„Ecoservice“ pataria, kur dėti kalėdinę eglutę pasibaigus šventėms

egluciu surinkimasJau aštuntus metus atliekų tvarkymo bendrovė „Ecoservice“ su partneriais kviečia dalyvauti akcijoje „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Jos metu nupuoštos eglutės po švenčių surenkamos ir panaudojamos ekologiškam kurui gaminti. Vėliau šis kuras skiriamas gyventojų būstams šildyti. Akcijoje kviečiami dalyvauti Vilniaus, Klaipėdos, Šilutės, Pagėgių, Širvintų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Trakų, Lentvario, Varėnos ir Lazdijų gyventojai. Akcija vyks sausio 5–15 d.

Nupuoštas eglutes gyventojai kviečiami pristatyti į specialius didelės talpos konteinerius, pažymėtus akcijai skirtais lipdukais – balta eglute žaliame fone. Gyventojų patogumui šie konteineriai stovės itin didelio žmonių srauto sulaukiančiose vietose prie prekybos centrų, kultūros ir kitų įstaigų, daugiabučių kiemuose (vietų sąrašas pateikiamas žemiau).
Akcijos rengėjai atkreipia dėmesį, kad šie konteineriai skirti tik eglutėms surinkti, todėl gyventojai prašomi į juos nemesti kitų atliekų.

Kaip teigia „Ecoservice“ vykdančioji direktorė Daiva Skrupskelienė, Vakaruose populiari eglučių surinkimo akcija  vis  daugiau dėmesio sulaukia ir Lietuvoje. Kasmet bendrovė surenka kelis šimtus panaudotų eglučių.

„Jau pernai pastebėjome, kad gyventojai nelaukia, kol paskelbsime akcijos pradžią. Patys ieško informacijos, skambina, teiraujasi. Kartai eglutes veža net iš kaimyninio miestelio ar kaimelio. Sako, kad nejauku imti ir išmesti visą šeimą džiuginusį medelį. Verčiau ją atiduoti perdirbti, kad galėtų būti naudinga ir toliau“ – kalbėjo D. Skrupskelienė.

Kaip ir galima nuspėti, aktyviausiai eglučių surinkimo iniciatyvoje dalyvauja didmiesčių gyventojai. Daugiausiai specialių konteinerių žadama pastatyti Vilniaus mieste. Iš viso „Ecoservice“ kartu su partneriais planuoja suteikti iki 100 šiai akcijai skirtų konteinerių.

Pasibaigus akcijai, surinktos eglutės bus perduotos katilinėms, naudojančioms biokurą. Kasmet yra surenkama nuo 500 iki 700 m3 naudotų eglučių. Priklausomai nuo surinktų eglučių kiekio žadama pagaminti apie 50-70 kietmetrių  biokuro .
Ecoservice” yra didžiausias atliekų tvarkymo tinklas Lietuvoje. Jos veikla apima antrinių žaliavų ir komunalinių atliekų surinkimą, vežimą ir apdorojimą.
 
Nupuoštų eglučių surinkimo taškai:

Šilutėje
–       Geležinkelio g.6b
–       Parko g.2