„HORSE mania“ kalėdinio fotografijų konkurso dalyvė E. Brazdeikytė – šešti metai ant žirgo

„Šilutės naujienų“ redakcijos akį patraukė Kalėdinis „HORSE mania“ fotografijų konkursas, kuriame dalyvavo raitelė iš Vilkyčių pagrindinės mokyklos Evelina Brazdeikytė.

„HORSE mania“ Kalėdinio fotografijų konkurso dalyvė E. Brazdeikytė su žirgu Berilis.

Rajoninėje spaudoje retai kalbama apie žirginį sportą, tačiau tai – viena seniausių sporto šakų. Dar 682 m. prieš Kristų olimpinėse žaidynėse vyko važiavimo ketvertu žirgų varžybos.

Žirgų sportas apima ne tik jojimą, važiavimą kinkiniais, rogių lenktynes ant ledo, bet ir raitelių sportinius žaidimus. Nuo 1953 metų rengiami konkūrų pasaulio čempionatai. 1965 – 1974 metais įvyko 3 moterų čempionatai, vėliau moterys ir vyrai pradėjo rungtis kartu lygiomis teisėmis. Tad šiuo metu pastebimai rajono žirgynuose dominuoja dailiosios lyties atstovės. Viena iš jų – E. Brazdeikytė, dalyvaujanti konkūrų varžybose ir jau sukaupusi daug apdovanojimų.

Jaunoji raitelė gimė ir gyvena Vilkyčiuose, kur augo daugkartinis Lietuvos jojimo konkūrų čempionas, kartu su kitais raiteliais buvusios Lietuvos TSR jojimo rinktinės narys ir čempionas, pasaulio jojimo čempionato dalyvis, Europos jojimo čempionatų dalyvis ir prizininkas Zigmantas Šarka.

Jaunajai raitelei dar tik 15 metų. Pradėjo joti būdama 9-erių „Pamario žirgai“ žirgyne. Vėliau padarė pertrauką, tačiau vėl grįžo į jojimą ir jodinėjo savo malonumui Vilkyčiuose. Čia kaimo šventėje „Vilko pėdomis“ sutiko dabartinę savo trenerę Laimą Ciparienę, kuri pakvietė treniruotis rimčiau savo žirgyne, kuris tuo metu vadinosi sporto klubas „Kadrilis“. Jau išmokusią gerai sėdėti ant žirgo Eveliną pradėjo treniruoti vyr. treneris Ignas Burškys. Laikui bėgant žirgyno pavadinimas pasikeitė į „Rusnės žirgai“, kur jaunoji raitelė joja jau šeštus metus.

Evelina dažnai dalyvauja konkūro varžybose, sunku būtų visas išvardinti. Pasak jos, vienos įsimintiniausių pergalių – Edmundo Klimovo varžybose, kur tapo pirmos dienos pagrindinio konkūro nugalėtoja, Mykolo Oginskio festivalio mero taurės nugalėtoja, Rietavo mero taurės 2-os vietos laimėtoja ir daug kitų.

„Jeigu nelaimiu – niekada nenusimenu, nes visi laimėti negali. Tada tik labiau išsianalizuoju savo klaidas ir stengiuosi jų nedaryti kitose varžybose“, – kalbėjo „HORSE mania“ Kalėdinio fotografijų konkurso dalyvė.

„HORSE mania“ Kalėdinio fotografijų konkurso dalyvė E. Brazdeikytė su žirgu Berilis.