VTEK politikę D. Žebelienę pripažino pažeidus įstatymą (papildyta)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) spalio 14 d. vienbalsiai nusprendė, kad Šilutės savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimą atstovauti savo įmonei, dalyvaujant Savivaldybės skelbiamuose darbų konkursuose ir pasirašant darbų sutatis.

VTEK tyrimas užtruko tris mėnesius, tad D. Žebelienės politinė karjera ir pareigos jos privačioje UAB „Toluta“ bendrovėje per tą laiką pasikeitė. Nuo liepos 26 d. D. Žebelienė eina administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas Savivaldybėje ir nebėra „Tolutos“ direktorė.

Šiemet VTEK Viešųjų ir privačių interesų derinimo tyrimus atliko ir dar keliems Šilutės rajono politikams. Pažeidę įstatymą buvo pripažinti UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, statybos įmonei vadovaujantis Tomas Budrikis, dabar D. Žebelienė, o UAB „Energetikos objektų statyba“ direktorius Audrius Endzinas dar laukia sprendimo dėl savo situacijos.

Be kita ko, Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis jau yra gavęs VTEK paraginimą nustatyti taisykles, kad savivaldybės politikai, įmonių vadovai negalėtų pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo. Tačiau, meras į tokį paraginimą Tarybos posėdyje atsakė, kad tvarka bus parengta, bet tegu pirma tyrimų rezultatų sulaukia visi tikrinami politikai.

Tyrimo duomenys rodo, kad D. Žebelienė, būdama savivaldybės tarybos nare, atstovavo savo vadovautos UAB „Toluta“ interesams Šilutės rajono savivaldybės administracijoje. Nustatyta, kad 2019 ir 2020 m. liepą tuometinė valstybės politikė minėtosios bendrovės vardu pateikė komercinių pasiūlymų dėl rangos darbų atlikimo, o po to pasirašė rangos darbų sutartis.

D. Žebelienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad apgailestauja dėl įvykusio incidento. Dabar jai tai nėra aktualu, bet jeigu teks sugrįžti į ankstesnes pareigas bendrovėje ir į rajono politiką būtinai sieks, kad jokių pažeidimų nebūtų.