Žaidimų konsolės: kurią rinktis ir kaip sutaupyti?

Kompiuteriniai žaidimai – pramoga, praturtinanti milijonų žaidėjų laisvalaikį globaliniu mastu, tad nenuostabu, kad ir Lietuvoje sparčiai plečiasi žaidimų entuziastų gretos. Kitapus ekranų laukia nepatirti nuotykiai, monumentalios akimirkos, nepakartojami pojūčiai, ir, žinoma, smagiai praleistas laikas su draugais. Norintiems patirti visa tai, visų pirma reikia įsigyti žaidimų įrangą. Išsirinkti žaidimų konsolę nėra lengva užduotis, todėl internetinė parduotuvė „Eneba“ dalijasi įžvalgomis bei patarimais šia tema.

Naujovės rinkoje

2020-ųjų lapkričio mėnesį rinkoje pasirodė ilgai lauktos „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X“ konsolės, ženklinančios devintosios konsolių kartos pradžią. Tobulėjančios technologijos pakylėja virtualias pramogas vis į naują lygmenį, o sparčiai besiplečiantis vaizdo žaidimų asortimentas vilioja naujais nuotykiais ir potyriais, todėl nenuostabu yra tai, kad šios konsolės yra itin paklausios. Ieškantiems įsigyti naujausias žaidimų konsoles, Eneba.com svetainėje laukia dėmesio verti „Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ skelbimai. Šiuo metu ypatingai paklausi aštuntosios kartos žaidimų įranga, todėl „Xbox One“ bei „PlayStation 4“ modelius ir jų priedus galima įsigyti patraukliomis kainomis.

Modelio pasirinkimas

Pasirinkimas yra didžiulis, apimantis kelias žaidimų konsolių kartas, naujus bei naudotus skirtingų gamintojų modelius. Šiuo metu paklausiausios yra aštuntajai kartai priklausančios konsolės: „Xbox One“ bei „PlayStation 4“. Iš „PlayStation“ serijos labiausiai perkami yra „PS4 Slim“ ir „PS4 Pro“ modeliai. „PS4 Slim“ yra kompaktiškesnis modelis su kiek žemesnėmis specifikacijomis lyginant su kiek vėliau išleistu „PS4 Pro“. Be to, šios serijos konsolių šeimininkai gali mėgautis plačiausiu ekskliuzyvinių žaidimų pasirinkimu, kuris yra laikomas “Sony” kūrėjų lobynu.

„Xbox“ serija, nors specifikacijomis kiek atsilieka nuo konkurento, išlieka populiarus žaidėjų pasirinkimas. „Xbox One“ modeliai pasižymi išplėtotu multimedijos paketu bei atgalinio suderinamumo funkcija, todėl jei turite „Xbox 360“ ar originalių „Xbox“ žaidimų, juos galėsite žaisti ir „Xbox One“ modeliuose. Ieškantiems ekonomiškesnio varianto, patartina rinktis „Xbox One S“ modelį, kurio specifikacijos, kaip ir konkurento atveju, kiek žemesnės nei vėliau pasirodžiusio „Xbox One X“, tačiau taip pat žemesnė yra ir kaina. Aktyvūs žaidėjai paprastai renkasi „Xbox One X“ – galingiausia, ką „Microsoft“ gali pasiūlyti be naujausios „Xbox Series X“ konsolės.

Rinktis naują ar naudotą konsolę?

Nusprendus kokį modelį ketinate pirkti, derėtų apsvarstyti dar vieną niuansą – ar būtų geriau pirkti naują, ar naudotą įrangą. Lyginant su nauja „PlayStation“ dedikuota žaidimų sistema, naudoto PS4 kaina ženkliai mažesnė, nors naudojate tokių pačių specifikacijų įrangą. Be to, žaidimų konsolių kartos keičiasi kas keletą metų, todėl dažnai turima įranga neužsibūna, ji keičiama į naują modelį. Taigi, iš esmės tik sutaupote pinigų.

Kai nuspręsite atnaujinti žaidimų įrangą, konsoles, jų priedus bei žaidimų diskus juos galite parduoti kitiems žaidėjams, susigrąžindami dalį išleistų pajamų, ar net uždirbdami papildomai. Eneba.com svetainėje galite rasti jūsų asmeninius poreikius atitinkančias konsoles, įsigyti norimą įrangą bei žaidimus itin žema kaina. Be to, čia galite greitai ir saugiai parduoti savo turimą ir nebenaudojamą žaidimų atributiką.