Usėnų bendruomenė įžengė į savus sutvarkytus namus

USENAIUsėnų bendruomenės lyderės – pirmininkė Gražina Bardauskienė ir pavaduotoja Aldona Rauktienė penktadienį surengė bendruomenės namų iškilmingą atidarymą.

Prieš pusantrų metų Usėnų bendruomenė asociacijai „Lamatos žemė“ pateikė projektą ambicingu pavadinimu „Usėnuose gera gyventi visiems“ ir užsimojo rekonstruoti buvusių kultūros namų centrinio šildymo katilinę, patalpas, pritaikant bendruomenės poreikiams. Tam buvo paskirtas 366,07 tūkst. Lt finansavimas.

Darbams įgyvendinti bendruomenė pasamdė kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje registruotą statybos įmonę UAB „Meliovesta“.

Džiaugėsi bendruomenės draugiškumu

Į bendruomenės namų atidarymo šventę susirinko nemažas būrys usėniškių ir svečių. Simboliniu raktu patalpas atidaryti buvo pakviesta rajono merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis bei rekonstrukcijos darbus atlikusios įmonės gamybos direktorius Linas Gedvila.USENAI 2

Naujos paskirties namus pašventino Usėnų ir Pagėgių klebonas Vytautas Gedvainis. Jis akcentavo, kad usėniškiai pasižymi draugiškumu – dabar po vienu stogu patalpas turės ne tik bendruomenė, bet ir visos Usėnų seniūnijoje esančios visuomeninės žmonių su negalia, jaunimo ir religinės organizacijos. Be to, seniau čia įkurta bažnyčios koplytėlė.

Vienas kambarėlis skirtas ir Usėnuose gerbiamam žmogui atminti – a.a. Petrui Rimkui, kuris visų buvo žinomas Dieduko vardu. Šiame atminimo kambarėlyje kaupiama medžiaga apie šį veiklų, iniciatyvų verslininką, kultūros, sporto ir kitų sričių rėmėją.

Dirbo nesivaikydami pelno

Pasižvalgius po rekonstruotus bendruomenės namus ir išklausius, kur ir ką statybininkams reikėjo pakeisti, įvertinus akivaizdžiai puikią atliktų darbų kokybę, ne vienam kilo klausimas, ar statybininkai iš to turėjo bent šiokį tokį pelną.

L.Gedvila pasakojo, kad šį kartą įmonei teko dirbti tenkinantis mažiausiu pelnu. Darbų atlikti užsimota daug: įrengtas vietinis USENAI 3šildymas, naujai sumontuoti sanitariniai mazgai, sudėti plastikiniai langai, pakeista elektros instaliacija, išbetonuotos grindys, paklota nauja PVC grindų danga, išlygintos ir išdažytos sienos ir lubos – tiek visko teko padaryti bendruomenei priklausančiose 457,62 kv. m patalpose.

Finansavimas buvo ribotas – statybos remonto darbams buvo skirta tik 239,59 tūkst. litų.

Be to, L.Gedvila pažymėjo ir išskirtinę bendruomenės atstovų priežiūrą – teko daug diskutuoti, keisti projektuotojų sumanymus, kai ką ir iš naujo perdaryti.

Apie likusių projekto lėšų panaudojimą kalbėjo įgyvendinto projekto vadovė A.Rauktienė. Ji pasakojo, kad puikiai suremontuotos patalpos jau nėra tuščios. Bemaž už 20 tūkst. litų nupirkta baldų, 7,5 tūkst. litų skirta buitinei technikai: nupirkti 2 virtuvės komplektai, 3 USEN RIMKAUSšaldytuvai, 3 viryklės. Be to, bendruomenė įsigijo aplinkai prižiūrėti skirtą įrangą – žoliapjovę, šakų smulkintuvą, krūmapjovę, benzininį pjūklą, gyvatvorės žirkles. Šiems daiktams įsigyti iš projekto lėšų buvo panaudota 17,56 tūkst. litų.

Per 54 tūkst. litų teko atiduoti projektuotojams, techninės priežiūros specialistams bei konsultantams.

Projekto vadovė A.Rauktienė džiaugėsi, kad projekto įgyvendinimo eigoje jokių nusižengimų nerado Nacionalinės mokėjimo agentūros inspektoriai, nors tikrino 5 kartus.

A.Rauktienė ir bendruomenės pirmininkė G.Bardauskienė padėkos raštus įteikė didžiausiems talkininkams Andriui Gedvilai, Gintui Valainiui ir Vytautui Plačui, kurie daug dirbo ir asmeninio laiko paaukojo, kad bendruomenė turėtų tokius gražius namus.
Po oficialių sveikinimų ir padėkų koncertavo ansamblis „Karčema“, surengtos ir kuklios projekto pabaigtuvių vaišės.