Valdžia prabilo apie apžvalgos bokštą, Macikų kapines, kelių tvarkymą ir politiką

Nutraukus karantiną Šilutės savivaldybėje vėl atnaujintos vadovų veiklos ataskaitos žiniasklaidai, kurios buvo pateikiamos kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį.

Viena iš Armalėnuose, Žaliojoje gatvėje atkastų kapaviečių.

Paskutiniojoje spaudos konferencijoje pateikta informacija apie darbus, kurie atlikti pradedant statyti apžvalgos bokštą Uostadvaryje, apie tai, kaip vyksta Macikų kapinių tvarkymo ir Armalėnų gyvenvietėje palaidotų konclagerio aukų perkėlimas, bei informacija apie rekonstruojamus kelius.

Kalbėta ir apie valdančiosios koalicijos partijų pretendentus į LR Seimą.

Apžvalgos bokšto statybos – jau netrukus

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pateikė informaciją apie apžvalgos bokšto statybos darbus. Jis ir Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis lankėsi Aplinkos ministerijoje ir sužinojo, kad bokšto projektas jau parengtas, o jo įgyvendinimo darbų konkursas paskelbtas.

Tikėtina, kad statyba bus pradėta greit, nes jau ir taip jos pradžia uždelsta. Projekto įgyvendinimo pabaiga – kitų metų liepos 1-oji.

Pasak mero, dar deramasi dėl 900 m prieigos iki bokšto. Dabar suprojektuotas 1,2 m aukščio ir 1,5 m pločio takas, tuo tarpu mūsų valdžia siekia, kad jis būtų platesnis. Tačiau šios derybos netrukdo pradėti bokšto statybos darbų.

Armalėnuose iškasti pirmieji palaikai

Mero pavaduotojas Sigitas Šeputis papasakojo apie susitikimą su Macikų lagerio aukų, užkastų Armalėnuose, Žaliojoje gatvėje, perlaidojimo darbų vykdytojais. Pasak jo, aktyvūs darbai pradėti tik pasibaigus karantinui. Per dvi savaites iškasta 270 palaikų, atliekami jų tyrimai. Be to, yra atidengta 70 proc. kapaviečių, kuriose bus iškasama po 20 – 30 palaikų. Pasak S. Šepučio, kalbama, jog kapavietėse aukos sudėtos tvarkingai, dviem ar trimis eilėmis, specialistų teigimu, tai galėjo būti vokiečių darbas.

Teigiama, jog aukos yra 7 valstybių atstovai, daugiausia rusų, lenkų, vokiečių, belgų. Tautybė nustatoma pagal išlikusių aukų rūbų sagas ir kitokias žymes. Bemaž pusė aukų turi ženklelius su skaičiais. Manoma, kad Armalėnuose yra užkasta apie 1200 aukų. Yra atrasta kapaviečių, ant kurių pastatyti privačių asmenų automobilių garažai. Su savininkais sutarta, kad palaikai bus iškasti kasant duobes garažų grindyse ir vėl jas užtaisant. Palaikų ekshumavimo darbus atlieka VšĮ „Kultūros vertybių globos tarnyba“.

Pasak S. Šepučio, lygiagrečiai su ekshumavimo darbais yra įgyvendinamas ir kitas projektas: Macikų lagerio veiklos iki 1944 metų, kai lagerį valdė vokiečiai, ir nuo 1944 metų iki 1955 metų veikla, kai čia veikė sovietinis Gulago lageris. Šį projektą įgyvendina Klaipėdos universitetas.
Visi Macikų lagerio kapinių atnaujinimo darbai ir aukų perlaidojimas turi būti užbaigtas iki 2025 metų.

Meras V. Laurinaitis, jo pavaduotojas S. Šeputis ir Administracijos direktorius V. Pozingis atnaujino Savivaldybės vadovų veiklos spaudos konferencijas.

Vietinės reikšmės keliams – dar 2,8 mln. Eur

Administracijos direktorius V. Pozingis sakė, kad šiemet palankūs metai tvarkyti vietinės reikšmės kelius, nes gauta 2,8 mln. Eur papildomų lėšų. Iš viso šiemet tokiems darbams bus gauta 5,016 mln. Eur, tad dabar kyla rūpestis, kad kelių tvarkytojai pajėgtų atlikti darbų už tokią sumą.

Meras norėtų, kad darbai būtų atlikti iki LR Seimo rinkimų.

V. Laurinaitis stebėjosi, kad neatsirado bendrovių, norinčių tvarkyti kelią į Mingės kaimą. Buvo paskelbtas viešasis konkursas, bet pretendentų neatsirado. Pasak mero, teks imti įkalbinėti įmones, nes mingiškiai jau bent dešimtmetį laukia, kad būtų sutvarkytas šis kelias.

Savivaldybė imasi iniciatyvos, kad būtų baigtas tvarkyti kelias į Rusnę. Savivaldybės lėšomis užsakyta suprojektuoti kelio atkarpą su dviračių taku nuo Šilutės ligoninės iki Prezidento K. Griniaus tilto. Pasak V. Pozingio, toks Savivaldybės pasiūlymas žymiai paspartina Susisiekimo ministerijos sprendimą rasti lėšų šiems darbams. Todėl tikimasi, kad minėta atkarpa iki 2022 metų bus sutvarkyta.

Savivaldybė jau nemažai nuveikė, kad Susiekimo ministerija baigtų tvarkyti kelią Šilutė – Klaipėda. Savivaldybės iniciatyva bus iš naujo tiriamos kelio atkarpos nuo Tenenio upės iki Saugų gyvenvietės, kad būtų gauta tiksli informacija apie kelio nusidėvėjimą.

Apie valdančiųjų pretendentus į Seimą

Žiniasklaidininkai domėjosi ir apie pretendentus į LR Seimą, kuriuos deleguos Savivaldybės valdančiosios partijos.

V. Pozingis, paklaustas kas bus valstiečių pretendentas, to dar negalėjo pasakyti. Sukonkretinus klausimą ar skyrius deleguos į rinkimus Šilutės rinkimų apygardoje dabar Seimo nario pareigas einantį Alfredą Stasį Nausėdą, jis sakė, kad Šilutės skyrius jokių žinių apie rinkimus iš partijos pirmininko Ramūno Karbauskio dar negavo, nors jo teigimu, kandidatūras renka skyriai, o ne partijos vadovybė. Konkretaus A. S. Nausėdos prašymo jį deleguoti į rinkimus Šilutės apygardoje skyrius dar negavo.

Pasak socialdemokratų skyriaus vadovo S. Šepučio, jie jau turi du kandidatus, kurie dalyvaus rinkimuose partijos sąrašuose: tai Savivaldybės politikas Tomas Budrikis ir partijos narys Darius Mažonas. Šilutės apygardoje pretenduos T. Budrikis.

Meras V. Laurinaitis sakė, kad jis rinkimuose tikrai nedalyvaus. Jis sakė turintis idomų darbą ir nenorintis apgaudinėti žmonių, vaidindamas kandidato į LR Seimą rolę.

Partijos Laisvė ir teisingumas sąraše deleguotas dabar Savivaldybės tarybos sekretoriaus pareigas einantis Andrius Jurkus. Jį skyrius deleguoja kandidatuoti ir Šilutės rinkimų apygardoje, tačiau A. Jurkus dar nepareiškė savo sutikimo.

Komercijos direktorius, korespondentas