Geležinė ledi Laura Asadauskaitė – olimpinė vicečempionė!

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva pagaliau iškovojo pirmąjį medalį. Londono olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė antrą kartą karjeroje tapo olimpine prizininke, laimėdama sidabro medalį įspūdingose varžybose Tokijuje, nors po fechtavimo ir plaukimo rungčių buvo tik 25-a.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Vida Press nuotr.
Abi Lietuvos penkiakovininkės prastai pasirodė fechtavimo rungtyje, po kurios Laura užėmė 25-ąją, o Gintarė Venčkauskaitė – tik 34-ąją vietas. Plaukime jų situacija ryškiai nepasikeitė, tačiau lietuvės buvo vienintelės, pelniusios idealų taškų skaičių jojimo rungtyje – po 300 taškų.
Prieš lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį Londono olimpinė čempionė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turėjo 52 sek. atsilikimą nuo rungties lydere buvusios rusės Ulianos Batašovos.
Olimpine čempione tapo britė Kate French, bronza atiteko vengrei Soraltai Kovacs.
Bėgimo ir šaudymo rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo nepralenkiama – distanciją įveikė per 11 min. 38,37 sek ir pagerino sau priklausiusį olimpinį rekordą (12 min 01,01 sek.).
G. Venčkauskaitė šioje rungtyje nusiileido tik Laurai – 11 min. 44,37 sek. Bendroje įskaitoje Gintarė užėmė 7-ąją vietą.
G. Venčkauskaitei tai buvo antrosios olimpinės žaidynės. 2012-aisiais Londone ji užėmė 12-ąją vietą.
L. Asadauskaitė Londone buvo pirma, o 2016-aisiais Rio de Žaneire liko 30-a. Tuomet kortas sumaišė jojimo rungtis.
Jojimas
G. Venčkauskaitė jojimo rungtyje į trasą išjojo ketvirta su žirgu Farome, o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 10-a su žirgu Jhon. Pasibaigus jojimo runčiai lietuvės buvo vienintelės sportininkės, už šią rungtį uždirbusios maksimalų taškų skaičių – 300.
Absoliučiai visos kitos sportininkės arba metė nors vieną kliūtį, arba viršijo 80 sek. laiko ribą. Po jojimo rungties Laura rikiuojasi 13-a, o Gintarė – 24.
Jojimo rungtyje iš kovos dėl medalio iškrito iki tol lydere buvusi vokietė Annika Schleu, nesugebėjusi baigti rungties dėl žirgo pasibaidymo. Su ašaromis akyse vokietė paliko areną.
Išjojus antrajai pagal eilę brazilei Ieda Guimaraes stadione prapliupo stiprus lietus ir sportininkė kurį laiką lūkuriavo. Pradėjusi rungtį brazilė kliudė jau pirmąją kliūtį, o netrukus žirgas ją numetė. Po kiek liko brazilė rungtį tęsė, peršoko tą koją pakišusią kliūtį, bet iškart po šuolio vėl krito nuo žirgo ir varžybos jai baigėsi.
Fechtavimas
Papildomas fechtavimo etapas G. Venčkauskaitei prasidėjo pergale, tačiau antroje kovoje ją įveikė meksikietė. Lietuvė, ketvirtadienį su 172 taškais fechtavimo varžybose užėmusi 34-ąją vietą, šiandien užsidirbo vieną papildomą tašką.
L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei sekėsi šiek tiek geriau – Londono žaidynių čempionė nugalėjo Kubos ir Prancūzijos atstoves bei užsidirbo du papildomus taškus.
Ketvirtadienį lietuvė šiose varžybose buvo 25-a (190 tšk.).
Plaukimas
Plaukimo rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė 200 m distanciją įveikė per 2 min. 17,21 sek. ir savo plaukime užėmė ketvirtąją vietą (bendroje įskaitoje – 25-ąją). Geriausią laiką šiame plaukime parodė amerikietė Samantha Schultz – 2 min. 15,78 sek.
L. Asadauskaitei atiteko 276 įskaitiniai taškai.
Kiek prasčiau savo plaukime pasirodė G. Venčkauskaitė, kuri finišavo per 2 min. 18,37 sek ir bendroje įskaitoje užėmė 30-ąją poziciją. Ji įsirašė 274 įskaitinius taškus.
Iš viso įvyko šeši plaukimai. Geriausią laiką tarp visų pasirodžiusių sportininkių parodė rusė Gulnaz Gubaidulina, distanciją įveikusi per 2 min. 7,31 sek. (olimpinis rekordas). Ji savo sąskaitą papildė 296 taškais.
Fechtavimo rungtyje geriausiai pasirodžiusi ir lydere po pirmos dienos tapusi vokietė Annika Schleu plaukimo rungtyje užėmė 24-ąją vietą (2 min. 16,99 sek.).