Kintus ir Šilmeižius garsina orientavimosi sportas

Savaitgalį Šilutės rajone vyko net dvejos orientavimosi sporto varžybos: Lietuvos naktinių orientavimosi sporto čempionatas Kintuose ir Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės varžybos Šilmeižių miške, kurias organizavo orientavimosi sporto klubas O! Klaipėda, Šilutės sporto klubas „Leitė“ bei Lietuvos orientavimosi sporto federacija.

Kintuose vykusiame šalies čempionate startavo 184 sportininkai. Pirmą kartą Lietuvos naktinių čempionatų istorijoje vyko bendro starto lenktynės.

Kintuose – 184 sportininkai

Kad tokio masto varžybos vyktų Šilutės rajone, reikėjo nemažai paplušėti geriausiu 2019 m. išrinktam klubo O! Klaipėda orientavimosi sporto treneriui Ričardui Tėveliui, Šilutės sporto klubo „Leitė“ vadovui Edvardui Lukošiui, Kintų seniūnui Antanui Kliženčiui bei rajono jaunimo reikalų koordinatorei Rimantei Čiutienei.

Kintuose, vykusiame šalies čempionate startavo net 184 sportininkai. Pirmą kartą Lietuvos naktinių čempionatų istorijoje vyko bendro starto lenktynės. Tamsiu paros metu vyrų varžybų dalyviams teko įveikti 8,6 km distanciją su 28 kontrolės punktais, moterų varžybų trasa – 7,4 km su 25 kontroliniais punktais. Neįtikėtina kova vyko vyrų elito grupėje. Čempiono titulą išplėšė Vilius Aleliūnas. Šiaulių „Igtisa“ klubo atstovas, distanciją įveikęs per 43 min. 59 sek. Antrą vietą užėmęs Jonas Vytautas Gvildys iš Kauno „Medeinos“ čempionui pralaimėjo vos 2 sekundes. Tai jau antras Lietuvos čempionatas šiemet, kai antras likęs J. V. Gvildys nuo nugalėtojo atsiliko tik 2 sekundėmis. Tiek pat laiko nugalėtoją lėmė ir Lietuvos sprinto čempionate, kur J. V. Gvildys pralaimėjo Algirdui Bartkevičiui. Naktinėje trasoje A. Bartkevičius iš Prienų „Šilo“ komandos užėmė III vietą.
„Lietuvos čempionu naktinėje trasoje tapau antrą kartą. Pergalė suteikia daug džiaugsmo, nes šių metų čempionate startavo visi stipriausi šalies orientacininkai ir konkurencija buvo didelė. Trasoje nepavyko išvengti klaidų, tačiau antroje distancijos pusėje pavyko pavyti pagrindinį konkurentą ir atkakli kova vyko iki finišo. Tai jau antras Lietuvos čempiono titulas asmeninėse rungtyse šiais metais ir esu patenkintas, jog po metų pertraukos be aktyvaus sporto pavyksta pasiekti gerus rezultatus“, – sakė Lietuvos čempionu ilgoje trasoje tapęs V. Aleliūnas.

Lietuvos naktinio orientavimosi sporto čempionato Kintuose ir Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės varžybų direktorius R. Tėvelis (kairėje).

Moterų varžybose užtikrintą pergalę iškovojo Sandra Paužaitė iš Alytaus „Dainavos“ klubo. Čempionė distanciją įveikė per 47 min. 30 sek. ir artimiausias varžoves aplenkė daugiau negu 3 minutėmis. Sidabrą laimėjo Teklė Emilija Gvildytė iš Kauno „Medeinos“ ekipos, bronza atiteko Indrei Valaitei iš Vilniaus „Ąžuolo“ klubo.

Šilmeižių mišką drebino 37 ekipos

Antrą varžybų dieną Šilmeižių miške vyko Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės varžybos. Atidarymo metu sveikinimo žodžius tarė Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas ir viceprezidentas, klaipėdietis Justinas Liubinskas. Buvo pakelta Lietuvos vėliava, sugiedotas himnas.

Iš 11 sportininkų sudarytoje komandoje Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės varžybose turi būti mažiausiai 4 moterys ir bent 3 orientacininkai virš 40 metų arba jaunesni negu 16 metų.

Komandoms iš viso reikėjo įveikti 61,4 km distanciją su 210 kontrolinių punktų. Prie starto linijos stojo net 37 ekipos. Lietuvos čempione tapo SK „Igtisa“ komanda, kuri šį titulą susigrąžino po 5 metų pertraukos. Pastaruosius 4 metus auksą laimėjusi OK „Ąžuolas“ komanda liko II vietoje, III užėmė OK „Perkūnas“.

„Pastaruosius ketverius metus iki pergalės mūsų komandai trūkdavo labai nedaug, tačiau neišvengdavome didelių klaidų ir tai kainuodavo aukso medalius. Šiemet klubų taurės varžyboms skyrėme didelį dėmesį ir intensyviai ruošėmės. Kova buvo įnirtinga, tačiau pavyko išvengti klaidų, geras moterų pasirodymas ir lyderių sportinė forma buvo raktas į pergalę“, – teigė dar vieną aukso medalį su „Igtisa“ iškovojęs V. Aleliūnas.

Artėjantį savaitgalį Merkinėje vyks Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas ilgoje ir estafečių trasose.