„Žemės valanda” Lietuvoje – iššūkis, kviečiantis padėti planetai

Valandai išjunkite šviesas. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Nuo Niujorko Taims Skvero iki Sidnėjaus Operos Rūmų, nuo Brunėjaus iki Lietuvos – šių metų kovo 31 dieną 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti.

2012 m. „Žemės valanda” pristato naują idėją „Jei Tu, tai ir aš” (I Will If You Will) ir tokiu būdu siekia sutelkti pasaulio bendruomenes padaryti dar daugiau – mesti iššūkį pasauliui vardan planetos išsaugojimo. Tai paprastas pažadas, kuris suteikia galimybę bet kuriam žmogui, įmonei ar organizacijai lemti konkrečius pokyčius. Šiuo simboliniu geros valios aktu globalios akcijos „Žemės valanda“ dalyviai pakvies susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai.

Lietuva prie šios akcijos prisideda jau trečius metus iš eilės. Prezidentas V.Adamkus, kuris yra ištikimas „Žemės valandos” ambasadorius Lietuvoje, kviečia visus nelikti abejingus ir skirti valandą savo laiko vardan planetos išsaugojimo.

„Bet koks žingsnis teigiamų pokyčių link prasideda nuo simbolio ir konkrečios problemos įprasminimo. Tebūnie „Žemės valanda” – tai tas atspirties momentas, kai galime sustoti ir apmąstyti, ką jau esame nuveikę dėl savo aplinkos ir išsikelti naujų tikslų ateičiai”, – sakė V.Adamkus.

Pasak Prezidento, tai galėtų būti savotiškas iššūkis kiekvienam iš mūsų, tad išdrįskime pasižadėti, visų pirma sau, nuveikti ką nors prasminga dėl Žemės, kurios gyventojai visi mes esame. Tuo pačiu paraginkime ir savo artimą, nes ši atokvėpio valanda yra rimta priežastis visiems susivienyti ir siekti bendro tikslo – tai yra pasirūpinti tuo, kokį palikimą paliksime savo vaikams ir ateities kartoms.

Šiemet akcijos pradžia bus iškilmingai paskelbta Vilniuje, Rotušės aikštėje.

Pilietinės iniciatyvos „Žemės valanda” koordinatoriai Lietuvoje kviečia visus šalies gyventojus kovo 31 d. 20.30 val. išjungti valandai visus nebūtinus šviesos bei kitus elektros šaltinius ir parodyti rūpestį mūsų planeta.

Prisidėti prie „Žemės valandos” gali visi Lietuvos miestai ir kaimeliai, mokyklos ir universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir verslo įstaigos, darbdaviai ir darbuotojai, jaunimo, visuomeninės ir religinės organizacijos, vaikai ir suaugusieji.

Pirmą kartą startavusi Druskininkuose, praėjusiais metais „Žemės valanda” išsiplėtė ir į kitus šalies miestus, todėl akcijos koordinatoriai Lietuvoje ir toliau siekia, jog prie šios iniciatyvos prisidėtų kuo daugiau savivaldybių ir kitų bendruomenių.

Pasaulinę iniciatyvą „Žemės valanda” vykdo WWF („World Wide Fund of Nature“) – viena didžiausių ir gerbiamiausių gamtosaugos organizacijų pasaulyje.

Žemės valanda prasidėjo 2007 m. nuo vieno miesto – Sidnėjaus. Jau po metų idėja apskriejo visą pasaulį ir dabar „Žemės valanda” vadinama didžiausiu savanorišku žmonijos geros valios aktu.

2011 m. „Žemės valandos” dalyvių skaičius pasiekė 1,8 milijono žmonių, apėmė daugiau nei 5 200 miestų ir 135 šalis visuose septyniuose žemynuose.