Tyrimas: reguliariai šokoladu besimėgaujantys žmonės yra lieknesni

eating-chocolate-wallpapersNaujausias tyrimas atskleidė, kad reguliariai šokoladą valgantys žmonės yra labiau linkę į lieknumą, skelbia BBC.

Tyrime dalyvavo apie 1 tūkst. JAV gyventojų, kurie laikėsi dietos, skaičiavo kalorijas ir kūno masės indeksą (KMI).

Buvo nustatyta, kad žmonės, kelis kartus per savaitę valgantys šokolado, yra lieknesni nei tie, kurie mėgaujasi šiuo malonumu tik esant progoms.

Nors šokolade yra daug kalorijų, jis taip pat turi sudedamųjų dalių, kurios yra naudingos svorio metimui, teigė mokslininkai.

Nepaisant didesnio kalorijų kiekio suvartojimo, reguliarios šokolado dozės yra susijusios su žemesniu KMI, teigiama žurnale „Archives of Internal Medicine“ paskelbtame pranešime.

Mokslininkai išsiaiškino, kad svarbiausia yra, kaip dažnai valgomas šokoladas, o ne suvartojamas jo kiekis.

Tyrimo autorė dr. Beatričė Golomb (Beatrice Golomb) iš Kalifornijos universiteto San Diege teigė: „Mes nustatėme, kad kalorijų sudedamosios dalys, o ne jų skaičius, lemia jų įtaką svoriui“.

Tai jau ne pirmas kartas, kai mokslininkai pareiškia, kad šokoladas gali būti naudingas.

Atlikus kitus tyrimus paaiškėjo, kad šokoladas yra naudingas širdžiai. Tam tikros rūšies šokolado vartojimas turi teigiamą įtaką kraujo spaudimui, insulino jautrumui ir cholesterolio kiekiui. O juodame šokolade yra antioksidantų, kurie padeda neutralizuoti žalingus laisvuosius radikalus – nepastovius chemikalus, kurie gali sužaloti ląsteles.