Dažniau valgykime žuvį ir jūrų gėrybes

Grilio vakarienei lauke arba iškylaujant gamtoje įprasta ant kepsninės išsikepti mėsos arba paukštienos. Tačiau gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad grilinimo sezonu vertėtų nepamiršti ir kitų alternatyvų – šviežios žuvies ir jūrų gėrybių.

Nors nemažai žmonių net ir kasdien valgo mėsą, tačiau dietologė E. Gavelienė primena, kad atsižvelgiant į sveikatai palankios mitybos rekomendacijas, šis produktas turėtų būti vartojamas saikingiau. Vietoje mėsos ji rekomenduoja dažniau skanauti žuvį bei jūrų gėrybes.

„Gausus mėsos vartojimas nėra palankus sveikatai ir didina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, antrojo tipo cukriniu diabetu. Žinoma, visiškai išbraukti mėsos iš mitybos raciono nereikėtų, tačiau ją valgyti patarčiau ne dažniau kaip porą kartų per savaitę. Tuo tarpu žuvies ir jūrų gėrybių į savaitės racioną svarbu įtraukti bent 2–3 kartus. Priklausomai nuo jūrų delikatesų rūšies jie gali būti valgomi ir termiškai neapdoroti, ir švelniai pasūdyti, kepti orkaitėje, ant grilio arba paruošti kitaip“, – sako konsultantė.

Gydytoja atskleidžia, kuo žuvis ir jūrų gėrybės yra taip vertinamos sveikatai palankios mitybos ekspertų. „Palyginti su mėsa, žuvies ir jūrų gėrybių nauda mūsų sveikatai yra nepakeičiama. Jose gausu vienos svarbiausių žmogaus organizmui būtinų statybinių medžiagų – baltymų, kurie lengviau įsisavinami bei virškinami. Žuvis ir jūrų gėrybės taip pat yra nepamainomas Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis. Be to, tai – skirtingų mineralų ir vitaminų gausa pasižymintis produktas. Visa jūrų gėrybių grupė yra puikus pasirinkimas mitybos racionui, o kiekvienas žmogus gali pasirinkti jam skoniu ar kitomis savybėmis labiausiai priimtinus delikatesus“, – pabrėžia dr. E. Gavelienė.

Parengta pagal BNS inf.