Velykų stebuklas: pamesti 500 eurų atsirado po metų

euraiArtėjančių Velykų stebuklas – taip šilutiškė Akvilė (vardas pakeistas, – aut. past.) įvardija jai nutikusį dalyką. Neįtikėtina, tačiau daugiau nei prieš metus pametusi 500 eurų (apie 1700 litų) moteris šią savaitę pinigus atgavo.

Pasaulyje pasitaiko atvejų, kuomet radę dideles pinigų sumas žmonės jas grąžina. Štai neseniai Rusijos Krasnojarsko mieste, lifte, moteris rado beveik 500 deimantų ir nusprendė juos grąžinti savininkui.

Į saviplaką linkę lietuviai dažnai nepastebi, kad panašių pavyzdžių esama ir Lietuvoje. Vienas jų – Šilutėje.

Prieš metus šilutiškė Akvilė nešė į banką iškeisti 500 eurų. Moteris juos įsidėjo į kišenę, tačiau banke pastebėjo, kad pinigų nebėra. Akvilė nutarė, kad greičiausiai traukdama ranką iš kišenės pinigus pametė gatvėje…

Kadangi pinigų pati nerado, griebdamasi paskutinio šiaudo įdėjo skelbimą į „Šilutės naujienų“ laikraštį, prašydama radusįjį atsiliepti.

„Draugai dar sakė, kad nebūčiau naivi, juk čia nemaži pinigai, kas begrąžins… Bet aš negalėjau nieko nedaryti“, – rankų nenuleido Akvilė. Tačiau niekas neatsiliepė, tad pinigai jau buvo nurašyti į nuostolius.

Prieš porą dienų Akvilė sulaukė skambučio ir negalėjo patikėti tuo, ką girdi: skambinusi moteris sakė, kad nori grąžinti pernai rastus 500 eurų.

Pasirodo, jauna šilutiškė pernai sausį 500 eurų rado gatvėje ir netrukus išleido. Po kiek laiko pamačiusi skelbimą laikraštyje suprato, kad kažkas pinigų ieško. Moteris pinigų nebeturėjo, todėl užsirašė skelbime nurodytą telefono numerį ir nusprendė taupyti, kad vėliau visą sumą grąžintų savininkui. Sutaupyti nebuvo lengva, nes ji viena augina vaikelį.

Akvilei paskambino ne pinigus radusi jauna mama, o jos draugė. Pasak draugės, merginai pačiai buvo nedrąsu skambinti, nes buvo gėda ir graužė sąžinė, kad negalėjo pinigų grąžinti iškart. Pasirodo, mergina pametė išsisaugotą Akvilės numerį, todėl per 15 mėnesių sutaupiusi 1700 litų nuėjo į bibliotekos archyvą ieškoti seno laikraščio su skelbimu.

Taip pamesti pinigai grįžo savininkams.

„Norėčiau visiems pasakyti, kad žmonės niekada nenuleistų rankų, nes būna stebuklų!“ – džiaugėsi Akvilė. Be abejo, ji norėtų pasišnekėti su pačia pinigus jai atidavusia mergina ir jai atsidėkoti.