Ekstremalė iš Šilutės dalyvaus Pasaulio čempionate Amerikoje

Šilutiškė, M. Jankaus pagrindinės mokyklos logopedė metodininkė Sandra Montvilė vienintelė Šilutėje ir visame rajone profesionaliai užsiimanti OCR (angl. Obstacle course racing) - ekstremalaus bėgimo su kliūtimis sportu, priverčiančiu išeiti iš komforto zonos bei žadinančiu žmogaus vidines baimes. Pergalę po pergalės skinanti šilutiškė dalyvaus Pasaulio čempionate Amerikoje.

Ekstremalus sportas S. Montvilę žavi tuo, kad visada priverčia išeiti iš komforto zonos.

Jau virš 10 metų dirbanti mokykloje logopedė aukštus tikslus sau kelia ne tik sporte, bet ir darbe – šiemet apsigynė metodininko kvalifikaciją. Taip pat yra parašiusi projektą ir gavusi finansavimą, veda neformaliojo ugdymo būrelį „Įdomieji rankdarbiai“ specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams.

Sportuoti mėgo visada

Pasak S. Montvilės, sportuoti ji mėgo visuomet. Ilgai užsiiminėjo fitnesu, lankė grupines treniruotes pas trenerį Mindaugą Vilką ir jo paskatinta dalyvavo savo pirmosiose ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybose Kiškio dauboje. Nuo šių varžybų viskas ir prasidėjo: po pirmosios pergalės sekė kitos varžybos ir kitos pergalės.

„Alfa run“ buvo tos varžybos, kurios jauną moterį stipriausiai pakylėjo ir motyvavo. Viduje ji sako pajutusi stiprų norą kovoti, dar labiau tobulėti. Varžybose susižavėjusi stebėdavo Ocr Baltic Warriors komandą ir svajojo tapti jos dalimi. Po varžybų nedrąsiai parašė motyvacinį laišką ir buvo draugiškai priimta, komandoje gavo visokeriopą pagalbą.

Susipažinusi su dabartiniu savo treneriu, pasaulio vicečempionu Dainiumi Liutkumi sportininkė stipriai patobulėjo, tad dabar ją pavyti jau sunku ne tik moterims, bet ir vyrams.

Latvijoje nusileido tik savo treneriui

Liepos 17 d. Latvijoje vykusiose „Drosmes Skrējens“ varžybose 14 km distancijoje Sandra tapo absoliučia nugalėtoja tarp moterų, ir užėmė II vietą tarp visų bėgusių vyrų. Ji nepavijo tik savo trenerio.

Šiuo metu šilutiškė aktyviai ir planingai, padedant treneriui ruošiasi dalyvauti OCR (ekstremalaus bėgimo su kliūtimis) pasaulio čempionate, kuris rugsėjo 23 – 26 dienomis vyks Amerikoje. Varžybose ji bėgs 15 km distanciją su techniškai sudėtingomis kliūtimis ir mišriame komandiniame bėgime.

Sportininkė labai džiaugiasi, kad dalyvavimui šiose varžybose gavo Šilutės savivaldybės piniginę paramą, kuri labai padės jai įgyvendinti savo svajonę. Pasak Sandros, daugiausia finansų „suvalgo“ kelionės į varžybas, nes didžioji dalis jų vyksta kitose šalyse, kartais jose tenka praleisti ne vieną dieną. Bet tik taip įgaunama geriausios patirties, nes skirtingose varžybose yra galimybė išbandyti įvairius reljefus, skirtingas kliūtis, išmokti technikos.

S. Montvilė apgailestauja, kad Šilutėje nėra įrenginių, pritaikytų ruoštis tokio tipo varžyboms, todėl nuolat tenka investuoti daug asmeninių lėšų. Aukšto meistriškumo sportininkui pasiruošti tokio tipo varžyboms būtina treniruotis su profesionaliu treneriu, taisyklingai maitintis, vartoti vitaminus, įsigyti specialų inventorių, avalynę, komandinę aprangą. Šiais metais sode ji pasigamino daugiafunkcį įrenginį, ant jo treniruojuosi ir tobulina savo kliūčių atlikimo techniką kartu su dukrelėmis, kurios taip pat priklauso komandai ir išbando save varžybose. Todėl Sandra dėkoja visiems, kurie ją palaiko ir prisideda prie jos sportinės karjeros.

Kuo žavi šis sportas?

Ekstremalus bėgimas su kliūtimis – tai sportas priverčiantis išeiti iš komforto zonos bei žadinantis žmogaus vidines baimes. Kuo jis žavi?

„Atsakymas paprastas: tai viena iš nedaugelio sporto šakų kur nėra monotonijos. Kaskart vykdamas į varžybas iki pat finišo nežinai ko tikėtis. Varžybose kliūtys yra skirtingos, bei viena už kitą originalesnės. Jų metu tenka įveikti ne tik gamtines jėgas – ugnį, vandenį ar ledą, bet ir organizatorių sugalvotas kliūtis. Dalyviai skirstomi pagal sportinį pajėgumą, amžių bei lytį. Taip užtikrinama sveika konkurencija ir kiekvienas dalyvis gauna geras emocijas“, – sako Sandra.

 

Sandra dalyvauja ir bėgimuose Kiškio dauboje.

Daug patirties ji gavo nesenai sudalyvavusi Lenkijoje „Barbarian race“ ir Slovakijoje „Spartan Race“ varžybose. Jose teko bėgti į Tatrų kalnus, įveikti stačias nuokalnes, atlikti sudėtingas, profesionaliai paruoštas kliūtis, kovoti su žinomais sportininkais. Šilutiškė džiaugiasi iškovojusi pirmą vietą „Spartan race“ varžybose ir supratusi, kad gali įveikti ne tik lygumas, bet ir kalnus.

Vienintelė Šilutėje gyvenanti profesionali OCR atletė savo pergalėmis garsina mūsų kraštą Lietuvoje ir už jos ribų ir norėtų, kad šis sportas populiarėtų mūsų krašte. Tad jei kas susidomėjo, galite kreiptis į S. Montvilę, kuri supažindins su šiuo ekstremaliu sportu ir nukreips tinkama linkme.