Vibro plokštės nuoma aplinkos tvarkymo ir grunto darbams

Atliekant asfalto ar lauko grindinio klojimo darbus, svarbu yra kruopštumas ir tinkama įranga. Vibro plokštės pagalba sutankinsite gruntą nedideliuose plotuose ir taip išvengsite oro tarpų, kurie turi įtakos paviršiaus nelygumams. Šiandieninėje rinkoje galite rasti platų vibro plokščių pasirinkimą, tačiau į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint pasirinkti jums tinkamą įrangą?

Vibro plokščių tipai

Aplinkos tvarkymo ir grunto darbams atlikti yra naudojamos 3 skirtingų tipų vibro plokštės:

Vienos krypties vibro plokštės pasižymi tuo, kad juda tik į priekį. Tokia įranga puikiai sutankina granuliuotą dirvą, smėlį ir žvyrą.

Reversinės vibro plokštės gali judėti tiek į priekį, tiek ir atgal. Tokia įranga paprastai naudojama gilesniam paviršiaus tankinimui. Reversinės vibro plokštės pagalba galėsite sutankinti pamatus ar kelius.

Didelio našumo vibro plokštės skirtos dideliems plotams apdirbti. Tokia įranga yra tinkama sutankinti dirvožemius, kuriuose gali būti molio.

Norint pasinaudoti vibro plokštės nuoma, vertėtų atkreipti dėmesį į dirvožemio tipą, jo plotą bei pačios vibro plokštės plotą. Atsižvelgus į išvardintas sąlygas, bus lengviau išsirinkti tinkamą įrangą.

Vibro plokščių ir vibro kojų skirtumai

Tiek vibro plokščių, tiek vibro kojų veikimo principas yra panašus: įrangos apačioje esančios plokštės sutankina dirvožemį. Tačiau vibro kojos yra kur kas mažesnės nei vibro plokštės. Vibro kojos pagalba pasieksite sunkiai prieinamas vietas.

Vibro plokštės naudojimas

Norint tinkamai atlikti statybos darbus, vertėtų žinoti keletą taisyklių:

  • Prieš pradedant tankinti gruntą, pirmiausia reikėtų tolygiai sugrėbti paviršių. Tai padės lengviau dirbti su vibro plokšte ir taip pasieksite geresnių rezultatų.
  • Įsitikinkite, kad paviršius nėra permirkęs. Jei paviršius bus kupinas vandens, tinkamai sutankinti grunto
  • Atliekant bet kokius statybos darbus, būtinai reikia dėvėti saugiam darbui skirtą aprangą.

Vibro plokštės galios šaltinis

Rinkoje galite rasti benzinines, dyzelines ar elektrines vibro plokštes. Elektrinės vibro plokštės yra draugiškos gamtai, tačiau naudojant tokią įrangą visada turėsite naudoti elektros šaltinį. Dyzelinės ir benzininės vibro plokštės neturi esminių skirtumų, apart naudojamo kuro tipo. Renkantis dyzelinę ar benzininę įrangą, atkreipkite dėmesį į kuro bako talpą. Kuo kuro bakas bus didesnis, tuo ilgiau dirbsite.