Valdžia džiaugiasi metų  pasiekimais. O kaip jos darbus vertina šilutiškiai? 

Šilutės savivaldybės vadovai ir valdančioji koalicija metus baigia pakilia nuotaika.

Žiemiškai baltos Šilutės gyventojai Naujuosius metus pasitinka pakilia nuotaika, bet turi ir minčių, ko mūsų miestui dar reikėtų. F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.
Paklausti apie šiemet nuveiktus darbus jie turi ką pasakyti: pasidžiaugia baigiamomis Kultūros ir pramogų centro bei Sporto komplekso, Šyšos kilpos pakrantės, Šilokarčemos kvartalo aikštės statybomis ir miesto stadiono tvarkymu, atnaujintomis gatvėmis ir daugiabučių kiemais. Statybininkai irgi tikina, kad visos pradėtos statybos netrukus bus baigtos, o nauji statiniai atvers duris lankytojams.

Kad ir kaip gerai apie save kalbėtų mūsų renkamoji valdžia, metų pabaigoje panorome išgirsti, kaip valdžios visų metų darbus vertina kiti – su valdžia nesusiję šilutiškiai. Gal jie turi idėjų, ko krašto bendruomenei dar reikėtų? 

Pranas AVIŽINIS, ilgametis pedagogas, Trečiojo amžiaus universiteto rektorius: 

– Šilutės valdžios vykdomus projektus ir darbus aš vertinu labai teigiamai ir pozityviai. Visos naujosios statybos ir rekonstrukcijos yra tikslingos, daromos laiku ir reikalingos. Man, kaip krašto gidui, iš atvykusių turistų malonu girdėti komplimentus apie Šilutės ir kitų miestelių išskirtinumą ir unikalumą, ir kad jie tvarkingi. Gera girdėti, kad bus rekonstruotas ir įrengtas dviračių takas nuo ligoninės iki K. Griniaus tilto.

Bet vis dar turime ir problemą: į Šilutę kasmet atvyksta vis daugiau turistų ir nuolat iškyla miesto viešųjų tualetų žmonių grupėms problema.

Kaip TAU rektorius noriu padėkoti rajono merui ir visiems savivaldybės vadovams už organizacijos finansavimą ir dėmesį pagyvenusiems žmonėms ir senjorams.

Vilma GRIGONIENĖ, Šilutės profesinio mokymo centro, Turizmo ir paslaugų skyriaus vedėja: 

– Pastaraisiais metais mūsų miestas, miesteliai ir kaimai iš tiesų pasikeitė tiesiog neatpažįstamai – dar niekada negyvenome taip gražiai ir tvarkingai. Džiugu, kad valdžios iniciatyvos bei įgyvendinami projektai skatina telktis ir pasitempti bendruomenes, o bendromis pastangomis galima nuveikti išties daug.

Mūsų išrinktai valdžiai pasitaikė puikus laikas ir susiklostė palankios sąlygos pasinaudoti ES investicijomis ir ji sumaniai bei protingai tai padarė. Net ir šiais apribojimų laikais tenka nemažai pavažinėti po Lietuvą ir galiu drąsiai teigti, jog Šilutė – išskirtinis miestas, ji tikrai gali „nušluostyti nosį“ daugeliui kitų. Čia visada gera sugrįžti, ir be galo džiugu, kai atvykę svečiai žavisi kiekvienu kampeliu.

Be to, ką matome ir galime patirti visų mūsų patogumui ir komfortui atnaujintose erdvėse, didelis dėmesys buvo skirtas istorinio, kultūrinio paveldo puoselėjimui, mūsų visų sveikatai ir švietimui. Be abejonės, ne visi suprantame, kad valdžios sprendimai – ypač, jei jie nepopuliarūs – nėra saviveikla ar noras kam nors pakenkti, o remiasi įstatymais, kurių privalu laikytis. Optimalų, visiems priimtiną sprendimą rasti labai sunku.

Norisi palinkėti, kad kitais metais nesutarimų ir įtampų būtų kuo mažiau, nes tai žmonėms sudaro įspūdį, jog valdžia tik konfrontuoja tarpusavyje ir nieko nedirba. O juk akivaizdu, kad yra visiškai priešingai!
Rimgaudas VIŠINSKAS, UAB „Kintai“ direktorius:

– Džiugu, kad gerinama miesto infrastruktūra. Gražu ir patogu miesto svečiams ir miestelėnams. Tačiau daugelis tų patogumų – daug patogių suoliukų, dailūs šaligatviai, labiau yra tinkami vyresniems ar silpnos sveikatos žmonėms. Verslo žmogui žvelgiant į savivaldybės investicijų naudojimą norėtųsi, kad po tokių išlaidų gerėtų ekonominė situacija, daugėtų darbo vietų. O tai reiškia, kad savivaldybės biudžetas pildytųsi čia uždirbtomis lėšomis.

Viena iš mano veiklos sričių yra Šilutės uosto infrastruktūros kūrimas. Uostas, be kita ko, tai vieta kur yra laukiami turtingi svečiai, turistai. O kad jie čia su savo laivais atplauktų, miestas turi turėti aktyvių atrakcijų, vietų laisvalaikiui praleisti. Taigi iš dabartinių savivaldybės investicijų čia naudingai turistams pasitarnaus tik Sporto kompleksas su baseinu. Jeigu, žinoma, jis bus pritaikytas priimti ir turistus.

Norėtųsi, kad savivaldybės vadovai, kaip kultūros įstaigų steigėjų atstovai, pasirūpintų, jog tiek Šilutės kamerinis teatras, tiek Kultūros pramogų centro kolektyvas dirbtų ne sau patogiu metu, bet ir tuomet, kada jų pasirodymus galėtų matyti ir į miestą atvažiavę ar atplaukę svečiai.

Kęstutis ANDRIJAUSKAS, asociacijos Šilutės krašto ūkininkų sąjunga pirmininkas:  

– Smagu, kad Šilutės miestas gražėja, atsiranda tikrai dėmesio vertų lankytinų objektų, sutvarkytų parkų, skverų, kuriais gali džiaugtis ir miestiečiai, ir miesto svečiai.

Tačiau norisi, kad miestas būtų ir gyvas, ir pilnas verdančio jauno gyvenimo, kurį galėtų užpildyti sugrįžtantis gyventi ir dirbti jaunimas į pačią Šilutę, ir aplink esančius kaimus bei miestelius. Kam tas grožis bus reikalingas, jei miestas bus tuščias?

Gyvas, verdantis, šurmuliuojantis, žaismingas miestas – tokia vizija turėtų gyventi kiekvienas.
Kad taip tikrai būtų, svarbu, kad greta išorinių grąžinimo priemonių būtų susitelkta ir skatintų ekonomikos, pramonės augimą. Valdžia turėtų ne tik pridėti įvairių mokesčių, bet ir žiūrėti, kaip ir kam galima pagelbėti, kad iš tos pagalbos atsirastų dviguba grąža tiek miestui, tiek verslams, tiek besikuriantiems aplink miestą ūkiams, kurie taip pat prisideda prie bendros ekonomikos.

Tad belieka tik palinkėti ir tikėtis, kad šalia to gražėjimo, koja kojon žengs ir pamatuoti ekonomikos vystymo ir skatinimo sprendimai.

Marijus BUDRAITIS, renginių vedėjas:

– Visais laikais į valdžią ir jos darbus žiūrime priekabiai. Bet šiuo metu matyti tik juoda ir nieko balta tikrai negalima. Džiugu, kad daug darbų, kurie anksčiau buvo kaip miglotos svajonės, dabar jau turi konkrečius kontūrus. Belieka tik džiaugtis, kad sutvarkytas Kultūros ir pramogų centras, kad netrukus turėsime ir sporto kompleksą su plaukimo baseinu.

Vertindami valdžios darbus turėtume pasvarstyti, ar mes patys sugebėtume padaryti ką nors geriau. Ar pavyktų sutelkti tiek bendraminčių ir įtakingų žmonių paramos, kad gauti finansavimą ir t.t.?
Gyvendami nedideliame mieste neturime riboti savo poreikių patogesnio gyvenimo kūrimui. Juk negalime mąstyti, kad kam mums tas baseinas ar sporto aikštynas, jei galime pavažiuoti į didesnį miestą – Klaipėdą.

Šilutė visuomet pasižymėjo sportuojančiais žmonėmis ir sportinių varžybų žiūrovų gausa. Tačiau ir dabar dar neturime sporto salės, kurioje tilptų tūkstantinė žiūrovų minia.

400 – 500 žiūrovų, kuriuos gali įsileisti Vydūno gimnazijos sporto salė, yra per ankšta šilutiškiams. Todėl manau, kad netrukus ateis laikas, kai teks svarstyti ir apie tokios sporto salės statybą.

Rimvydas PETRAUSKIS, Šilutės atviro jaunimo centro (AJC) direktorius:

– Šilutės jaunimas tikrai vertina Savivaldybės tarybos ir jos vadovų sprendimą įsteigti Atvirą jaunimo centrą. Per metus šis centras – socialinė įstaiga – parengė 5 projektus, kuriems įgyvendinti gavome apie 70 tūkst. eurų paramos. Tai labai padėjo burti krašto jaunimą, jo kasdienį gyvenimą padaryti įdomesnį.

Prie viso šito prisideda mūsų naujai suburtas kolektyvas, kuris nestokoja entuziazmo ir naujų idėjų.
Kalbantis su AJC lankančiais jaunuoliais aiškėja, kad daugelis jų laukia erdvesnių jaunimo centro patalpų, nes centrą lankančių jaunuolių skaičius kasdien auga.

Jaunimas laukia ir kitų šiais metais Savivaldybės įgyvendinamų ir jau baigiamų projektų užbaigimo. Mūsų krašto jauni žmonės sako, kad ypač būtų įdomu lankytis sutvarkytame parke šalia miesto stadiono, visi tikisi, kad ten bus įrengtos ir treniruoklių aikštelės. Ne vienas jau išsitarė, jog nekantriai laukia ir Sporto komplekso su baseinu statybų pabaigos. Jaunimas yra iniciatyvus, nori judėti ir dalyvauti renginiuose, sportuoti.

Bet iš esmės, mano pastebėjimu, Savivaldybės taryba ir vadovai viską daro gerai, kad Šilutės miestas jaunimui taptų įdomesnis ir būtų patogu čia gyventi.

Beje, praėjusią savaitę interneto svetainės www.silutesnaujienos.lt lankytojams irgi uždavėme klausimą, kaip jie vertina šių metų Šilutės rajono politikų darbus?

Nuomones išreiškė 21 lankytojas: 10 iš jų (48 proc.) atsakė: „Pastebiu tik nuolatines politikų rietenas“; 7 lankytojai (33 proc.) atsakė: „Teigiamai, rajone ir pačioje Šilutėje nuveikta daug gerų darbų, mieste daug teigiamų pokyčių“; 4 lankytojai (19 proc.) atsakė: „Politika nesidomiu“.

Komercijos direktorius, korespondentas