Marijampolėje nugalėjo Šilutės lengvaatlečiai

Marijampolėje vykusiose Lietuvos jaunučių (iki 15 m.) lengvosios atletikos pirmenybėse dvi barjerinio bėgimo rungtis laimėjo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Nojus Petraitis, Mykolas Maurius finišavo trečias, Goda Šiaudvytytė, bėgusi 800 ir 1500 metrų kliūtinį bėgimą, užėmė 2 - 3 vietas.

Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečių komanda nugalėjo Lietuvos jaunučių čempionate Marijampolėje rajonų grupėje.

Ietį metęs Vilmantas Retenis buvo trečias (trenerė Lina Leikuvienė). Rajonų grupėje (27 komandos) nugalėjo pamariškių rinktinė, pelniusi 240 taškų. Šią pergalę padėjo nukalti ir trenerių Audriaus Urmulevičiaus bei Stasio Oželio auklėtiniai.

Šalies lengvaatlečiai Marijampolėje varžėsi dvi dienas. Tarp 10 miestų komandų nugalėjo kauniečiai (685,5 tšk.), tarp rajonų – šilutiškiai, 2 – 3 vietas užėmė Šiaulių ir Raseinių komandos. 34 laipsnių karštis gerokai apsunkino sportininkų startus.

N. Petraitis finišavo pirmas 110 ir 300 m barjeriniuose bėgimuose, juos įveikė per 16,93 ir 43,80 sek., iškovojo du čempionų titulus, du kartus į komandos taupyklę įdėjo po 18 taškų. 110 m barjerinio bėgimo take trečią rezultatą parodė M. Maurius – 18,46 sek., 300 m bėgime jis finišavo ketvirtas – 47,20 sek.

Barjerinis bėgimas – sunki rungtis. Ji – tik lankstiems, stipriems ilgakojams, gebantiems koordinuotai perskrieti tankiai išdėstytas 91 cm aukščio kliūtis. Nojaus ir Mykolo laimėjimai – du aukso ir vienas bronzos medalis. Sidabrą ir bronzą iškovojo G. Šiaudvytytė, 800 m ir 1500 m kliūtinį bėgimą įveikusi per 2:25,88 min. ir 5:48,01 min., trečia vieta.

Prizininku tapo ir V. Retenis, numetęs 600 g ietį 43,63 m ir pelnęs bronzą. Rutulio stūmime jis tenkinosi 9 vieta, 4 kg įrankį nustūmė 12,02 m. V. Retenis komandai uždirbo 14 ir 8 tšk., bet tai ne visas jo indėlis.

Šilutės berniukai ir mergaitės daug taškų pelnė bėgdami estafetinius bėgimus 4×100 m. Rungties ypatumas – estafetės lazdelės perdavimo momentas, reikalaujantis iš komandos suderintų veiksmų per akimirką. Jos metu galima greit prarasti brangias sekundes, dėl to prakaituojama treniruotėse. Marijampolėje perduodant lazdelę suklydo vilnietės. Šilutiškiai R. Budinkin, N. Petraitis, V. Retenis, M. Maurius užėmė 5 vietą – 48 tšk., distancija įveikta per 50,90 sek. Gabrielė Urniežiūtė, Goda Šiaudvytytė, Mija Pielikytė, Augustė Juškaitė liko aštuntos – 55,14 sek. 36 tšk. Prie pergalės prisidėjo bėgikės Mija Pielikytė, Vytautė Vasiljevaitė (2000 ir 1500 m.), Darija Sūdžiūtė (rutulys), Skaistė Goštautaitė (ietis), Augustė Juškaitė (200 ir 400 m.), Gabrielė Urniežiūtė (200 m.). Svarbi buvo ir komandos gera nuotaika, draugų palaikymas. Pastangų suma – I vieta tarp rajonų, o N. Petraitis ir G. Šiaudvytytė pakviesti į Lietuvos jaunučių rinktinę.