Už apsistumdymą varžybose – baudos ir „Šilutės“ klubui, ir krepšininkams

Visą Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) sudrebinusios krepšinio rungtynės šeštadienį įvyko Šilutėje. „7bet-NKL“ čempionato rungtynės buvo pažymėtos žaidėjų apsistumdymu, į kurį įsivėlė du „Šilutės“ komandos žaidėjai ir vienas sirgalius. Dramatiškas varžybų pratęsimas baigėsi net 6 žaidėjų išvarymu iš aikštelės. O pirmadienį pranešta, kad rankų nevaldžiusiam sirgaliui skirta 5 rungtynių diskvalifikacija, o „Šilutės” klubas artimiausias dvejas namų rungtynes žais tuščioje salėje. „Šilutės” sirgaliams skiriama dvejų rungtynių diskvalifikacija, o tai bus rungtynės prieš Kauno „Žalgirį-2“ kovo 4 d. ir „Telšius“ kovo 9 d. - šilutiškiai turės žaisti tuščioje namų salėje...

Pergalę išsaugojo, bet…

Šeštadienį Simono Serapino treniruojama „Šilutė“ (15-19) karštoje namų atmosferoje 69:63 (14:12, 9:12, 23:16, 11:17) nukovė Kauno „Atletą“ (14-21). Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms Karolis Sapiega įmetė vieną baudų metimą ir padidino šilutiškių persvarą iki 3 taškų (57:54).

Per lemiamą ataką atsakomybės ėmėsi Paulius Danisevičius, kuris smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 57:57. Pratęsime likus 3 minutėms Yevhenas Balabanas persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (60:59), o K. Sapiega pridėjo tritaškį. Tada Tomas Kuzminskas baudomis sumažino „Atleto“ atsilikimą, bet Y. Balabanas atsakė tuo pačiu (65:61).

Kitoje aikštės pusėje P. Danisevičius prametė, o kamuolį atkovojęs Povilas Gaidys alkūne kliudė vieną iš „Atleto“ krepšininkų ir sulaukė pražangos puolime. Po šio epizodo P. Gaidys metė kamuolį Medui Kuprijanovui į veidą, o tai išvydęs Egidijus Dimša kibo į atlapus P. Gaidžiui. Prie apsistumdymo prisijungė ne tik kiti aikštėje buvę žaidėjai, bet ir vienas „Šilutės“ komandos sirgalius.

Peržiūrėję vaizdo įrašą teisėjai iš aikštės išvarė „Šilutės“ komandos žaidėjus Deividą Anužį ir Povilą Gaidį, taip pat kauniečius Roką Grėbliūną, Tomą Kuzminską, E. Dimšą ir Edą Valentą. Tada Joshua Alexanderis baudomis padidino šilutiškių persvarą, bet tuo pačiu atsakė ir Tautvydas Baltrušaitis (63:67), o per likusias 16 sekundžių „Šilutė“ išsaugojo pergalę. Triumfavę šilutiškiai įsitvirtino šeštoje pozicijoje ir aplenkė „Atletą“, kuris dabar turi viena pergale mažiau nei turnyrinės lentelės kaimynai.

Po rungtynių pranešta, kad pirmadienį rinksis NKL drausminė komisija, kuri ir turės nuspręsti, kokios sankcijos bus skirtos žaidėjams ar abiem klubams

Sankcijos ir klubui, ir sirgaliui

Jau pirmadienį pranešta, kad E. Dimšą agresyviai užsipuolusiam „Šilutės“ fanui skirta griežta nuobauda – jam šį sezoną neleidžiama lankytis artimiausiose 5 namų rungtynėse. Jei „Šilutės“ klubas nepateks į ketvirtfinalį, tuomet konflikte dalyvavęs sirgalius negalės palaikyti komandos iki pat sezono pabaigos.

Be to, „7bet-NKL“ įpareigoja „Šilutės“ klubą užtikrinti namų rungtynių metu saugumą ir neleisti sirgaliams naudoti švilpukų, kurių garsas panašus į teisėjų švilpukus. Ateityje vyksiančiose namų rungtynėse „Šilutės” klubas įpareigotas laikytis apsaugos reikalavimų, t. y. užtikrinti apsaugą bei atitinkamą apsaugos darbuotojų skaičių. „Šilutės” ir „Atleto” rungtynėse turėjo budėti trys apsaugos darbuotojai, tačiau ši „7bet-NKL“ nuostata nebuvo įvykdyta.

Be to, „7bet-NKL“ nubaudė „Šilutės“ klubą ir krepšininkus piniginėmis baudomis, kurių bendra suma siekia 580 eurų. P. Gaidys ir „Atleto“ puolėjas E. Dimša sulaukė piniginės baudos ir turės praleisti artėjančias rungtynes už diskvalifikacines pražangas. Tai reiškia, kad P. Gaidys negalės rungtyniauti mače su „Vyčiu-VDU“ šiandien, kovo 2-ąją, o E. Dimša – rungtynėse su „Sūduva-Mantinga“.

Baudų sulaukė ir incidento metu suolelio zoną palikę „Šilutės“ gynėjas Deividas Anužis ir “Atleto“ krepšininkai R. Grėbliūnas, T. Kuzminskas ir E. Valenta. Kauniečių bendra baudos suma siekia 205 eurus.

 

Klubas išsiuntė apeliaciją

“Šilutės“ klubo administratorius Jonas Gavėnia „Šilutės naujienoms“ sakė, jog VšĮ „Šilutės sportas“ NKL jau išsiuntė apeliacinį raštą dėl paskirtų sankcijų.

Jame teigiama, kad klubo administracija mano, jog P. Gaidžiui skirta nuobauda yra per griežta, o skirtoji E. Dimšai – per švelni, atsižvelgiant į jo elgesį. Taip pat primenama, kad „Atleto“ vienas iš vadovų R. Miladauskas rungtynių metu rodė įvairius įžeidžiančius gestus ir įžeidinėjo sirgalius.

Klubas iš esmės sutinka su sankcija konkrečiam sirgaliui, bet mano, kad sankcija diskvalifikuoti visus sirgalius dvejoms varžyboms yra akivaizdžiai per griežta, nes kiti sirgaliai neprisidėjo prie minėto incidento. O dėl tokios bausmės nukentės kitų krepšinio bendruomenės narių, kurių į rungtynes kaskart susirenka apie 300, interesai.

 

Parengta pagal 15min.lt/24sek ir basketnews.lt inf.