hadriano vartai. Senamiestis, Kaleiçi, – tai žavus rajonas su siauromis grindinio gatvelėmis, istoriniais turkų ir graikų namais bei senovinėmis miesto sienomis.

5. Bursa

Netoli Uludağ kalno papėdės įsikūrusi Bursa yra svarbus istorinis miestas, kadaise buvęs pirmąja Osmanų imperijos sostine. Šiandien jis garsėja mečetėmis, šilko gausiais turgumis ir terminėmis maudyklomis. Be to, šis miestas yra netoli Stambulo, todėl tai lengvai pasiekiama ir populiari vieta tiems, kurie nori susipažinti su Osmanų imperijos architektūros šaknimis ir pasimėgauti labiausiai vertinamais vietiniais patiekalais, tokiais kaip İskender kebabas.

6. Gaziantepas

Gaziantepe rekomenduojama apsilankyti maisto entuziastams. UNESCO pripažintas kūrybingu gastronomijos miestu, Gaziantepas garsėja vienais geriausių Turkijos kulinarinių patiekalų, ypač baklava ir kebabais. Miestas taip pat turi turtingą istoriją, o Gaziantepo Zeugmos mozaikų muziejuje eksponuojamos stulbinančios romėnų mozaikos, rastos šioje vietovėje.

7. Kapadokija

Kapadokija yra ne miestas, o regionas, tačiau dėl savo įspūdingo kraštovaizdžio ir turtingos istorijos jis vertas būti paminėtas kaip vieta, kurią būtina aplankyti Turkijoje. Kapadokija garsėja aukštais kūgio formos uolų dariniais – šis kraštovaizdis yra tarsi iš fantastinio romano. Regiono istorinę reikšmę pabrėžia požeminiai miestai, tokie kaip Derinkuyu ir Kaymakli, kuriuos persekiojimų metu ankstyvieji krikščionys naudojo kaip slėptuves. Göreme muziejuje po atviru dangumi galima apžiūrėti senovines urvines bažnyčias arba paskraidyti oro balionu ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais unikalių regiono geologinių darinių vaizdais. 

Kiekvienas Turkijos miestas – tai unikali turtingo šalies istorinio bei kultūrinio paveldo dalis. Nesvarbu, ar esate istorijos mėgėjas, kultūros entuziastas, ar tiesiog norite pasimėgauti kraštovaizdžio grožiu, Turkijos miestai siūlo įvairią ir turtingą patirtį, atitinkančią kiekvieno skonius ir pomėgius.