„Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo

Prasidėjus rudens sezonui ima daugėti susirgimų peršalimo ligomis ir ypač gripu. Tad „Eurovaistinė“ pradeda skiepyti gyventojus nuo gripo, o vaistininkai primena – norint apsisaugoti nuo šios ligos, būtina skiepytis kasmet.

Jau nuo vasaros pabaigos sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis didėja. 36-ąją metų savaitę bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis padidėjo ir siekė 496,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Rugpjūčio 28 d.–rugsėjo 3 d. šis rodiklis buvo 365,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lietuvoje gripo sezonas prasideda spalį (40-ąją metų savaitę) ir tęsiasi iki kitų metų gegužės (20-osios savaitės). Sergamumo pakilimas bus fiksuojamas žiemos mėnesiais. Kad įgytume imunitetą, skiepytis geriausia prieš sergamumo pakilimą.

„Vien rugsėjį COVID testų pardavimai auga daugiau kaip 3 kartus lyginant su rugpjūčiu, taip pat gyventojai pusantro karto daugiau įsigyja ir kombinuotų, gripą arba COVID virusą galinčių parodyti, greitųjų testų. Rugsėjis yra tinkamiausias metas skiepytis nuo gripo. Norint pasiskiepyti nebereikia vykti į gydymo įstaigas – pakanka iš anksto užsiregistravus atvykti į skiepijančią mūsų vaistinę, kur per 20 minučių vaistininkas jus paskiepys“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Norint apsisaugoti nuo gripo, vakcinacija būtina kasmet. Gripas nuolat kinta, todėl kiekvienais metais vaistines pasiekia naujai sukurtos vakcinos, galinčios apsaugo nuo pakitusio viruso. Vakcina pradeda veikti per dvi savaites, o galutinai imunitetas sustiprėja per mėnesį. Tad dar rugsėjį spėję pasiskiepyti, jau spalio viduryje ramiai pasitiksite gripo sezono piką, kuris dažniausiai suintensyvėja spalio-gruodžio mėnesiais. Skiepas nuo gripo yra veiksmingas apie 12 mėnesių, todėl vakcinacija rekomenduojama kiekvieno rudens pradžioje.

Kaip pasiruošti vakcinacijai?

Dėvėkite rūbus trumpomis rankovėmis, kad būtų patogu paruošti ranką skiepijimui; prieš skiepijimą vartokite daugiau skysčių, gerai pavalgykite ir išsimiegokite – tai gali padėti sumažinti šalutinę reakciją; paprašykite, kad skiepą leistų į nedominuojančią ranką, nes po skiepo ją gali skaudėti; dieną prieš/po skiepo venkite fizinio krūvio; jei skiepijimo dieną jaučiate peršalimo simptomus – nesiskiepykite.

Skiepams nuo gripo galite užsiregistruoti nemokamu telefonu 8 800 50005.

Pagal BNS inf.