„Budokos“ turnyre kovojo ir ukrainiečiai

Balandžio 9 d. Jonavos sporto arenoje surengtame antrame tarptautiniame „Budokos“ dziudo vaikų ir jaunučių turnyre dalyvavo per 700 jaunų kovotojų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Belgijos, Norvegijos, Vokietijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžėsi iki 10, 12, 14 ir 16 metų berniukai ir mergaitės.

“Budokos“ turnyre Jonavoje G. Paleckytė iškovojo II, B. Burba - III vietą.

Šilutės sporto mokyklą ir dziudo klubą „Kumikata“ atstovavo 8 sportininkai, treniruojami Rimvydo Lukošiaus. Pasak turnyro organizatorių, šiemet iš anksto registravosi per 900 sportininkų, bet Jonavoje ant tatamių žengė bent 200 mažiau. Vis dėlto susidarė solidus varžovų būrys – kovojo 58 klubų jaunieji dziudoistai.

„Šis turnyras – argumentuotas įrodymas, kad dziudo Lietuvoje – populiari ir mėgstama sporto šaka“, – pabrėžė klubo „Budoka“ įkūrėjas, olimpietis Karolis Bauža.

Sėkmingai kovojo šilutiškiai Gabrielė Paleckytė ir Benas Burba. Svorio kategorijoje iki 57 kg Gabrielė finalinėje dvikovoje nusileido sportininkei iš Kauno ir užėmė II vietą. Benas iškovojo bronzą svorio kategorijoje iki 55 kg. Dėl bronzos medalių kovas pralaimėjo Jonas Vyšniauskas ir Tadas Kazlauskas, užėmę penktąsias vietas. Kitiems po pralaimėtų pirmųjų kovų teko pasitraukti iš turnyro.

Sėkmingiausiai pasirodė Rygos klubo „Kyodai“ atstovai, antrą vietą su 24 medaliais užėmė „Budoka“ auklėtiniai, treti – „Charny Bytom“ (Lenkija) sportininkai.

Į turnyrą negalėjo atvykti komandos iš kariaujančios Ukrainos, tačiau šiai šaliai atstovavo laikinai mūsų šalyje įsikūrę dziudo entuziastai. Kelionių barjerai sulaikė Moldovos ir Kazachstano atstovus, kurie irgi pageidavo startuoti turnyre.